Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ciki a Puma, Adidas?

Tényleg ciki a Puma, Adidas?

Figyelt kérdés

Fiam Adidas pólókat (is) kapott karácsonyra ajándékba, amelyeket udvariasan megköszönt, de láttam rajta, hogy nem igazán örül. Megkérdeztem tőle, van-e gond az Adidassal, és azt felelte nincs, de ha lehet, vissza tudnánk-e cserélni Nike-ra vagy Under Armourra. Végül így is tettünk, azóta nagyon boldog.


Ez egyedi dolog, vagy teljesen általános?



2023. jan. 8. 18:25
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
94%

Közösségtől függ, az én fiam is szokta mondani, hogy az Adidas meg a Puma ciki, a Nike meg menő.

Szerintem kedves tőled, hogy kicserélted. Ajándékot nem nevelési célból veszünk. Jól teszed, hogy figyelsz rá.

A kamaszoknak nagyon fontos, hogy a közösségben elismerjék őket, és ez sokszor ezeken a külsőségeken múlik sajnos. Lehet ezen rugózni, de ez van, és a mi fiatalkorunkban is ez volt. Nem arról van szó, hogy nyomorog a család, de a gyerek Nike cuccot hord, mert az tényleg túlzás lenne. De az, hogy nem izmoztál, hanem kicserélted az ajándékát olyanra, aminek örül, szerintem tényleg rendes tőled.

2023. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg nagyon drágák, főleg a Nike holmik. De azért nem jár kizárólag Nike-ban, természetesen, pár ilyen cucca van, a többi Decathlon, C&A stb.
2023. jan. 8. 19:16
 13/53 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, ez alapján dehogy van elkényeztetve.

Udvariasan megköszönte az ajándékot, majd a szülője kérdésére őszintén elmondta, hogy inkább kicserélné másikra. Ez a normális. Álljon inkább a sok nem kívánt póló a szekrény mélyén évekig?

Jól tetted, hogy kicseréltétek. :)

Egyébként igen, az Adidas meg a Puma más sok gyereknél cikinek számít.

2023. jan. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
68%
Ja, ezek a "cikik", közben meg drágábbak, mint a Nike, az UA minősége meg borzasztó az árához képest.
2023. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
65%

Jéé, nem is tudtam, hogy ma már ciki márka a Puma meg az Adidas... Mik vannak bakker.... Úgy tűnik le vagyok maradva! :D


(Nekem inkább az az érzésem, hogy valakit követni/utánozni akar, vagy valaki befolyásolta valami hülyeséggel. Számomra ezek a 2-2 márka olyan egyik kutya, másik eb esete...)

2023. jan. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
98%
Nem gáz. De neki a nike tetszik. Ennyi.
2023. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
93%

15


Gondolom nem is vagy kamasz🤷🏻‍♀️



Én sem tudtam egyébként, de nekem is jobban tetszenek a Nike cuccok.


Szerintem ez egy helyesen kezelt szitu volt minden oldalról.

2023. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
81%

Én pl nem tudom, hogy a ruháim milyen márkájúak, meg azt sem, hogy hol lettek megvéve. Ha valaki emiatt beszólna nekem, tuti kiröhögném

Üdv, egy kamasz

2023. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
Lanyom kimondottan Adidas párti.minden gyereknek mas a menő
2023. jan. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
84%

#17


24 éves vagyok. Szóval azért nem olyan nagyon rég voltam kamasz. De nem siránkoztam ilyesmin, nálam az Adidas épp olyan jó (ugyanakkora "márkaérték"), mint a Nike, de lehet még értékesebb is.

Épp ezért gondolom azt, amit írtam: valahol érzi ő is, hogy jó az Adidas is, világmárka az is, de valakinek/valaminek meg akar felelni a lelki világa a Nike-val.


#15-ös voltam

2023. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!