Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolásokat, mennyire...

Középiskolásokat, mennyire viseli meg, ha meghal egy osztálytársuk?

Figyelt kérdés

Könyvet írok, és azért gondolkodok rajta. Tehát középiskolai osztályba 2 éve veletek jár egy fiú, vele kezdtétek a középiskolát. 11-ikben év elején meghal. Mennyire viseli meg a fiatalokat ez?

Közepesen volt benne az osztályba, nem vezéregyéniség, de nem is kiközösített, mindenkivel jóban van. Jó poénjai vannak, mókamester.


Hirtelen halna meg, 17 éves alig múlt.



2023. jan. 16. 14:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
13%
Nekem ált suliban meg gimiben is halt meg osztálytársam. Egyik sem érintett meg semennyire.
2023. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
26%

Én örültem volna, hogyha három osztálytársam is meghal.


Legalább nem terrorizáltak volna minden nap - de ők olyanok voltak. Három nagyképű, büdös gnyó.

2023. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
98%

Esetleg belevihetnél a sztoriba egy gyászoló barátnőt is.


Amúgy ha sikerül megírnod, és mondjuk úgy döntesz hogy kirakod egy oldalra, vagy valami, akkor esetleg még tudnád itt osztani? Nagyon tetszik eddig ez az ötlet, és kíváncsi vagyok a végeredményre :)

2023. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

Fhu,engen megviselne nagyon.

Kozepsuliban volt egy srac,erettsegi elott volt eppen.(en egy evvel alatta jartam,nem is ismertem kulonosebben,csak a folyoson szoktunk osszetalalkozni,meg csak nem is beszeltunk egymassal soha)

Egyik reggel az osztalyfonoke,aki minket is tanitott,sirva jott be az orara,hogy xy ejjel sajnos meghalt.

Engem annyira megviselt,hogy ket napig sirtam miatta.


Illetve van meg egy eset...o az osztalytarsam volt,igaz csak ket evig....mar felnottek voltunk,mikor hirtelen a facebookrol tudtam meg,hogy meghalt...teljesen lesokkolt a hir,nem tudtam mit kezdeni a helyzettel...sosem voltunk jóban,de az,hogy meghalt teljesen lesokkolt

2023. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
98%

Függ a halál körülménye és hogy kikkel volt jóban. Egy jóbarátját nyilván sokkal rosszabbul érintené mint egy olyat, akihez soha nem is szólt. Hirtelen halálesetnél egy közúti baleset kevésbé sokkoló talán, mint mondjuk egy öngyilkosság. Ha régóta tartó betegsége volt és folyamatosan épült le, az megint más tészta.

Szerencsére nem az én osztályommal történt, de pár hónapja meghalt nálunk a városban egy fiatal srác. Autóbaleset, többen ültek a kocsiban, ő volt az egyedüli áldozat. Osztálytársakkal utazott, őket baromira sokkolta érthető okból. Barátnője is volt, ő ismerősök elmondása szerint nagyon magába fordult azóta. Az iskolában is elég nyomott volt a hangulat pár hétig, ahogy mesélték. Az ő osztályuk szervezte volna a diáknapot, közösen arra szavaztak, hogy erre most nincs lelki energiájuk. Persze mindenhol vannak az empátiáról hírből sem halló személyek, az egyik lány, aki önjelölt méhkirálynő elkezdett hisztizni, hogy nem igaz, hogy minden csak a fiúról szól és most ők ezért nem érezhetik jól magukat.

Ugyan ez már régebbi eset, de szerintem egy szép gesztus, hátha tudod használni a regényedhez: az iskolánkban van egy tabló (nyolcvanas évekbeli), ahol az egyik kép más. Látszik, hogy valami hétköznapi fotóról vágták le. Az egyik tanár mesélte, aki tanította őket, hogy a képen szereplő fiú még a végzős év előtt elhunyt autóbalesetben, de az osztálya ragaszkodott hozzá, hogy felkerüljön a tablóra.

2023. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Gyönyörű válaszok! Köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 19. 10:07
 17/20 anonim ***** válasza:
99%
Nálunk évfolyam társunk halt meg így rákban. Én csak látásból/névről ismertem nekem csak durva volt, osztálytársai sokat sírtak utána
2023. jan. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 NTBS ***** válasza:
100%
A kapcsolat mélységétől függ.
2023. febr. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

#9

Nem Tamás volt véletlenül? Csak mert ismertem egy fiút aki pont ezt csinálta.

2023. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
5 iskolatársam halt meg kb. Nem igazán érdekelt, bár eszembe jutnak mai napig, főleg hogy miért nem én voltam az egyik helyettük. Engem senki nem gyászolt volna. Semmi keresnivalóm nincs itt.
2023. máj. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!