Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Középiskolások, ti hogyan...

Középiskolások, ti hogyan oldjátok meg az ebédet?

Figyelt kérdés

Szakközépiskolába járok és nincs menza a gyakorlat alatt. Ez azért rossz mert nem tudok hol megebédelni. A közelben van egy ételbár de az a legrosszabb, hogy háromnegyed egykor (ekkora érek oda) már bezárják, mert 11-től fél egyig, mindent elvisznek. Otthon nincs főtt kaja ebédre hétköznap. Anya-apa dolgozik egész nap. És nem azt mondom, hogy mindennap legyen, de azért egy idő után jól esik a melegétel ebédre. Ti ezt hogyan oldjátok meg? Az ilyenek, hogy McDonald's vannak csak az a baj, hogy 1-2 km-rel arrébb, így nincs kedvem odáig elmenni.


Akik gyakorlaton vannak még, azok hogyan oldják meg az ebédet?


2015. jún. 20. 14:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére van a sulitól nem messze egy jó étterem és ott szoktam ebédelni. Kb 3 ezerből jön ki az ebéd + üdítő, nagy a választék és finom.
2015. jún. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Értem, hohy a szüleid dolgoznak de ők mit esznek? Anyukádnak nem merült fel a kérdés, hogy te mit eszel egész nap? A férjem is és én is minden nap dolgozunk 8 órát mégis minden másnap főzök, hogy legyen otthon minden nap meleg étel. Ez annyira evidens... beszéld meg anyuddal, hogy neked szükséged van meleg ételre... a meki és társai nem fogadható el meleg főételnek!
2015. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
2-es, nem engem kérdeztél, de nekem munkahelyi menzan esznek, en pedig most magamnak fozok. Szegyellnem is, ha ennyi idosen meg anyatol varnam munka utan faradtan, amikor en itthon vagyok. Onallonak neveltek, buszke is vagyok ra!
2015. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
változó hogy ki (anya/én) főzünk egyadagos kaját, egyszerű dolgokat mint sülthús+köret, rakott züldségek és ételhordóban beviszem a suliba. 17/L
2015. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
A kérdező középiskolás. Mint anya nem várnám el tőle, hogy magára főzzön. Azért lakok még otthon, hogy tanuljon. Főzhet magára eleget ha lesz saját háztartása! Persze ha azt mondja, hogy ő főzni akar magának az más.. nyugodtan. Vagy nyáriszünetbe leveszik ezt a terhet a vállamról a srácok. Ha nem mennek sehová ők főznek és szuper jól csinálják, de a kérdésbe nem ez a helyzet.
2015. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én este csinálnék valami kaját magamnak, és elvinném másnap tálkában (ha megtudod mikrózni valahol).

Vagy rendelnék.

Nálunk van egy kajálda, és ha nem messzire kell vinni 500 Forintos ételt is kiszállítanak. Én mindig csirkemellet és salátát rendelek, ez 600 Ft. Nézz körbe van-e valami a közelben.

2015. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az iskolában semmi sincs. Van alapból egy menza, meg egy büfé. Mivel csak 3 osztály van bent ezért sem a menza sem a büfé nincs nyitva. Közelben mint említettem van ételbár de ott nincs kiszállítás sem. Még egy pizzéria van de az meg már drága. Napi kb 600 Ft-ból kellene megoldanom a dolgot. Ez jó lenne mert az ételbárban pont kijön egy főétel amivel jól szoktam lakni.


A főzéssel az a probléma, hogy este már senkinek sincs kedve főzni, meg mosatlanítani, vagy ha igen akkor általában virslit vagy tojást főzünk/sütünk magunknak, de hát az ebédre nem jó. Másfelől az hogy beviszem nem működne sajnos, mert mint említettem nincs se büfé se menza ahol meg tudnám melegíttetni, másfelől mivel infó tagozaton vagyok, ezért nem is nagyon szeretik ha ilyen nagyobb ételekkel "játszadozok".

2015. jún. 20. 18:39
 8/18 anonim ***** válasza:
Csinálj magadnak tésztasalátát, vagy más nem nagyon melegítendő főtt ételt. Rakd szét ételes műanyag dobozokba adagonként, és fagyaszd le. Este egyet átraksz a hűtőbe, reggel meg elviszed a suliba.
2015. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
két naponta megkérem anyukám csinálja meg a napi 300g/300g húsomat meg rizsemet, aztán hűtőben van.. meg ha anyu nem érne rá, azért nem olyan vészes ezt megcsinálni, gyaksziról meg én is csak 2-re érek haza, otthonról viszek szendvicset, szóval éhen se halok addig.
2015. jún. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Vagy kérj teletálat.
2015. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!