Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire nehéz gazdag emberkèn...

Mennyire nehéz gazdag emberkènt a gyerekedett nem elkènyeztetni?

Figyelt kérdés

Lehet hogy furán hangzik ez a kérdés de èn átlag családból származom de vannak tehetősebb ismerőseim ès a gyerekeik nagyon el vannak kènyeztetve,nem ismerik a pènz èrtèkèt, 21 èves egyetemista lenèz mindenkit csak mert gazdag az apja

Úgy szórja a pènzt hogy az valami hihetetlen ès elég drága sportautóval jár. Annyi a pozitív hogy legalábbis tanul,de az emberség az nulla. Követelni azt tud.



2023. febr. 17. 00:25
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ezen én is gondolkoztam a minap, pedig én nem vagyok gazdag, és gyerekem sincs szerencsére. Fogalmam sincs. Nekem ellenszenvesek az olyan emberek is, akik a gyereknek a belét is kidolgoztatják, mert nehogy elpuhuljon, de az is ellenszenves, hogy minden szart megkap és egy dologtalan lusta drogos lesz belőle. Szerintem nagyon nehéz így normális gyereket nevelni, sőt hovatovább lehetetlen.
2023. febr. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Újgazdag családoknál szokott ez inkább előfordulni. Mi külföldön élünk, és több olyan ismerősünk is van, akik a felsőbb osztályhoz tartoznak, de már a szüleik is tanultak-tehetősek voltak. Itt a gyerekek szigorúan vannak nevelve, magániskolába járnak, de emellett anyagilag sokmindent megkapnak. De normálisak, tisztelettudóak. És szegény családoknál is vannak rohadtul elkényeztetett, neveletlen, követelőző, mindenkit lenéző gyerekek, fiatalok. Sőt, sokszor pont ezzel akarnak kompenzálni iskolában, társaságban.
2023. febr. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább szülő függő. Van, aki neveli a gyerekeket van, akinek csak van és nem tud vele mit kezdeni.
2023. febr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Többféle gazdag van.

Van, aki tanult, értelmes, a szakmájában jó, jó keres. Ők szerintem általában jól kezelik.


Aztán van a buta, de jól kereső, aki meg akarja mutatni, mije van. Na ő az, aki a gyereket is ész nélkül pénzeli.


Kivétel nyilván mindkét csoportban van.

2023. febr. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szülői értékrendtől és szerintem valahol a foglalkozás mértékétől is függ. Ha egy családban az a természetes, hogy mindent megvesznek a gyereknek, amivel kicsit is leköti magát, csak foglalkozni ne kelljen vele, akkor abból a gyerekből borítékolhatóan ilyen felnőtt lesz. Sok ilyen van kevésbé gazdag családban is azért...

Ha valaki keményen dolgozik a pénzéért és emellett a gyerekére is időt szán, az nem lesz ilyen elkényeztetett ember, akinek nincs normál értékrendje.

2023. febr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem az a normális, hogy a jómodú szülők gyereke már kicsi korától kezdve is megkap mindent, amit a szülők megengedhetnek maguknak. Mi értelme lenne sajnálni tőle a pénzt, az ajándékot?


Az, hogy lenéz másokat (valamiért, itt a pénz is csak egy a sok ok közül), az ettől független.

2023. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Az, hogy korlátlanul megkap mindent a gyerek, amit kiejt a száján, tényleg leginkább szülői hozzáállástól függ. Mi elég jómódúak vagyunk, de nem kényeztetjük el a gyerekeket, tennie kell dolgokat ahhoz, hogy kapjon dolgokat (pl. házimunka, tanulás, egyéb vállalások)
2023. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz.


Te vagy a szülő, ő a gyerek. Ezt gazdagként is észben kell tartani, ennek hiányában alakul ki az elkényeztetett gyerek.

2023. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. febr. 17. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!