Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A tinilányom barátnője telefon...

A tinilányom barátnője telefonját elvehetem a lányomtól? Úgy hogy nem adom vissza se neki se a barátnőjének csak a barátnője anyukájának.

Figyelt kérdés
A lányom rengeteget használja a barátnője telefonját. Mindig mikor átjön a barátnője akkor szinte csak az ő telefonját használja. Azért mert azon van tiktok instagramm stb. Én meg nem szeretném hogy a lányom ezekhez az alkalmazásokhoz hozzáférjen. Az a baj hogy a suliba is folyton ezeken az appokon lóg az osztálytársai telefonján. Ez ellen lehet tenni valamit? Amikor átjöna barátnője akkor volt rá példa hogy 1 órán keresztül görgették a tiktokot. Azt mondtam hogy ebből elég legyen és elvettem a telefont a lányomtól (éppen az ő kezébe volt akkor). Ekkor a barátnője közölte velem hogy ehez nincs jogom. Mondtam hogy majd az anyjának visszaadom a telefonját és többet ne mutasson a lányomnak tiktok meg insta posztokat se az iskolába se sehol. Tényleg igaza volt? Tényleg nincs jogom ehez? Tényleg nincs jogom ahoz hogy megszabjam neki miket mutathat a lányomnak? Az iskolába ha jelzem hogy ez engem zavar (hogy a szünetekben tiktokozik a gyerekem egy másik gyerek telefonján)akkor tudnak ezzel valamit kezdeni?

2023. márc. 1. 16:22
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/114 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem minden gyerek ilyen vadhajtás, ha betölti a 18at, csak ha fűtik a fejét.
2023. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/114 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy mindenhol va n ilyen. Az eggyik tanára is mondja neki. Nem tudok mit tenni. Ez volt az egyetlen normális suli ahova felvették és jó érzi itt magát.
2023. márc. 11. 18:32
 93/114 anonim ***** válasza:
100%

Az még eszedbe sem jutott, hogy mondjuk beszélgess a saját gyerekeddel? Pl arról, hogy egyáltalán mit szeretne látni a TikTokon meg az Instagramon? És akár együtt is lehet nézni, beszélgetni róla, hogy mit lattatok, kert mondjuk ez sokkal eredményesebb módja a nevelésnek, mint a "megtiltom, mert csak".


Nekem a fiam annyi idős, mint a lányod, mondjuk ő egyáltalán nem szereti a TikTokot, aktívan csak a YouTubeot használja, meg Discordon beszélget, de videókat szoktunk nézni együtt, vannak közös kedvenc videosaink, és azt kell hogy mondjam, hogy teljesen megbízhatóan és felelősen használ minden ilyen platformot, mert már évekkel ezelőtt megtanítottam rá. Nem kell ellenőriznem, hogy mit csinál, állítom, hogy sokkal tudatosabban használ minden social médiát, mint nagyon sok felnőtt.

2023. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/114 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott a tanára?
2023. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/114 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy sem szaranya sem joanya...te egy pszichopata vagy.
2023. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/114 anonim ***** válasza:
100%
Csori janyod menekuljon inkabb el toled
2023. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/114 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy "nyugi ne félj. Még 3 év és 18 leszel. Nyugodj meg és bízz bennem. Én segítek neked hisz azért(is)vagyok". Ilyeneket mond neki. Nem felháborító???
2023. márc. 11. 18:38
 98/114 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg a lányod az iskolában is panaszkodik, hogy az anyja egy phszihopata kontrollmániás. Szerencse, hogy vannak meg ilyen jó tanárok!
2023. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/114 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért láthatjuk Bite Zsolt is hogy szerette a diákokat.. segített rajtuk rendesen..
2023. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/114 A kérdező kommentje:
Mae az szerintem kritikán aluli, hogy a lányom sír a tanárának ő meg vígasztalja.
2023. márc. 11. 19:12
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!