Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiamra rossz hatással van a...

Fiamra rossz hatással van a barátnője?

Figyelt kérdés

A fiam 15 éves. Első barátnő, első szerelem. Ezzel nem is lenne probléma.

A gond ott kezdődik, hogy nagyon jó bizalmi kapcsolatunk volt, leszámítva, hogy trehány és kamasz, de egy lelkis, jóindulatú gyerek. Eddig minden fontosabb dolgot el is mondott nekem. Összejött egy lánnyal, aki 13. A probléma eleve azzal kezdődött, hogy a csajnak 21(!) éves barátja volt, aki velük lakott (!). Az anyja szerint megsajnálta, mert a srácot kidobták a szülei - szerintem nem normális, hogy egy 13 éves lánynak kb. élettársa van. Ebből aztán hatalmas kavarások is lettek, a kislány hazudozott a gyerekemnek, hogy már szakított a sráccal, stb. 1 hétig ignorálta a gyerekem, most ugy néz ki tényleg dobta a srácot. Titokban elkezdett találkozni a fiam megint a lánnyal. Megbeszéltük a dolgot, adtam én is egy új esélyt a lánynak. Viszont nem tehetek róla marhára irritál a kiscsaj. A saját anyja szerint is manipulatív és kóros hazudozó. Az a baj, hogy engem is kijátszva többször hazudtak, holott okuk nem lett volna rá. A fiam is olyan embereknek okozott csalódást a stiklijeivel, akik mindig mellette álltak. Ezeket megbeszéljük, bánják, aztán megint történik valami.

Megbeszéltük, hogy a lány is ittaludhat, de 2 hétben max 1x. Ha találkoznak, átjön, az oké. De az, hogy napi szinten egymásnál aludnának az szerintem sok. A másik anyuka meg kb adja alá a lovat, mert a kisebb gyereke problémás és kb már napi szinten megy ez "menjen már át a fiam segíteni, hagy aludjon ott, vagy hagy aludjon nálunk a kislány, mert pl.most az ő kisfia beteg.

Ez nekem kezd sok lenni, úgy érzem nem tudok semmilyen korlátot szabni a gyerekemnek emiatt, ezt a kislányt meg látni se bírom lassan. Nem tudom mitévő legyek, tiltani nyilván nem tudom, nem is akarom - de már idegbeteggé tesz ez a helyzet. Hogy álljak hozzá?



2022. aug. 11. 07:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Hát, mondjuk ott kezdődik, hogy 13 éves kislány egyáltalán semmikor nem aludhatna a 15 éves fiamnál. Azért álljon már meg a menet, ezek szinte még gyerekek, nem kell felnőtt kapcsolatosdit játszani kiskamaszként, de ezt jól elszúrtad, már nem tudod visszacsiálni.
2022. aug. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Pont ez is a problémám. Csak nem akartam ilyen hosszadalmasan kifejteni. Volt, hogy behazudta, hogy a haverjánál alszik. De olyan is, hogy látszólag elkísérte a kiscsajt a vonathoz (1 megállóra laktak) és hajnalban vettem észre, hogy a lány itt alszik a fiam mellett, mert visszacsempészte..

Ezért is álltam úgy hozzá 1 alapos letolás után, hogy oks, néha ittaludhat. De ne hazudjanak, meg játszanak ki.

Az egy másik kérdés, hogy a kislány anyukája mit miért enged meg a kislánynak. De már ezzel is a hócipőm kivan, hogy pl. neki most az autista fia beteg, ügyeletre mennek, nem akarja a kislányt egyedül hagyni, hagy aludjon nálunk, ha nem gond. Okés, 1-2x megértem a hasonló sztorikat, de nekem ez már sok. Segít úgymond az ember, meg alapvetően jóindulatú az anyuka, de nagyon "egyszerű" vagy hogy mondjam, arról meg hogy egyedül van nem én tehetek.

2022. aug. 11. 08:11
 3/29 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam, hogy beszélek az anyukával, én megértem, ha pl.segítségre van neki is szüksége. De egyáltalán, hogy magyarázzam meg ezt egy olyan anyának, aki egy 21 évest költöztet a lánya mellé? Mert ez szerintem se normális, hogy kb élettársat játszanak.
2022. aug. 11. 08:21
 4/29 anonim ***** válasza:
99%
A fiaddal kéne elbeszélgetned. Ha még egyszer nem őszinte hozzad (és tisztázd vele, hogy nem a kapcsolat a baj, hanem a sok hazugság) büntetést kap (szobafogság, nem mehet, nem jöhet).
2022. aug. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnálom minden szereplőjét ennek a történetnek: a kislányt, akit az anyja összeenged egy pedofillal, az anyát akinek az egyik gyereke betegsége miatt nem jut ideje a másikat nevelni, a fiadat akinek ilyen zűrös az első szerelme, és téged aki látszólag hiába próbál megértő és elfogadó lenni a fia döntéseivel szemben, mégis éket ver közétek ez az ügy...

Szerintem eddig is a tőled telhető legjobban reagáltál a dolgokra, és nagyon helyes, hogy nem hagyod elmérgesedni a viszonyotokat, a fiadnak szüksége van rá, hogy ott legyél mellette támasznak akkor is amikor leülepszik a rózsaszín köd.

Azt írtad, hogy a lány a saját anyja szerint is manipulatív, szerintem erre keress példákat és tételesen sorold fel a fiadnak, hívd fel a figyelmét arra is, hogy neki mennyit hazudott már, és magyarázd el neki, hogy ezzel szemben egy normális párkapcsolatnak hogyan kell kinéznie. Biztosan nem fog egyből szakítani a lánnyal emiatt, de a bogarat elültetheted a fülébe, és lassan majd magától megérik benne a gondolat, hogy neki ez nem jó.

2022. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%

"De olyan is, hogy látszólag elkísérte a kiscsajt a vonathoz (1 megállóra laktak) és hajnalban vettem észre, hogy a lány itt alszik a fiam mellett, mert visszacsempészte"


Na, ekkor fogtam volna, felkeltem a kiscsajt és közlöm, hogy szedje a cókmókját, de ide nem jön többet. Az a baj, hogy már most látszik, hogy otthon a fiad irányít.

2022. aug. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
99%
Őszinten szólva ez már így nekem elég is lenne a tiltáshoz. Úgy értem, az ittalvás tiltásához. A háztartásom nem ingyen gyerekmegőrző. Persze, a kamaszok mindent megoldanak blabla. De azért a határt meg kell húzni. Ha a fiam átver, akkor nem zárhatja a szobáját és bemegyek ellenőrizni minden nap éjfélkor, mert nem lehet benne megbízni. Maganak köszönheti. És nem erdekel, hogy én vagyok az ünneprontó szemét anya, nekem egy élősködő család nem fog a kepembe mászni a manipulálható gyerekemen keresztül. Most kell ezt megallítani, amíg még lehet. Anyukával közölni, hogy itt nincs hazudozás, a gyereke nem jöhet, mert nem bízom benne. A fiammal meg elbeszélgetek, de nagyon komoly határt is húzok itt. Mi lesz a következő, kajáltatni meg eltartani kell a kislányt? Nyilván a teljes tiltás hülyeség, igyanakkor nem engedheted, hogy ilyen szinten rátelepedjenek a családod életére.
2022. aug. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lenne ez a lány, hogyan reagálnál arra, ha a fiad hazudik? Na úgy reagálj most is. Most lett ez furán koravén, pedig csak lelkisérült 13 éves barátnője (tipikus érzelmileg elhanyagolt gyereknek tűnik, aki extrém szeretetéhes, azért menekül fiúkhoz meg hazugságokba, hogy foglalkozzanak vele - a gyerekotthonos gyerekek szoktak ilyenek lenni) és hirtelen felnőttként kezeled őket.
2022. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%

Én már azon nem tudnék túllépni, hogy 13 éves. És hogy 21 éves pasija volt. Ez nagyon gáz.

Nem szeretnék ilyen lányt és persze a családját a gyerekem közelébe.

2022. aug. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg vissza tudod csinálni. 15 évesen randizzon, oké, de nem egy 13 éves taknyossal, aki ilyeneket csinál.

Legközelebb valamiben kijátszanak, közölhetnéd vele, hogy ok, angyalom, ennyi volt, meg lehet indulni hazafelé. A fiaddal meg azt, hogy este tízkor az ajtó záródik, és ha nincs bent, alhat kívül is. Nehogy már a nyúl vigye a puskát. Keményíts be nyugodtan. Jófej akartál lenni, de visszaéltek vele. Majd még kimutathatod a támogatásod a fiadnak, hogyha normális, hozzáillő barátnője lesz.

2022. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!