Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 6. osztályos gyereknek...

Egy 6. osztályos gyereknek melyik a jobb, ha otthon tanulhat, vagy ha napközis?

Figyelt kérdés
A fiam 6. osztályos tanuló. Nagyon jó fejű, értelmes gyerek. Sajnos az 5. osztályos bizonyítványa nem ezt tükrözi, több tárgyból 3-as lett. Igaz akkor mindig egyedül tanult. Most 6.-ban próbálok neki többet segíteni. 5-ig dolgozom, így a munkahelyemre jön be tanulni. Ott nincs rá lehetőség, hogy segítsek neki és átnézzem a leckéit. Így szinte otthon mindent újra kezdünk. A tanárok szerint rendszeresen ki kellene kérdeznem. De persze ez már este 7-8 körül, mire hazaérünk már nem eléggé hatékony. Ő fáradt, én ingerült vagyok, mert a kisöccsére semmi időm nem jut. Napközi az iskolában nincs, csak az alsósokhoz ülhetne be tanulni. Haza nem merem egyedül engedni, mert távolsági busszal kellene utaznia és félek, otthon csak a számítógépezés lenne. Várom a tanácsát, aki már erre a problémára talált megoldást.
2010. okt. 7. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 6. ban már ne napközizzen, mert 6. osztályban már eléggé 'nagy' ahhoz, hogy egyedül tanulhasson. Ha még értelmes is, akkor ne gyötörd a napközivel.

Én is voltam napközis, és valami förtelem, még ha jó tanár is tartja. Alsósokhoz egy 6. os már 'cikinek' érezheti azt, hogy anyuka /apuka miatt ott kell ülnie a törpék közt.


1. megoldás: Távolsági busz; Köttesd a lelkére azt, hogy nem csavarog el, és hogy mindig pontosan megtanul. Addig nincs számítógép.


2. Számítógépezés; Ha még haza is megy (mert 6. os létére nem kell félteni egy fiút) és leülne gépezni akkor esetleg visszanézed az előzmények gombbal hogy be volt -e kapcsolva x Y napokon, órákon stb. És ha igen, akkor megint kösd a lelkére hogy nincs gép ameddig nincs házi.


Ha mégis, akkor húzd ki a kébeleket a gépből (célszerű lefényképezni mi hol van, ha nem tudod mit hova kéne dugni) És vidd magaddal a munkahelyedre. Ott valahova lerakni, és munka után hazavinni. Hidd el ez nagy büntetés egy gyereknek.


De tégy úgy ahogy jónak látod.



20 / F

2010. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
50%
a napközi,mert ott biztosan elkészül a házifeladat és ha esetleg valamiben a szülö nem tud segiteni akkor ott a tanár!!!
2010. okt. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Anyuka!


Én is 6. osztályos tanuló vagyok. Eddig minden évben kitűnő voltam. Alsóban napközis is. Idén még csak 1 db. 4-t szereztem Természetismeretből.

Az én tanulási módszeremet nem írom le, mert úgy ne lehet tanullni ahogy én csinálom! Próbálok változtatni rajta, de nem megy.

Azt ajánlom Önöknek, hogy:

-A gyermeke busszal járjon haza.

- Gondolom neki is van 4-5-6 órája. Miután hazaér legyen minimum 1 óra pihenés(számítógép, tv, olvasás...) És pl. ha 2 órakor ér haza akkor 3-kor kezdjen el tanulni.

- Célszerű előkészíteni minen könyvet füzetet ami másnapra kell. Először elolvasni 1x vagy 2x minden szóbelit. Majd megírni sorban az írásbeliket.(Szerintem amig írásbeliket ír nyugodtam szólhat a tv. Én csak úgy szoktam csinálni)Utána 10-15 perc pihenés(pl. lehet kicsit enni, nassolni. Szerintem egyébként az írásbeliket ha nincs sok 20-40 perc alatt el lehet készíteni)A pihi után jöhet a szóbeli. Csak szépen sorjában. Először ha volt valamiből írásbeli akkor annak a szóbelije(pl. nyelvtan szabályok). Azután jöhetnek a nehezebbek: Történelem, Természetismeret... Célszerűelőször a vázlatot megtanulni, ha nincs akkor készítünk egyet. Majd neki esni a könyvnek. Szerintem ez is meglesz gyorsan(pl. nekem 1 töri lecke 20 perc.)

- Majd ha végez mindennal átolvasni a szóbeliket és megvagyunk.

-Ezután önt is felhívhatja gyermeke, hogy végzett és Ön is megtudja, hogy mennyi idő alatt van meg.

-Esetleg este vagy reggel ha van egy kis idejük fel is lehet mondani az anyagot!


Én ezt a tanulást ugy gondltam, hogy másnapra.(Mármint azt tanulja amit következő napra kell, de lehet úgy is h az írásbeliket aznep megcsinálja amikor feladják)


Az esetleges helyesírási hibákért elnézést!


Sok sikert a tanuláshoz!


Ági


11/L

2010. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Otthon tanulás. A napköziben nem tud annyire figyelni, hiában van csönd mégis ott vannak a többiek zörögnek stb.. Valamint az én latin tanárnőm mondja mindig. "A hangos tanulás nélkülözhetetlen, főként nyelveknél." Ezzel egyet is értek.:) De hát a napköziben mégsem tanulhat hangosan, furán néznének rá a társai ha elkezdene egyedül beszélni a semmibe. Otthon!
2010. okt. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja még előző vagyok. Most olvasom, hogy tanulási gondok is vannak. Meg kellene valahogy, szerettetni vele az anyagot, valami kötelesség tudatot építeni bele. Ehhez kezdetbe jó az ha pl.: ha 5-öst kap akkor kap mondjuk 500 Ft-t vagy 300-at. Ha 4-est akkor 150-200 Ft 3-masért semmit vagy 100 Ft levonást. 2-esért 200-300 Ft levonást és 1-esért 500 Ft levonást. Bár nem mindig szerencsés belemenni az anyagiakba, de néha ezzel megkell adni a kezdő lökést. Természetesen jelezni kell a gyerek felé, hogy ha nem ért valamit az nem baj, csak kérdezzen és akkor kap segítséget.:)
2010. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó: a pénz az nem jó megoldás szerintem... a gyerek magáért tanuljon, ne pedig azért mert pénzt kap... szépen el kell neki magyarázni, hogy mért kell tanulni stb. :) megkell tőle kérdezni hogy felnőtt korában mit akar majd elérni
2010. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Otthon tanulás


az egyedül tanuláskor először szerintem mindenkinek romlanak a jegyei. amikor a tesóm elsős lett, anyám többet már nem kérdezte ki a leckémet, lett is 3-mason évvégén, pedig addig ha max 2db. 4-es volt a bizonyítványomban

de megtanultam egyedül boldogulni, gimiben már nem volt gondom

2010. okt. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem miért ne lehetne kicsit gépezni, tv-zni suli után?

ugyanis az ember mire hazaér, fáradt

ki kell egy kicsit kapcsolódnia

tv-zhet, gépezhet, kimehet bicózni, deszkázni

utána is lehet tanulni

ha megcsinálja a leckéjét, mondjuk 5-7 óra között, akkor miért baj egy kis lazulás?

a lényeg a mértékkel van

ha egész délután gépezik hajnalig, és utána megbukik az tényleg nem jó

2010. okt. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tegnap 19:49


Én pénzt kapok a jó jegyekért.

2010. okt. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát én hatodikban egy félévet voltam tanulószobás (ez olyan napköziféle volt felsősöknek), aztán félévet otthon tanultam, mert nem szerettem, és amúgy is csak pár ötödikes járt oda, és nem kérdezték ki a leckét meg semmi, csak volt egy tanulási idő, amikor csendben kellett lenni.

Szerintem a napközi itt nem jó megoldás, rosszul érezné magát. Azt kéne benne tudatosítani, hogy a tanulás az ő kötelessége, tehát neki kell vele foglalkoznia, különben ő jár rosszul. Ez a kikérdezés hosszútávon nem működik, nem maga miatt fog tanulni, és később ebből gondjai lesznek. Persze ez csak az én tapasztalatom.

Talán jó megoldás lenne, ha megbeszélnék, hogy amíg ön haza nem ér, meg kell írnia a leckéjét és meg kell tanulnia a szóbeleit (amiből emlékeztem szerint hatodikban nincs sok). Általában amikor egy iskolás hazaér, nem szívesen esik neki a leckének, hanem mondjuk megbeszélik, hogy 4-kor elkezd tanulni. Ha kész, akkor mehet a számítógép, meg a többi, addig nem. Aztán este meg lehet nézni, hogy tényleg meg van-e az a lecke, és megkérdezni, hogy tanult-e, esetleg pár dolgot kérdezni tőle, hogy biztos igazat mondjon.

2010. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!