Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Merjek erre rákérdezni, vagy...

Merjek erre rákérdezni, vagy szerintetek csak rosszabbul járnék?

Figyelt kérdés

A lányom 18 éves, most fog érettségizni. Most ugye neki iskolai szünet van (szerdától van ismét tanítás). Pénteken délután elengedtem az egyik barátnőjéhez pár órára. Valami miatt fel akartam hívni a lányom közben, de nem vette fel, így mivel megvan a barátnője telefonszáma őt hívtam. A lány azt mondta, hogy együtt vannak, de aztán nem tudta a telefonhoz adni a lányom. Így lebukott, és bevallotta, hogy a lányom igazából randizik.

Húsvétkor nem akartam ezzel elrontani az ünnepet, de gondolkozom, hogy számon kérjem-e rajta, mert hazudott, és titokban randizott ki tudja kivel. Úgy hogy nem beszélt velem, nem engedtem meg neki ilyesmit. Szerintetek megkérdezzem miért hazudott, és mi volt ez?



2023. ápr. 11. 00:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is régen tudja már, hogy lebukott, csak lapít. Én azon gondolkoznék, hogy min ment el a bizalom, mert randizni jó dolog és ha ezért hazudni kell, az szomorú. Pláne érthetetlen, ha csak egy délutánról van szó.

Mellesleg arra a pár órára is úgy "engedted el", hogy közben hívogatod és ha nem éred el, felhívod a barátnőjét? Nemár... Ha ilyen lett volna anyám, itt vágta volna el magát végleg valószínűleg, mert nem csak ő nem bízik benned, te sem benne.

Nem rohannám le, nem veszekednék vele és nem is kerítenék nagy feneket neki.

Elmondanám egy nyugis pillanatban, hogy gondolom már tudja, hogy tudom... Sajnálod, hogy nem mondta el az igazat arról, hogy hova megy, randizni jó dolog, felnőtt nő, nyugodtan lehet őszinte veled. Nem kell mindig mindenről beszámolnia, de szeretnéd tudni hol van (márcsak baj esetére is), ennyi.

18 éves, azt csinál amit akar. Én az anya-lánya kapcsolaton dolgoznék, hogy ne fordítson teljesen hátat néhány éven belül. Ha rárontasz és vitába kezdesz, csak mégjobban ásod a szakadékot kettőtök között. Ha nem mondasz semmit, szó nélkül hagyod, hogy füllentett, akkor is, mert nem tudhatja mikor kerül elő a téma. Ez valahol ad egy tartást.

2023. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem inkább adj hálát az égnek, hogy még nem költözött el ilyen korlátozó anyától.

Engedély? Neked mi bajod van? Felnőtt ember, azt csinál, amit akar.

2023. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen közegben nőttem fel, amíg otthon laktam. 20 évesen is ment a hiszti szülők részéről, amikor BEJELENTÉS után merészeltem elmenni.

Én meg jó nagy ívben szrtam rá, és mentem, azután is, amikor kizártak, mert "ellenkeztem".


Mivan? Mert 20 évesen elmegyek bulizni úgy, hogy szólok előtte, ráadásul a saját megkeresett pénzemből.


Nos, egészen kamaszkorom óta semmit nem tudnak rólam, és amióta elköltöztem évi 2x megyek haza.


Persze eleinte ment a számonkérés, meg a minden, vegyem fel a telefont, rjak, stb. Ignore. Amint megláttam valamelyikük számát a kijelzőn - kinyom, telefon kikapcsol.


Nem érdekelt a mondanivalójuk, azt sem tudták, hol lakok - anyám máig nem tudja.

2023. ápr. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

Valami miatt fel akartam hívni a lányom közben, de nem vette fel, így mivel megvan a barátnője telefonszáma őt hívtam - nem kell a szépítés, egyszerűen ellenőrzni! akartad a lányodat, mert kontrollmániás vagy.


Ennyi a nagy helyzet - nos, nem kell csodálkozni, amiért hazudozik, ha még ott tartunk, hogy egy 18 éves felnőttet "elengedsz néhány órára" bárhová.

2023. ápr. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
Akkor itt jövök én, az ellenpélda, (mármint ellentmondva a válaszolóknak) 18évesen, érettségi előtt még én is kéretőztem, elengedtek vagy nem, minden attól függött, hogy hogy tanultam. Általános iskolában végig jókislány voltam és szín 5-ös, szakközépben örültünk a hármasnak és gyűlöltem tanulni, inkább fiúztam, neteztem, buliztam volna ha jobban engedtek volna. Ha akkor anyuék nem fognak vissza, tutti az érettségim sem lenne meg. Szerintem igenis irányítani kell még egy 18évest érettségi előtt, persze annak is legyen egy határa, de nem gondolnám, hogy csak azért mert 18 éves még azt csinál amit akar. Mert ha azt csinálhatná akkor lehet ő sem jutna el az érettségiig. Kell, hogy egyengesse a felnőtt a gyerek útját. Én is azt csinálnám most a helyedben amit mások is írtak, leülnék vele és tök normálisan rákérdeznék, próbálnám megbeszélni vele. Nekem 10 évesek a gyerekeim, nagyon azon dolgozom, hogy majd később is mindent elmerjenek mondani, nekem is rosszul esne ha hazugságon kapnám.
2023. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindenkinek kell ilyen póráz. Engem nem tartottak röviden mégis simán meglett az érettségi...

Munkám is lett, nem züllöttem el. Nem is érdekel az olyan életvitel. Tehát ez speciel elég személyiség függő. Amúgy ahogy látod a rövid póráznak elég sokszor ez a hátul ütője, a hazugság.

2023. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Dehogy kell minden gyereket irányítgatni. Középsuliban majdnem minden hétvégén buliztam, fiúztam, cigiztem, és sok hülyeséget csinaltam. De ez kellett hogy normális felnőtt legyek, ne 18 évesen kezdjem a kamasz éveket élni és a saját határaim próbalgatni. Köszi jól vagyok, 4es feletti érettségi átlaggal, és egy versenyképes diplomával. A gyerekemnek is be kell majd tartani pár szabályt, de mehet, menjen is, kell hogy életrevaló legyen.
2023. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Ezt az én szüleim is bejátszották,19 évesen elhúztam otthonról. Azért egy felnőtt nőnek már vannak szükségtletei. Majdnem 30 éves voltam,mikor bejelentettem,hogy gyereket várok (10 éves kapcsolat után), anyám első reakciója: "mit fog szolni apád?" Komolyan,az ilyen pióca szülőket büntetni kéne...
2023. ápr. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ilyen anyám lenne, akkor biztos nem állnék szóba vele
2023. ápr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát én már bőven elmúltam 18 és jó kapcsolatom volt/van anyukámmal, de én se mondtam volna meg 18 évesen, hogy randizom. Sőt, most se kötném az orrára. Magánügynek gondolom, amit elmondtam volna ha úgy gondoltam volna, hogy van értelme. Sőt, ha csak délután elmentem valamerre császkálni (és nem nem drogozni vagy hasonlók:D) azt se jelentettem be és azt se, hogy kivel. Nem azért, mert titok hanem mert az embernek kell kis szabadságot és szabad teret hagyni.

Ha kapott egy korrekt nevelést és van otthon egy biztonságos és gondoskodó háttér, akkor nagy valószínűséggel nem lesz semmi baj. De 18 évesen ennyi magánélete lehetne.

2023. ápr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!