Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Reggeli iskolába indulási...

Reggeli iskolába indulási stresszel találkozott már valaki, miként lehet ezen változtatni, milyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés

Kamasz 8-os fiúk egyre többször stresszel reggelente és sokszor jön rá a hasmenés, hányás is, ami miatt vagy nem tud elindulni iskolába, vagy visszafordul befelé menet, néha pedig az iskolából hamarabb jön haza, elkéredzkedik, hogy rosszul van.

Már eleve sok a hiányzása influenza és egyéb betegségek miatt (pl. migrénes is kiskora óta, ahogy nagyapja és szülei is), ezek a stressz miatti hiányzások mindezt tetőzik.

A gyerekorvos nem talál nála semmit. Többször küldte laborra. (most ismét)


A suliban jól teljesít, ám közel sem stréber. A kamaszkori allűrjei is megvannak, hol ideges, hol jókedélyű, néha világutálata van, máskor imád élni. Ahogy lenni szokott a korosztályánál.

Barátai is vannak, sőt, már randizás területén is próbálgatja a szárnyait.

Konkrét szociális problémáról nem tudunk, ami zavarná. A középiskolai felvételi is jól sikerült, így az miatt sincs idegeskedésre oka.



2023. ápr. 20. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom is nyolcadikos. Ahogy meséli, azért nagy a stressz néha, 31 gyerek összezarva napi 6-8 órán keresztül, én se bírnám felnőttként.

Reméljük a gimnázium új kezdet lesz a fiadnak. Tiszta lappal indulnak, remélem jó lesz az osztályközösség.


Nyáron meg kipiheni magát. Mindenesetre én azért beszélnek a helyedben az iskolapszichológussal, nálunk van ilyen. Ő sokat segíthet.

2023. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A húgomnak is ilyen volt, évekkel olyan rossz lett, hogy öngyilkossági kísérletei lettek, és retteg a szobájából is kijönni. Mindezt heti pszichológiai ellátás és gyógyszeres kezelés mellett. Én a helyedben elvinném pszichológushoz, bármi okozza, még az elején sokkal könnyebb helyretenni. Mi próbáltunk beszélgetni vele rengeteget, tényleg szeretve és törődve volt vele, mégis ez lett a vége. Nem tudjuk, hogy mi váltotta ki, nem nagyon volt reális oka a félelmének.
2023. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem zaklatják őt a suliban...?
2023. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgess vele erről!
2023. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

"milyen megoldás van erre?"


Ki kell deríteni mitől stresszel.

Ennek legegyszerűbb módja az, ha megkérdezed tőle.


Baromi furcsa nekem, hogy ilyenekre nem jön rá egy szülő magától.

2023. ápr. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
Nem biztos, hogy a stressz. Vagyis nem csak a stressz. Lehet, hogy felborult a bélflórája. Egy kis bélflórahelyreállítót biztos adnék neki, ártani nem fog.
2023. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Lehet fog problémája,pajzsmirigy gyulladása is. Nekem a fog góctól minden bajom volt (nem éreztem,csak a röntgenen látszott). Migrénnél én kötelezővé tenném a fogászati röntgent, a legkisebb ínygyulladás is képes durva dolgokat okozni. A pajzsmirigy is okoz ilyen pánikroham szerűségeket.

Illetve még átnézném az étkezését. Fogyaszt diétás kólát? Bármi édesítőszereset? Mert annak tipikus tünete a reggeli hasmenés!

2023. ápr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem minden reggel hánytam iskola előtt. Ideges voltam, főleg ha dolgozat volt. Mindig a gyomromra megy rá az idegesség. Osztálytársamnak is csak neki a hasa ment az idegtől.


Nálunk ez hiányzást nem okozott. Ha annyira rosszul van, és biztos hogy ettől, akkor pszichológus segíthet, egyébként meg én pl sosem hiányoztam emiatt.

2023. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szakember. Mindenképpen. Baj is lehet ebből... Ez nem normális egyáltalán.

Az meg a másik dolog, hogy meg kell tanulni a stresszt. Az általános iskola még nem a komoly stresszes élet...mi lesz vele később? Hetedikes korom óta pszichológushoz járok rendszeresen, nem kötekedésből írok. Meg a lényeg az, hogy mi az oka és azt megszüntetni. Nyolcadik második félév életem LEGJOBB időszaka volt. Már nem kellett tanulni úgy és csak élveztük az utoló kis együtt töltött időt azokkal, akikkel felnőttünk a nyolc év alatt. Sajnálom, hogy ő ezt nem így éli meg, de ez kicsit sem normális így és igenis meg kell tanulni kezelni a stresszt.

2023. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztálytársam a gimnáziumban, 3-4-ben (akkor még nem 11-12 volt) minden szerdán reggel indulás előtt hányt, mert aznap reggel volt a történelem fakultáció, amin minden alkalommal dolgozattal kezdtünk.


Kitűnő tanuló volt, de a stressz nagyon magas volt.

2023. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!