Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám sokszor a hátam mögött...

Anyám sokszor a hátam mögött fikáz az introvertáltságom miatt a rokonoknak. Lehet ezen változtatni vagy a költözés a megoldás?

Figyelt kérdés

Introvertalt vagyok. Szüleim is ilyenek,anyám többször mondta nekem hogy annak idején felment dédnagymamamhoz és csendben elolvasta az újságot,megebedelt majd váltott pár szót az anyjával és hazament. Szóval ő is elismerte hogy nem társasági ember.

Ketten élek az anyukámmal és néha feljön egy két rokon.

Legutóbb is hallom hogy szinte suttogva mondja a kereszt anyámnak:

Jöhetnél gyakrabban is,veled legalább lehet beszélgetni.

Ez a mondat belém vágta a kést,rosszul esett.

Nem dumálok állandóan,tudom jól hogy introvertalt vagyok.

Ha valami van akkor megbeszélem az anyámmal.

Egyébként az a tervem hogy tavasszal elköltözöm otthonról.

Ezt mondtam anyukámnak is,ekkor elsírta magát hogy ott hagyom és egyedül fog maradni.

Viszont ahogy fent említettem,máskor a többi rokonnak panaszkodik hogy introvertalt vagyok.

Ez nem olyan hogy ki tudok ugrani a bőrömből és onnantól kezdve társasági ember leszek.


Anyám többször megemlítette hogy ő sem társasági ember,viszont ezek a rokonoknak tett megjegyzései sz4rul esnek,volt olyan is hogy ezeket nyíltan a rokonok előtt vágta az arcomba.

Itt már csak a költözés segít?


2023. jan. 28. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Neked ez fikázás? Anyám...
2023. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Az extrém sértődékenységeden a költözés nem fog segíteni. Döbbenet, hogy ennyitől így besérültél. De persze, költözz el.
2023. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

És ha elköltözöl nem fog fikázni?

Úgy gondolom fog.

Akkor viszont a költözés nem segít, ugye?

2023. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Az hogy anyád ki meri mondani: magányos melletted, nem fikázás. Ne vedd már el tőle a jogot a saját érzéseihez, mert pukkadsz ha ki meri mondani...
2023. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

A kérdező egy példát említett, de nyilván nem ez az egy van a kérdéséből ítélve.

Az én anyám is ilyen. Utálja a saját anyját, nem beszél vele, mert "untatja", bezzeg engem mindig lejárat hogy milyen egy xar ember vagyok, mert velem nem lehet beszélgetni. Hát én nem is akarok vele, ahogy nagyanyámmal sem. Mindkettő ilyen lehuzó, toxikus ember.


Igen, a költözés segít, de csak ha kevesebbet is beszélsz vele. Anyád nem kedveli a személyiségedet, egyszerűen csak bexart, hogy egyedül él a továbbiakban, azt hitte, nála maradsz örökre. Neki jelenleg a kussolós, magadbva fordulós éned is jobb, mint a a nagy üres semmi, de attól rokonoknak még ugyanúgy megmondja, hogy egy csalódás vagy neki a személyiséged miatt.


Egy sorstárs.

2023. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
"A kérdező egy példát említett, de nyilván nem ez az egy van a kérdéséből ítélve." A kérdező a semmin hisztizik. Azon meg ne akadjon ki hogy annak látják ami.
2023. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

6


Normális családban nem beszélik ki a másikat.

2023. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Normális családbaj az emberek kimondhatják amit érzenek, akkor is átmegy pukkancsba az olyan mint a kérdező.
2023. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

Ez egyáltalán nem fikázás.

Generációs szakadék. Keress rá. Van amit a gyerekével nem beszél meg az ember. Korabeli beszélgetőpartner hiányzik neki.

2023. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Simán nem foglalkozol vele az a valódi megoldás.
2023. jan. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!