Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Reggeli iskolába indulási...

Reggeli iskolába indulási stresszel találkozott már valaki, miként lehet ezen változtatni, milyen megoldás van erre?

Figyelt kérdés

Kamasz 8-os fiúk egyre többször stresszel reggelente és sokszor jön rá a hasmenés, hányás is, ami miatt vagy nem tud elindulni iskolába, vagy visszafordul befelé menet, néha pedig az iskolából hamarabb jön haza, elkéredzkedik, hogy rosszul van.

Már eleve sok a hiányzása influenza és egyéb betegségek miatt (pl. migrénes is kiskora óta, ahogy nagyapja és szülei is), ezek a stressz miatti hiányzások mindezt tetőzik.

A gyerekorvos nem talál nála semmit. Többször küldte laborra. (most ismét)


A suliban jól teljesít, ám közel sem stréber. A kamaszkori allűrjei is megvannak, hol ideges, hol jókedélyű, néha világutálata van, máskor imád élni. Ahogy lenni szokott a korosztályánál.

Barátai is vannak, sőt, már randizás területén is próbálgatja a szárnyait.

Konkrét szociális problémáról nem tudunk, ami zavarná. A középiskolai felvételi is jól sikerült, így az miatt sincs idegeskedésre oka.



2023. ápr. 20. 11:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azokon a napokon, amikor német volt, szintúgy hasmenésem volt.

Hányni azért nem, mert aznap nem reggeliztem - minek, hogyha úgyis kijönne vszeg? -, de a hasam az ment, sőt, volt olyan osztálytársam, aki elájult az idegességtől.


Igen, a kedves tanárnő egy passzív-agresszív, mindenkit leszóló "csendes gyilkos" típus volt.


Tudtak róla a szülők, az ofő, de mivel szakmailag jó volt a nő, sohasem cserélték le.


Konkrétan kijelentett 12-ben, miután nem írtunk meg egy házit érettségi előtt nemsokkal, hogy akkor ő nem készít fel bennünket a szóbelire, oldjuk meg, ahogy akarjuk - és sértődötten kivonult.

Nem, nem készített fel, még a kidolgozandó tételeket sem kaptuk meg.

2023. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Könnyen lehet, hogy zaklatják az iskolában.


De akár lehet, hogy a szülők olyan stresszesek, hogy ráragad a gyerekre. Nálam mind a kettő jelen volt, mint probléma.



Ajánlom ezt a könyvet : szorongás fóbiák pánik. Nagyon jó

2023. ápr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
12 vagyok. De a legegyszerűbb, ha beiratod Judo vagy birkózó edzésre, és egy Thaibox edzésre. Heti 2-2 alkalom mindkettőből. Nem sokáig fog szorongani utána, övé lesz a világ
2023. ápr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Szakember segítségét kérjük mindenképp!


Azokra reagálnék, akik tanácsolják, beszélgessünk vele:

Beszélgetünk, de kamaszként nem minden alkalommal van erre kedve. Amikor van, nem oszt meg velünk semmit a saját problémáiról. Talán nem is tudja megfogalmazni, mi bánthatja. Nem biztos, hogy tudatában van a pszichés részének. Erre majd a szakembernek kell rájönnie.


5#

"Baromi furcsa nekem, hogy ilyenekre nem jön rá egy szülő magától."


Ez nem olyan egyértelmű, hogy átlagos szülő meg tudja oldani. Négy gyermekből csak vele van ilyen nehézségünk. A többiek nyitottabbak a problémáikkal kapcsolatban. Két felnőtt csemetém (fiú, lány) van előző házasságból, és van egy 14 éves lányunk. Vele még egyszerűbb, annak ellenére, hogy neki is vannak kamaszkori allűrjei, hiszen többször képes ellazulni és kiadni magából a panaszokat. Említett fiúk nem ennyire megnyíló típus. Jó hangulatban szeret beszélgetni, de csak egyéb témákban, a problémákról nem.

Olyan érzésünk van, mint amikor valaki a hosszú nehéz maraton vége előtt kezdi feladni. Fáradt, nehezen veszi rá magát a célig való elérésre. Esetében ez a cél most az általános befejezése. Ki kéne bírnia ezt a pár hetet, de ez számára nehezebbnek tűnik, mint az egész tanév eddigi része összességében.

2023. ápr. 25. 14:10
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki van égve. Ezért kell valami új neki. Faterja vigye el egy judo edzésre. Próbálják ki együtt. Járjon kétszer hetente. Biztos nagyon fog tetszeni neki. Vagy ha egyedül akar bemenni akkor egyedül. Csak menjen. Esetleg még thaibox edzést is keressetek neki. Hidd el, baromira fogja élvezni. Ugyanilyen voltam anno, így utólag mit meg nem adtam volna ha akkor elkezdhetek küzdősportolni
2023. ápr. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!