Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hazudik a gyerek, hogy kezelje...

Hazudik a gyerek, hogy kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés
(9éves fiú)
2010. okt. 9. 06:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítsd arról , hogy te ismered annyira , hogy látod rajta ha nem mond igazat . Értesd meg vele , hogy csak te tudsz neki segíteni és ne hazudozzon hanem mondja el őszintén a dolgot és megoldjátok . Persze megszidni nem szabad , csak elmondhatod neki hogy ez nem helyes ... és tényleg kell segíteni megoldania problémát .
2010. okt. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Legutóbbi,tegnap este megkérdeztem,hogy meg mosta-e a fogát? Biztos"igen"volt a válasza.Nem mosott fogat,nagyon bedühödttem rajta.Régen mindíg el mosojodott ha füllentett.Most szemrebbenés nélkül megy neki.
2010. okt. 9. 06:51
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
hát talán mert tudja hogy bünti lesz a vége ha megmondja az igazat, gyerek az nem hülye
2010. okt. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
zsarold meg. pl. ha tovább hazudik 1 hétig nincs zseppénz, vagy csoki vagy tévé nem tudom...
2010. okt. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,még nincs köztük a megoldás.

Más vélemény,javaslat?

2010. okt. 9. 11:47
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nem mos fogat vagy nem végzi rendesen a dolgát akkor mondd azt neki hogy:

"Figyelj fiam tudom hogy nem jó dolog a fogmosás,de a kedvenc mesédbe is mosnak fogat a szereplők. És megharagszanak ám ha te meg nem mosol fogat"

Vagy ha már érettebb gondolkodású akkor mosatok fogat együtt

2010. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: A gyerek 9 éves, és nem 4. Fontos különbség.


Amúgy szerintem magyarázd el neki rendesen, h nem miattad kell fogat mosnia, hanem h 30 évesen ne legyen protézise. Ha meg nem érti meg, állj oda fölé amíg fogat mos. Mondjuk ez csak időleges megoldás, mert vagy megtanulja, vagy nem. Én is pl így jártam a fogmosással, csak nálam apámnak volt ez a vesszőparipája. Mondjuk ott az is közre játszott, h meggyűlöltem őt, és mindent amit mondott, vagy szerinte fontos, annak az ellenkezőjét csináltam. Azóta persze rájöttem, h ez azért kell, csak leírtam, mint tapasztalat.

2010. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Utolsó: A gyerek 9 éves, és nem 4. Fontos különbség."

Ott a második verzió is

2010. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

14:55-ösnél a pont.

Én is pont így voltam, rám a sem fenyítések, sem az ilyen mesés hülyeségek egyáltalán nem hatottak. Valószínűleg kisebb koromban is már érettebb voltam a velem egykorúaknál, ezért anyu anno elmesélte, hogy ha nem teszem meg ezt és ezt akkor ennek ez és ez lesz a következménye, és ezzel csak magamnak ártok. Aztán már én is gondolkodtam az ilyesmin, és mindig megtettem, amit kellett, még ha nem is volt kedvem hozzá. :)

2010. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha csak a fogmosásról lenne szó, azt mondhatnánk egy apró csínytevés, de ha más miatt is hazudik, komolyabb problémákról az iskolában, vagy bármi másban, akkor már gáz van. Ha eljut odáig, hogy a hazugság nem okoz nála lelkiismeret furdalást, már komoly baj van. Szerintem sem úgy kell kezelni, hogy amiben hazudik, azt másképp elérni vele, hanem megértetni vele, hogy a hazugság maga milyen csúnya dolog, neked okoz vele fájdalmat, hiszen gondolom nem erre neveled.
2010. okt. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!