Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 évesen maszturbál a gyerek,...

4 évesen maszturbál a gyerek, hogy kezeljem a dolgot?

Figyelt kérdés
A férjem kisfia 4 lesz egy hónap múlva. Két hetente van csak nálunk 2-4 napot. Elalvás előtt- napi 2x, fürdőkádban, sokszor a kertben is fogdossa a kukiját,húzogatja. Amikor azt mondom neki, hogy ne fogdosd, vagy a játszótéren "ezt nem illik". Gyagyán rám néz, hogy" ez jó nekem, nézd megnő" stb. Amikor az anyját kérdeztem, hogy kezeljem, mit mondjak neki, vagy csak hagyjam magára, egyszerűen kiröhögött, és közölte, rá nem merjek szólni, mert gátlásossá teszem. Tudom, hogy ez normális egy ekkora gyereknél, de van szitu, amikor iszonyatosan ciki. Olyanoktól várok választ,aki a gyerekénél hasonlót tapasztalt.
2010. máj. 25. 12:05
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
91%
Igaza van, határozottan káros ilyenkor megzavarni, megszégyeníteni a gyereket. Ebben a korban ez természetes, ahogyan a kislányok is ebben a korban szorongatják előszeretettel a kispárnát a lábuk között.
2010. máj. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
96%
Annyit tehetsz, hogy megmondod neki, hogy akkor csinálja, amikor egyedül van, és mások nem látják, mert ezt "úgy illik".
2010. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
97%

"Sok szülő – tévesen – úgy véli, hogy a kisgyermeknek még nem lehetnek szexuális érzései, ők rossz szokásnak, esetleg egészségtelen, sőt, erkölcstelen viselkedésnek vélhetik, ha a kisgyerek a nemi szervét simogatja, játszik vele, pedig ezt majdnem minden gyerek csinálja 4 éves kora körül.


– Veszélyek: a tévhitek ellenére a maszturbálás nem okoz semmilyen fizikai tünetet és nem káros az egészségre. A legnagyobb veszélyt a szülő reakciója jelenti. Érzelmileg sérülhet a gyerek, ha bűntudatot váltunk ki nála.


– Mit NE tegyünk: minden megütközésünk ellenére próbáljuk meg nem elítélően szólni, ha rajtakapjuk a gyereket maszturbálás közben. Ettől csak a szégyenérzetét növeljük, a legrosszabb tehát a túlreagálás.


– Mit tegyünk: ha a testrészeket tanítjuk neki, nevezzünk a nevén mindent. Ha a gyerek mások előtt maszturbál, vonjuk el a figyelmét. Ha már elég nagy ahhoz, hogy megértse, (4-5 éves korban), mondjuk meg neki, hogy ilyesmit az ember nem csinál mások előtt. Fontos, hogy ne csak a szülők, de a nagyszülők vagy a bébiszitter is hasonló szellemben közelítsen a kérdéshez. Orvoshoz fordulni csak akkor szükséges, ha a gyerek kényszeresen cselekszik, vagy továbbra is nyilvánosan maszturbál, lehet, hogy szexuális zaklatás áll a háttérben."

2010. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
94%
Uh.... A nézd, megnő alatt azt érti, hogy merevedése lesz? Hát igen... Tudom, morbid lesz, amit mondok, de a 3 hónapos kisfiamnak már attól merevedése lesz, mikor mosom fürdetéskor a fütyijét... Anatómia, nem tudunk ezzel mit tenni. A kisfiúról pedig annyi a meglátásom, hogy igen, 4 évesen már elkezdődhet a maszturbálás, ilyenkor már érzik, hogy azzal ott lent örömöt szerez magának, ha ingerli. Még szerencse, hogy anonim az oldal, ugyanis én is 4 évesen jöttem rá, hogy jó érzés, de mivel a szüleim ezt perverziónak vélték, elvittek gyermeknőgyógyászhoz és ott azt tanácsolták nekik, hogy hagyjanak békén, ugyanis ha tiltják, azzal még jobban csinálni fogom, ráadásul titokban és a szüleimmel erről nem fogok merni beszélni. Hát a szüleim nem tartották be az orvos tanácsát, folyton "lebuktattak" és dupla olyan gyakran csináltam és tényleg titokban és sajnos emiatt nem nyíltam meg a szüleimnek...
2010. máj. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Igen merevedése lesz. Úgy és olyan ütemben maszturbál, mintha 16 éves lenne, csak nyilván nincs magömlése.
2010. máj. 25. 12:20
 6/45 anonim ***** válasza:
59%
Miért zavar téged?A legtöbb ember tudja, hogy ez természetes dolog ilyen korban.
2010. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Mint már fentebb is írtam, tudom, hogy normális, de ha nyilvános helyen teszi iszonyú ciki.
2010. máj. 25. 12:36
 8/45 anonim válasza:
90%
az unokatesóm is ezt csinálja 3 éves kora óta. nem szoktunk rászólni.
2010. máj. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
98%
Én nem szoltam rá a gyerekre csak lefoglaltam mind a két kezét. Pl. labdázunk, homokvár épités, hozz vizet a vödörbe stb. Kizőkkented, elfoglalod de soha ne szolj rá.
2010. máj. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. A kizökkentés otthon vacsora közben, játék közben, fürdőkádban kivitelezhető én is úgy gondolom, igyekszem majd alkalmazni. A homok vár építés is remek ötlet. Őszintén megvalva, én olyat már láttam, hogy pici gyerek fogdossa a kukiját nyilvánosan, az még oké is, de de valóban úgy gondolod, hogy ne szóljak rá, amikor a Tesco közepén letolja a gatyáját?
2010. máj. 25. 20:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!