Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok, hogy kezeljem...

Mit csinálnátok, hogy kezeljem ezt a szomszéd gyerek viszonyt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sorházban élünk, az udvarokat is egy kerítés választja el egymástól náddal beborítva. A fiam két éves múlt, itthon van velem, most várom pocakban a másik fiamat, nyáron születik, de a fiam sosem volt még beteg, hiszen nem jár bölcsibe. A szomszéd kislány fél évvel idősebb a fiamnál, bölcsis, most is csúnyán köhög, folyik szegény orra, nemrég tüdőgyuszija is volt szegénynek. Az van, hogy eddig nem játszottak együtt a gyerekek, épp ezért, mert a lány közösségbe jár, sokat beteg, és hogy ne hozza a bacit a fiamnak. De sajnos mikor kint vagyunk a saját lekerített udvarunkon, szegényke mindig ott áll a kerítésél és jönne a fiamhoz, az anyja nem győzi szidni. Jelzem nekünk teljesen zárt kerítéssel körben az udvar, az övék eleje nincs lezárva. Ma odáig jutott a dolog, hogy a kislány a kerítésnél állt ismét, én köszöntem neki egy sziát, az anyja meg kiabálni kezdett, hogy ezért nem kell bandázni, mert akkor a gyereket nem tudja leállítani, és nem tudja kihozni az udvarra sem már lassan. Könyörgöm, én csak köszöntem, nem az én gyermekem ment az ő udvarához. Egyébként a fiam egyáltalán nem az a fajta, aki más ajtaját verné, hogy társaság hiánya lenne, mert inkább kiéljük játszótéren, vagy barátokkal, vagy csak sétál, kukázik :), csavargunk. Az ő lánya viszont hiába állandóan van náluk valamilyen barát, mégis mindig a mi ajtónkban, kerítésünknél van, barátkozna, mert így lett szoktatva, a két öregebb szomszédnál simán bejárása van, engedték neki kicsi korától és már nem tudják tiltani. Bocsi hogy ilyen hosszú lett, de mit csináljak? Egyébként tényleg nem hiányozna a baci, pláne terhesen, meg fiam sem reszket a barátságukért, csak néha kíváncsiskodna, de ez kezelhető. Más hogy csinálja? Milyen a viszony a szomszéddal?
2010. ápr. 26. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Arra azért érdemes lenne gondolni, hogy éveken keresztül fogtok talán egymás mellett lakni...lehet, hogy most még nem vágyik a kisfiad társaságra..és később?? Biztos, hogy majd egyszer nem játszana szívesen ezzel a kislánnyal? Vagy, ha majd oviba esetleg együtt fognak járni, nem lesz jó1x-1x, ha az anyukája a tiédet is hazaviszi, ha a picitől esetleg nem tudsz elmenni? Ne haragudj, de a játszótéren is lehet néhány beteg kisgyerek, aki bármit átadhat a te kisfiadnak... én örültem,mikor átjöttek az enyémhez/enyémekhez a szomszéd gyerekek játszani, mert tudtam, hogy itt jó helyen vannak,tudtam rájuk figyelni,pedig akkor 2,5 év alatt született a két kisebb gyerkőcöm... A bacikról meg annyit: ha a boltba mész, ott is összeszedhetsz bármit, nem biztos, hogy a kislány lenne a baciforrás... sem gyereket, sem kismamákat nem lehet búra alatt tartani... Bocsi, hogy őszinte akartam leni... de tudod, rossz szomszédság... Mi minden közeli és távolabbi szomszéddal egyébként nagyon jól megvagyunk, össze is járunk, szerintem ez a normális... igaz, ez kisváros...
2010. ápr. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
A szomszédod egy antiszociáls idióta.Veled van valami baja, vagy erre keres magának kifogást.Ha Téged féltene, elnézést kérne,hogy a "beteg" gyereke a "nyakatokra jár" Ha szeded a szükséges vitaminokat, a fiad jól = egészségesen táplált nincs mitől félni. Ha múló köhigcsélésről van szó, az mindkettőtöknél belefér.(A túlzásba vitt sterilizálás és antibiotikumok az ellenkező hatást váltják ki) A szavaidból úgy látom, hogy itt nem eü. probléma van.Szegény kislány azért ácsingózik, hogy végre törődjön vele valaki.(Talán a szomszédod fiút szeretett volna, vagy csinosabb vagy nála, vagy túl magasra nőtt a körtefátok.) A választ csak a tőle tudhatod meg. Őt kéne becserkészned a leírtak alapján. De aki hülye, az az is marad, ne várj csodát.
2010. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy én értelmeztem rosszul? Azért szidja az anyja, mert átnéz hozzátok vagy azért, mert ő szeretne átmenni, de a leírtak szerint nem mehet?? Ne csodálkozz, ha az anyuka így reagál4 én se volnék feldobva, ha az én gyerekem ki lenne tiltva a szomszédból csak amiatt, mert ő esetleg hazaviszi a bölcsiből a bacikat... A tiéd is ovis lesz, akkor el fogod tiltani a picitől??, Akkor még csak 1 éves lesz...Azt, hogy az oviban ne kapjon el mindenfélét, megakadályozni úgysem fogod tudni...
2010. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet a második válaszolóval.

Én úgy vettem ki a leírtakból, hogy pont a kérdező nem szeretné, ha fia a szomszéd kislánnyal játszana. (Nehogy elkapja tőle a betegségeket?) A kislány anyja meg gondolom észrevette ezt a távolságtartást, és ezért nem örül annak, hogy a kislánya csak sóvárog a kisfiú után. Egy 2 és fél éves gyerek, mint a szomszéd lány már igényelné a társaságot, és nem érti, miért nem játszhat a kisfiúval.

"Ezért nem kell bandázni"-arra gondolt szerintem a szomszéd anyuka, hogy a kedves kérdező nem barátkozik, hanem elszigetelődik, klikkesedik, bandázik.


Ahogy az első válaszoló írta, a játszótéren is lehetnek bölcsis, ovis gyerekek, akik átadják a bacikat.

Nekem a kisebbik gyerekem újszülött volt, amikor a nagyobbik elkezdte az ovit, már alig várta, hogy mehessen, nekem meg eszembe nem jutott volna csak azért megfosztani a gyerektársaságtól, hogy megússzunk pár bacit.

2010. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű: Ő nem engedi a gyereket az enyémhez, mert attól tart, ha meg lesz a pici babánk , akkor zavarni fogja a lánya viselkedése, és az a baj, hogy már a két öreghez is olyan szinten bejár a lánya, hogy sajnos nem tudja már tiltani neki. Épp az előbb beszéltünk, azt mondta, tudja, hogy utána a lánya a kilincsemen lógna, mert egy ajtón járunk be, és onnan nyílik a két lakás, tehát túl közel vagyunk. Ők társasági emberek jobban mint mi, mi nem vagyunk annyira bandázós fajta a férjemmel, de persze ez nem baj. Azt beszéltük, hogy majd ha nagyobbak lesznek, és a kicsi is megerősödik akkor játszanak majd együtt is. Mert így ha vendégeink vannak, akkor sem tudja megmagyarázni a gyerekének, hogy ne zavarjon most bennünket, mert családi összejövetel van... mindegy. egy részről megértem, másrészről elég nehéz lesz szerintem így tiltani őket. bár a fiam egyelőre nem vágyik át, később meg hátha nagyobb lesz és okosabb. Még annyit, hogy azt mondta én nyugodtan engedjem át a fiam, szívesen látják bármikor, de ő nem engedi a lányát. No de kérdem én, akkor nem fog ugyanúgy vágyni a fiam után a lánya? És hogy értené már meg egy kétéves gyermek, hogy hozzá jönnek, de ő nem mehet.....

Mindenkinek köszi a választ.

2010. ápr. 26. 19:38
 6/9 A kérdező kommentje:
ja, és azzal magyarázta, hogy engem akar igazából óvni, meg a lányát, hogy ne sérüljön, mert nem tudja majd elmagyarázni, hogy ne visítson a babakocsi mellett, mert a pici alszik. Ami csak azért érdekes, mert egy kis drótkerítés nem fogja elfogni a lánya hangját, és ha a fiam aludni fog és hajlamos lesz rá így is úgy is fel fog ébredni, bárhol visít a lánya. Attól fél, hogy haragudni fogok a lányára, mert ki tudja milyen hormonjaim lesznek szülés után....
2010. ápr. 26. 19:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi 19:29-es válaszoló vagyok.

Ahogy most újból leírtad, teljesen más a szitu.

Nem értem a szomszéd anyukát. Hogy neveli azt a kislányt? Neveli egyáltalán? Mi az, hogy nem tudja megtiltani egy 2 és fél évesnek, hogy ne járkáljon csak úgy be másokhoz? Kicsi gyerekről van szó, mi az, hogy egyáltalán csak úgy szó nélkül elmászkál?????

Írod, hogy már kicsi korától úgy szoktatták, hogy bejárása van minden szomszédhoz-na de mennyire kicsi kora óta? Hát még most is aprócska... talán már másfél évesen ment a kiscsaj rendszeresen szomszédolni? Azért ez elég gáz...

Én szerintem nem az a baj,hogy anyuka nem tudja megnevelni a kislányt, hanem nem is AKARJA. Azért egy 2 és fél éves gyereket nehogy már ne lehessen még nevelni... Pláne ilyen dolgokban, hogy nem illik állandóan idegenek nyakán lógni. El tudom képzelni, olyan anyuka lehet a szomszéd, aki soha nem mond nemet a gyereknek, mert nem akarja hallgatni a sírását, ezért inkább ráhagy mindent.

Hát, bevallom, nincs ötletem, mit tehetnétek...

2010. ápr. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, már amikor megtanult járni, 16 hósan szomszédolt a kislány, és volt, hogy az anyja bent főzött, a gyerek meg kint a szomszédokkal volt. Végül is, nem tudom mi az igazság, hogy azért nem akarja átengedni, mert utána nem tudja kezelni a saját gyereke hisztijét, vagy azért nem akarja átengedni, mert attól tart, ha megszülök nem fogom szívesen látni a "nagyhangú" lányát. Azt mondta, következetes akar lenni, és ha egyszer azt mondta a lányának, hogy nem jöhet át a fiamhoz, akkor ehhez tartani akarja magát, mert nem akarja összezavarni a gyerekét, hogy egyszer jöhet máskor meg nem. Végül is hogy őszinte legyek, nem bánom, akármi is az igazi indoka. Másképp neveljük a gyerekeket, és elég lesz nekem is a két éves és az újszülött fiam. Az én gyerekem szerencsére nem hisztizik, hogy át akarna menni, le tudom kötni a figyelmét mással. Az ő gyerekét sajnálom, de ha önző akarok lenni, azt kell figyelnem, hogy az én gyerekem-gyerekeim ne sérüljenek, és lehet az ő kultúrájuk nem feltétlenül hiányzik nekik. (Nem vagyok se rasszista, se rossz indulatú, de az anyuka roma, ennél fogva sokmindent másképp csinálunk, másrészt az ő gyereke kutyával alszik, nekünk nincs állat ami bejárna a házba, jelzem nincs azzal sem baj, ha bejárna, de a kutyaszőrt, kutyapisit kezelni tudni kell, megfelelő higiéniával, ami neki nem mindig van meg.) Köszönöm szépen a válaszod!
2010. ápr. 27. 10:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is volt olyan szomszéd, akiknél a lányaimhoz hasonló korú lányok voltak, mégsem igazán játszottak együtt. Ott az apuka nem engedte, hogy átjöjjenek hozzánk, mert attól tartott, akkor viszont is lesz látogatás... pedig én nem akartam az én lányaimat hozzájuk átengedni, ugyanis csak az udvaron játszattak volna, de náluk abszolút sehol nem volt körbekerítve az udvar, ami ugye tiszta balesetveszély.

Így ők eljátszottak magukban, akárcsak az én gyerekeim is, mert én hiába engedtem át az ő gyerekeit hozzánk, néha mi kívánkoztunk ki a játszótérre is, de náluk az nem volt szokás, soha nem járnak játszótérre.

Vannak érdekes szülők különben, én is látok olyan csavargó gyerekeket...alig látszik ki a fűből, már egyedül jár a játszótérre, igaz, közel van, de akkor is.

Bocs, ha érdemben nem tudtam válaszolni, de elég érdekes a ti szitutok is.

2010. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!