Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd a gyerekednek, hogy...

Engednéd a gyerekednek, hogy középiskola után egy évig ne tanuljon tovább, mert nem akar?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 25. 09:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha elmegy közben dolgozni. Lébucolást nen engedek.
2023. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%
Dehogy engedném. Vagy tovabbtanul, vagy költözik es eltartja magát.
2023. ápr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
60%
Ha helyette kimegy külföldre dolgozni.
2023. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem. Ha ennyire nincs motivációja, akkor 1 év múlva még ennyire sem lesz.
2023. ápr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Ha tényleg csak 1 év akkor igen. Ha letelik és elmegy tovább tanulnia vagy dolgizni akkor ok. Én utólag bánom hogy az iskolából rögtön dolgozni mentem. Egy kis lazítás jó lett volna akkor mert mostmár esélyem sincs
2023. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit akar helyette csinálni. Ha abban az egy évben elmegy, és kipróbál többféle szakmát, tapasztalatot gyűjt, hogy mi tetszik neki, mi nem, vagy elmegy külföldre egy évet nyelvet tanulni, illetve aktívan azon van, hogy kitalálja, mihez fog kezdeni, abban támogatnám. Az sem mindegy, előtte milyen eredménnyel fejezte be a sulit, és mi miatt nem akar továbbtanulni. Ettől függene, hogy engedném-e egy ideig semmit tenni, mert el tudok képzelni olyan helyzetet, amiben jól jön a támogatás, ha mondjuk valami miatt lelkileg megborult. De elmehet amellett legalább részmunkaidőben dolgozni, a többi idejében meg kitalálhatja, mihez szeretne kezdeni.


Dániában asszem bevett dolog, hogy középiskola után elmennek egy évre utazni a gyerekek (már, ahol a család meg tudja fizetni), és élményeket gyűjtenek, és arra fókuszálnak, hogy kitalálják, mit szeretnének később csinálni. Csak úgy lébecolni nem engedném.

2023. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Én kihagytam egy évet, de nem lébecoltam, hanem tanultam.

Emelt szintű érettségiket és nyelvvizsgát.

2023. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha valami értelmesre használná akkor igen. De inkább rábeszélném hogy passziváltasson vagy valami egy félévet, de jelentkezzen.

Egyébként én csak az egyetemen csúsztam pár évet és az is hátrány az előrehaladásban pl.:munkahely, pénzkeresés amivel lehet dolgokat elérni pl. lakás, autó stb.

Én inkább azt érzem hogy az idő sürget mindenkit, nem érünk rá mélázgatni.

2023. ápr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Én engedném. 14 éves koromtól minden nyarat végigdolgoztam, mellette iskola, majd egyetemre kerültem, és amellett is dolgoztam főállásban, lediplomáztam, és azóta is dolgozok. Nem volt 1 hónap pihenőm sem több, mint 10 éve. Most itthon vagyok a kisfiammal, nyilván ez sem pihentető, előtte a szülés előtti hétvégéig dolgoztam. Ha a fiam szeretne majd 1 évet kihagyni, rákészülni/pihenni az egyetemre, esetleg utazni, én támogatni fogom benne. Soha többé nem lesz utána annyira szabad, mint az érettségi után és az egyetem előtt.
2023. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Én engednem, ha addig is készülne még valamilyen plusz érettségire, nyelvvizsgara, hogy felvegyék oda amit leginkább szeretne, vagy ha dolgozni szeretne, legalább heti pár napot. Csak úgy otthon fetrengni nyilván nem engednem.
2023. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!