Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit tanul általában a...

Mennyit tanul általában a középiskolás gyereked egy-egy nap hétközben és mennyit hétvégén? Mennyire szólsz bele? Maga osztja be a tanulásidejét, vagy neked kell hozzá szabályokat alkotni? Tanulás- barátokkal lógás arányába mennyire kontrollálod?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom adhd-s, így nem tudom mennyire releváns, amit írok.

Sajnos nem sok barátja van, így nem igazán lóg senkivel, leginkább itthon zenét hallgat a szabadidejében. Gimibe jár, bár szerintem így utólag nem volt valami jó választás, azt mondja neki a legrosszabb az átlaga az osztályban. Pedig neki volt a legmagasabb pontja a felvételin, bár nem az átlaga, hanem a felvételi miatt, mert arra nagyon sokat gyakoroltunk.

Maga osztja be a tanulás idejét, én nem szólok bele, nem is hagyná. Pedig látom, hogy itt még kéne fejlődnie, de én inkább ilyen miatt nem veszekedem vele. Segíteni nem nagyon szoktam neki, csak ha kéri. Szokta kérni. Nem megy a német kiejtés. Nem érti a matekot. A kedvencem, amikor jön, hogy magyarázzam el neki a fizikát vagy a kémiát. Amit 20 éve tanultam.

Amúgy egész délután tanul, de szerintem nagyon nem hatékonyan.

2023. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

17 éves lányként írok.

Erős gimibe járok, de változó, vannak olyan hetek mikor minden nap kell 1-2 órát tanulnom, de van hogy egy hétig ki se nyitok itthon semmilyen könyvet. Sajnos mindent utolsó pillanatra hagyok, így hétközben ha nem muszáj, nem fordítok rá sok időt, a vasárnap délutánokat meg sokszor végigtanulom, de én osztom be, a szüleim nincsenek is képben azzal, hogy mik a követelmények. Az átlagom mindig jó volt, 1-2 négyesem van egy évben max.

Barátaim nincsenek, csak a párom, akihez minden pénteken megyek, szombaton meg az egész napot együtt töltjük. Szerencsére ezt nem igazán korlátozzák, megbízhatóak vagyunk mindketten.

2023. jan. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
77%

17 éves lány vagyok, egy erős gimnáziumban tanulok.


Én általában napi 3 órát tanulok minimum 1,5 órás blokkokban de ebben benne van az elmélet is. Van amikor többet kell tanulnom, valamikor kevesebbet.

Péntekenkénr nekem este edzésem van így a tanulni valót általában vasárnapra hagyom, hogy a szombatot pihenéssel és a családommal tudjam tölteni. Vasárnap általában szintén 3-4-5 órát tanulok és felkészülök a hétre.


Nekem a szüleim nem szólnak bele a tanulásba, lehet azért, mert 4,8-as összátlagom van.

Kevés baratom van, ők is a tanulásra koncentrálnak inkább. Számomra az iskola a tanulásról és a jövőm építéséről szól, bár nálunk ezt a szellemiséget nyomja a suli is. Általában a barátaimmal suli után szoktam 1-2 órát találkozni utána mind megyünk haza tanulni. Sztem fontos megtalálni az egyensúlyt a szabadidő és a tanulás között

2023. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%

15 éves fiú. Már ő osztja be az idejét. Kb. 1 óra az aktív tanulás naponta. Dolgozatok előtt tanul többet. Hétvégén inkább többször kevesebb időt szán rá.

Hétköznap edzésre jár csak heti 3szor.

Nem igazán csinálnak elmenős programokat a haverokkal... neten tartják a kapcsolatot, közös online játékkal.

Iskolai buliba megy néha (évente 2szer)

Olyan 4-es tanuló.

2023. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
16 éves lányom van. Nem tudom pontosan, mennyit tanul, 4-5-ös tanuló. Van, amikor többet, van, hogy kevesebbet. Nem korlátozom, hogy mennyit lehet a barátaival, akkor találkoznak, amikor akarnak.
2023. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!