Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg èn vagyok a rossz...

Tényleg èn vagyok a rossz szülő amiért kivettem a 17 éves fiamat az iskolából?

Figyelt kérdés

A fiam gimnáziumban tanult. Ahogy eljött a középiskolás időszak már nem igen akart úgy tanulni, mint általánosban. Az elsőt még nagy nehezen megcsinálta, reménykedtünk benne, hogy másodikat már komolyabban veszi, mert az első után a nyári szünetben készülnie kellett két tárgyból is a pótvizsgára, de nem így lett. Hol szerelmes volt azért nem tanult úgy, mindig jóval a suli végeztével ért haza. Hiába vontam meg tőle minden pénzt, akkor meg elment a mekibe dolgozni, aztán màr végképp nem figyelt a tanulásra, így 4 tantárgyból bukott pótvizsgára se mehetett. Mondtam neki, hogy ettől fogva mindent magának fog intézni, ruhát is meg mindent a saját keresetéből fog venni. A nyáron elszegődött egy villanyszerelőhöz segédnek és azt hallottam vissza, hogy ügyesen is dolgozik. Augusztusban megkérdeztük tőle, hogy mi lesz az iskolával, kijelentette, hogy nem akar vissza menni, ő ott akar maradni. Arra jutottam, hogy ám legyen, valóban nincs sok értelme annak, hogy ráerőszakolom és cseszik tanulni, így legalább hasznos dolgot csinál. Mondtam neki, hogy ha a jövőben leszeretne mégis érettségizni nyugodtan szóljon segítek neki esti iskolát keresni, soha nem fogom a fejéhez vágni, hogy ,,ugye megmondtam”. Én is voltam kamasz én is hoztam olyan döntéseket, amit később már másként láttam. Ha nem is akar majd leérettségizni, rá szeretném venni, hogy a villanyszerelő szakmát szerezze meg.

Viszont a családból a húgoméktól, a sógorométól kapjuk az ívet, hogy rossz gimnáziumba irattuk azért züllött így le. Az ő gyerekük nívós gimibe jár ez nàluk meg sem történhet. Hogy én tönkre teszem a gyerek jövőjét.

De most komolyan.. Mit kellett volna tennem? Verjem meg? Kötözzem oda az íróasztalhoz?

Szóba jött az is pálya választáskor, hogy szakképzőbe megy a gyerek, de akkor is azt kaptuk a hugoméktól, hogy oda csak a suttyók gyerekei mennek, már bánom, hogy hallgattunk rá mert, ha azt tanulta volna a gyerek, amit szeret, akkor lehet másképp állt volna a tanuláshoz.



2022. szept. 5. 05:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Mi nem kivettük,hanem ő nem akart menni.Mi sem tudtunk mit tenni.Most 22 éves,4 éve dolgozik.Már szolgálat vezető lett.Szóval szerencse is kell.
2022. szept. 5. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
A gimit ki választotta? Ti vagy ő? Miért nem eleve szakma felé tereltétek?
2022. szept. 5. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Nem
2022. szept. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Csak akkor engedtem volna dolgozni ha mellette akár estin, de MOST teszi le az érettségit. Nem pedig majd egyszer...
2022. szept. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

2:

Együtt választottuk a sorrendet. Ha jól emlékszem ez másodiknak volt megjelölve.

Azért nem jött szóba a szakképző, mert elhittük, amit a húgomék mondogattak, hogy oda csak gyenge képességű gyerekek mennek és ott mindenki elzüllik. De nagyon bánom, hogy hallgattunk rá, mert van pár ismerősöm akinek a gyereke szakmát tanul és azért ez nem teljesen igaz, ahogy a húgom előadta. Vannak tènyleg csibészek, de ők az első évben ki is buknak.

2022. szept. 5. 05:37
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen hugod felé emberek nagyon egy dimenziósan látják a világot. Majd ha napelemet akarnak telepíteni, jól leesik az álluk, hogy az értelmiségi fizetésük mennyit ér!!!

Egyébként nem értem miért hiszik, hogy a szakma lenézni való dolog. Majd csak elromlik náluk valami, aztán rájönnek, milyen érték a jó szakember!

Csak majd ne a fiad hívják ingyen villanyszerelni :D

2022. szept. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
87%

Talán nem kellene a húgodékra hallgatni mindig. Főleg, ha MINDIG rossz tanácsot ad, ha csak a sznobizmus szól belőlük (fúj szakközépsuli).

Semmi mást nem kívánok, csak hogy majd az ő gyerekük egy alkoholista drogjúzer legyen az elitgimnáziumával együtt.

2022. szept. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
Motiválni valamivel nem szoktad, csak büntetni?
2022. szept. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
10%
Igen. Később lesz ebből hatránya, nem most.
2022. szept. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
21%
Majd sírtok, mikor a gyerek napi 10-2 órákat dolgozik másnak, hétfőtől vasárnapig. Mert bizony villanyszerelőként nem lehet vállalkozó végzettség nélkül. ÉS ha egyszer rákap arra, hogy de jó, mennyi pénze van, ha dolgozik, esze ágában nem lesz visszaülni az iskolapadba tanulni.
2022. szept. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!