Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan NE legyek mártíranya?

Hogyan NE legyek mártíranya?

Figyelt kérdés

Ha túl későn ébredtem rá, hogy rosszul neveltem a gyerekeket. Azaz nem önállóak, nincsenek hozzászoktatva ahhoz hogy házimunkában részt vegyenek, nem volt fokozatos elvárás rajtuk. Kimerültem és ráébredtem a nagyon rossz helyzetre.

Aki esetleg átment hasonló helyzeten, vagy jó érzéke van a témához, kérem írja le a tanácsait. 15-17 éves gyerekekről van szó



2023. ápr. 26. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha jó a kapcsolatotok, akkor leülhetsz velük őszintén beszélni, azért már elég nagyok.

"Fiúk, lányok, mártírkodtam, de ez már se nektek, se nekem nem jó, mert nem készítettelek fel az életre, örülnék, ha mától egy csapat lennénk"

2023. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Sztrm már késő...elvárásaik vannak ennyi idősen..és amit megszoktak nem fognak engedni belőle
2023. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Sehogy. Ezt már ba@@hatod. Ez a 15-17 éves korosztály nagy része is relatíve életképtelen általában.
2023. ápr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%
Hát 15-17 évesen sehogy. De nem értem, ez hogy most jutott eszedbe.
2023. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Ülj le velük beszélni és kérd meg őket, hogy segítsenek.

Ha nem hajlandóak, akkor el kell kezdeni velük egyezkedni. Valamit- valamiért. Nem elvenni kell tőlük, hanem valami pluszt adni. Ha bekorlátozod a netet pl, akkor az ellenkezőjét éred el, annak amit szeretnél. Ebben a korban a fenyegetés, sarokba szorítás màr nem működik. Csakis a motiváció.

2023. ápr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem meg még nem késő.

Ha most hirtelen elköltöznél, akkor is meg kéne csinálni, nem?

Üljetek le, és mondd el, hogy te elfáradtál, neked már sok a házimunka, és elég nagyok, hogy kivegyék a részüket. Nem kell vádaskodni, és ne rájuk helyezd a hangsúlyt, hanem arra, hogy te hogy érzel. Ha szeretnek, megértik.

Az enyémek pl. segítenek, pedig nem volt elvárás kicsi korukban. De én inkább hétvégén vagy nyári szünetben szoktam kérni, amikor nem kell nekik tanulni.

Karácsonykor pl. a fiam sütit sütött, a lányom takarított, mert tudták, hogy még karácsony előtti nap is túlóráznom kell.

Azt a hibát szokták általában elkövetni a szülők, hogy elvárják a kamasztól, hogy magától vegye észre, hogy mi lenne a munka. Emlékszem, amikor nyári szünet volt, és megfőztem, kivasaltam a ruhákat. Aztán anyám hazajött, és elkezdett velem ordítani, hogy miért nem mostam fel. Na, köszi.

2023. ápr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%

Egyébként kicsit gondolj bele:

Reggel 8-tól, délután 3-4-ig iskolába vannak. Teljesen le van szívva az agyuk, de még ezután kell elkezdeni tanulni, mert másnap 2 témazárót is írnak, és bármelyik tárgyból lehet röpdoga vagy felelés.

Mire megtanulnak este 8 óra. Még ezután mennek tusolni, stb. Megennék a vacsorát, hogy utána még kicsit netezhessenek vagy játsszanak a gépen, de nincs vacsora és még mosogatni is nekik kell,mert az anyjuk elfáradt a munkahelyen és nem csinálta meg??

Ha belegondolsz a gyereknek az iskola a munkahely, a tanulás pedig az otthoni munka. Szóval ha becsületesen tanulnak, ők màr bőven teljesítették azt, ami a feladatuk!

2023. ápr. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

7-es, te nyilván egy kamasz vagy.

"Mert az anyjuk elfáradt a munkahelyen és nem csinálta meg?"

Le van az írva az anyuka munkaköri leírásában, hogy utánad neki kell elmosogatni? Szerinted ő nem fáradt el? Felháborító! Ha az én gyerekem lennél, még a ruháidat sem mosnám, meg a kaját sem tenném eléd, aztán csináld meg magadnak.

2023. ápr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
43%
Beszélgetés velük.
2023. ápr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Őszintén beszélj velük.
2023. ápr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!