Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezdenétek bele egy...

Hogyan kezdenétek bele egy ilyen beszélgetésbe a párotokkal/férjetekkel? Nem szeretném, ha a lánya hozzánk jönne láthatás címszóval pasizni.

Figyelt kérdés

Neki van 2 gyermeke az előző kapcsolataiból, nekem 3. Azt már az elején megbeszéltük, hogy egymás gyereknevelési módszereibe nem szólunk bele, tiszteletben tartjuk. Eddig ezt be is tudtam tartani, de most már kezd túlmenni az ingerküszöbömön.

A lánya 16 éves, lassacskán 17. Láthatásra akkor jön, amikor csak akar, de egyre többször csak azért, hogy a környékbeli fiúkkal egyszerűbben találkozgathasson. Ebben sem az apja sem az anyja nem talál kivetnivalót én viszont nem örülök neki, főleg, hogy az sem zavarja, hogy az én gyerekeim és a féltesója is itt vannak esetleg. Ők kisebbek 8-13 év közöttiek, nem hinném, hogy jó, ha azt látják, hogy a tesójuk minden nap mással "néz filmet".

Ez szerintem már egy olyan helyzet, amiben valamiféle beleszólás kellene, de párom mindig arra a megállapításra jut, hogy mikor élvezze az életet, ha nem most.


2023. máj. 3. 05:38
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Amikor a legutóbb úgy tűnt, hogy baj van, akkor is én voltam jobban megijedve, a végén meg a párom nyugtatgatott, hogy kár volt aggódnom, a természet megoldotta a dolgot. Most igen, és ha a következő alkalommal nem? Akkor majd lesz valahogy?
2023. máj. 3. 05:41
 2/23 anonim ***** válasza:
30%

Kinek a házában éltek? Tulajdonviszonyok?

Azért számít, hogy milyen mértékben hozhatsz szabályokat.

Én pl. eleve meg se engedtem volna, hogy bárkit felvigyen. Nem motel a házam. Max. délután és nem a szobályába, hanem a közös nappaliba, de oda se hetente mást.

2023. máj. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

"Amikor a legutóbb úgy tűnt, hogy baj van, akkor is én voltam jobban megijedve, a végén meg a párom nyugtatgatott, hogy kár volt aggódnom, a természet megoldotta a dolgot. Most igen, és ha a következő alkalommal nem? Akkor majd lesz valahogy?"


Mármint azt hitte, teherbe esett? Erre lenne valo fogamzásgátló, ugye.



Amúgy meg Jani, figyelj, nem akarom hogy a Kati ide hozzá fel az éppen aktuális pasiját dugni. Ennyi

2023. máj. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem itt nem is az a baj hogy fiúval megy hanem hogy mindig mással. Persze élvezze az életet meg minden, de az apjának nem durva hogy mindig mással kefél?

Én a kislánnyal beszélnék. Védekezésről, a gyakori partnercsere hátulütőiről... Stb.

2023. máj. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%
Én biztosan szólnék a helyedben. Az otthonodról van szó, ami egy család lakhelye és nem útszéli motel. Ha a lány hozzátok megy, akkor veletek legyen, ne ott "érezze jól magát" annyian megoldottuk a randikat eddig is, ő is meg tudná. Az apja talán nyugodtabb, hogy elméletileg szemmel tarthatja ezalatt, de írtad, hogy legutóbb is majdnem baj történt. Gyakorlatilag ingyen szállás vagytok és mivel itt élsz, van beleszólásod, hogy mi történik a házban.
2023. máj. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

Miért van lepontozva az első?

Teljesen jogos kérdések.

Ha pl: a fickóhoz költözött a kérdező 3 gyerekkel, akkor nem nagyon szólhat bele, hogy a faszi lánya kit visz fel, ha apukát nem zavarja.

És még ha nem is ez a helyzet, akkor is nehéz lesz ezen változtatni, mivel valószínűleg apuka ettől érzi magát menő apának.

Ha most bekeményít, joggal hallgathatja a lányától, hogy "de anyu engedi, hogy mindig más kefélgessen, te miért nem?", "Eddig nem zavart, most miért? Biztos a lotyód beszélte tele a fejedet!"

2023. máj. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan ez jutott eszembe.

Kié a lakás? Ha a tied, nyilván szabj határokat.

De ha a pasié, akkor vagy beletörődsz, vagy szeded a sátorfádat.


Off. 2 saját gyereke van, neked 3, és még vann közös is? Anyááááám.

Nem csodálom, ha így el vannak kanászodva

2023. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

"Ha pl: a fickóhoz költözött a kérdező 3 gyerekkel, akkor nem nagyon szólhat bele, hogy a faszi lánya kit visz fel, ha apukát nem zavarja."


De, beleszolhat. Minimum 9 éve együtt vannak, hiszen a felteso is 8 éves. A hazastarsamnak joga van beleszolnia abba, hogy az otthonunkban mi történik totál függetlenül attól, hogy jogilag kinek q lakasa. A MI otthonunk.

2023. máj. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 NTBS ***** válasza:
69%
Beszélnünk kell valamiről.
2023. máj. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
14%
8# beleszólni beleszólhat csak nehogy a végén az utcán találja magát a három gyerekkel.
2023. máj. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!