Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezdenétek bele egy...

Hogyan kezdenétek bele egy ilyen beszélgetésbe a párotokkal/férjetekkel? Nem szeretném, ha a lánya hozzánk jönne láthatás címszóval pasizni.

Figyelt kérdés

Neki van 2 gyermeke az előző kapcsolataiból, nekem 3. Azt már az elején megbeszéltük, hogy egymás gyereknevelési módszereibe nem szólunk bele, tiszteletben tartjuk. Eddig ezt be is tudtam tartani, de most már kezd túlmenni az ingerküszöbömön.

A lánya 16 éves, lassacskán 17. Láthatásra akkor jön, amikor csak akar, de egyre többször csak azért, hogy a környékbeli fiúkkal egyszerűbben találkozgathasson. Ebben sem az apja sem az anyja nem talál kivetnivalót én viszont nem örülök neki, főleg, hogy az sem zavarja, hogy az én gyerekeim és a féltesója is itt vannak esetleg. Ők kisebbek 8-13 év közöttiek, nem hinném, hogy jó, ha azt látják, hogy a tesójuk minden nap mással "néz filmet".

Ez szerintem már egy olyan helyzet, amiben valamiféle beleszólás kellene, de párom mindig arra a megállapításra jut, hogy mikor élvezze az életet, ha nem most.


2023. máj. 3. 05:38
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Az enyém a ház, de az utóbbi felújítasokat átalakításokat közösen végeztük a költözés miatt, tehát valamilyen szinten közös.

Sajnos nem csak hitte, hogy terhes, mert minden tesztje + volt, de orvosról hallani sem akart. Végül megjött neki, de vagy 2 hétig vérzett. Elméletileg szed fogamzásgátlót, de nem értem, hogy hogyan, ha nőgyógyászhoz nem jár.

Nincs közös gyerek, nem is lesz. Az én gyerekeim és a párom fia él velünk, ő 9 éves. A lánya csak láthatásra jön.

2023. máj. 3. 08:21
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

De akkor a te gyerekeid se vihetnek majd fel senkit, ugye?


Az az igazság, hogy ezzel a helyzettel azért nem fogsz tudni mit kezdeni, mert a te gyerekeid már alapból ott laknak veletek, a férjedé meg nem, nyilván ő csak azt látha, hogy különbség van a gyerekek között és kompenzál.


Ez van, amikor gyerekessel jössz össze.

2023. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

"Amúgy nem gondolod h merész volt bevàllalni még közöst is ennyi gyerek után ? Szerintem felelőtlenség."


ez hogy kapcsolódik a kérdéshez? mit szólsz bele? a helyzeten kívül amit a kérdező leírt, nem is tudsz róluk semmit. (főleg hogy nincs is közös gyerek.)


Kérdező mondd meg a férjednek hogy nem a gyereknevelésbe akarsz beleszólni, hanem téged egyszerűen zavar hogy itt dugnak a közös házban, és hogy csak emiatt jön hozzátok.

2023. máj. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

Mivel a férjemmel nincs köztünk tabu èn màr rég, amikor elsőre zavart megjegyeztem volna, vagy megkérdeztem volna, hogy ez őt nem zavarja-e..


Szóval így fogalmam sincs hogy kezdenèk bele.

2023. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nem azzal van bajom, hogy átjön hozzá valaki, hanem az, hogy sajnos nem túlzásként írom azt, hogy napi szinten más. Amúgy az is zavaró tud lenni, mikor reggel jön, átjön hozzá a barátja, délután meg megy haza az anyjához. Mire mi hazaérünk, már csak a nyomokat és a kifosztott hűtőt látom, hogy megint nálunk járt.

Párszor már nekifutottam ennek a beszélgetésnek, de mindig az a vége, hogy az elején megbeszéltük, hogy nem szólunk bele a másik nevelésébe. Igen, csak szerintem ez így nem nevelés.

2023. máj. 3. 08:49
 16/23 anonim ***** válasza:
94%
Oké, de szerinte az, most akkot ezzel nem tudsz mit kezdeni igazából.
2023. máj. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
88%

Megint egy felébe-harmadába megírt kérdés!


Először is: Miért nem az anyjához viszi fel a lány a fiújait? Az az ő otthona és ha jól értem, az anyjának nincs ellenvetése a párkapcsolatai ellen, ill. hogy szexuális életet él.

A kérdezőéknél összesen 4 gyerek lakik! El nem tudom képzelni, mekkora hodály vagy kastély lehet az, ahol el tud vonulni egy fiatal pár úgy, hogy nem zavarja őket a gyerekcsapat nyüzsgése.

Eszerint pl. annak a nem ott lakó lánynak van saját szobája? Akkor gondolom az összes ott lakónak is van, vagyis 5 gyerekszoba van + még a ti szobátok. Vagy ilyenkor kisajátítják a fiatalok az egyik gyerekszobát? Vagy hogyan kell ezt elképzelni?

Az meg egy másik kérdés, hogy mit látnak ebből a gyerekek. Ha csak annyit, hogy a (mostoha)testvérük ismét felhozta egy barátját és elvonulnak a szobába, majd pár óra múlva kijönnek onnan, attól nem lesz semmi károsodásuk. Nem kell az orrukra kötni, hogy "Kati és ez a fiú most a szobában meztelenre vetkőzik, és a fiú a megmerevedett kukacát beletolja Kati puncijába". Annyi elég a kisebb gyerekeknek, hogy "Kati és az a fiú barátok és bent a szobában valószínűleg filmet néznek vagy beszélgetnek".

Ha meg teherbe esik, az nem a te problémád lesz. 99%, hogy abban az esetben az apja, anyja és maga a lány is abortuszt akar majd.

2023. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
88%

#18 vagyok, közben írtad a #16 kommentedet.


Nem egészen értem: az a lány munkanapokon reggel jön és jön hozzá a barátja? Hát nem járnak iskolába? Vagy ha már nem, akkor nem dolgoznak?

Ha meg ti se találkoztok velük, akkor a gyerekeitek még kevésbé. Akkor mi bajuk lenne ebből?

Egyre kevésbé értem itt a körülményeket.

2023. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Teljesen random jön és megy. Azt, hogy ilyenkor hogy van igazolása nem tudom. Az anyjához is felviszi az ottani barátait, de tőlünk másfél órányira lakik és az itteni barátai nem járnak oda, az ottaniaknak meg mi vagyunk messze.

3 gyerekszoba van, a két nagyom lakik külön szobában, a két kisebb közösben. Ha tudjuk, hogy nálunk alszik, ami nagyon ritka eset, évente max 1-2 alkalom, akkor a legnagyobbhoz megy át az öccse ezzel átadva a szobáját, ha csak valami buliból hozzánk rövidebb, akkor a nappaliban alszik a fotelágyat kinyitva.

Maradjunk annyiban, hogy a lány egyáltalán nem szégyenlős és a legkevésbé sem csöndes típus. Annyiból korrekt, hogy nem a gyerekszobákat használja. Ha otthon vagyunk, akkor vagy a padlásra szoktak menni vagy ha még hideg van akkor a pincébe, de értünk már úgy haza, hogy a konyhakövön...

2023. máj. 3. 10:04
 20/23 anonim ***** válasza:
96%

Ez a nem szolunk bele a masik nevelesebe ott bukik, hogy a kisebb gyereke veletek lakik.

A tied pl nem ehet edesseget az ove igen. Akkor a tied nem erti amannak miert lehet hisz egyutt eltek egy csalad vagytok. Ez egy pelda volt mert meg kicsik, de erted mire akarom kihozni nem?

2023. máj. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!