Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezdenétek bele egy...

Hogyan kezdenétek bele egy ilyen beszélgetésbe a párotokkal/férjetekkel? Nem szeretném, ha a lánya hozzánk jönne láthatás címszóval pasizni.

Figyelt kérdés

Neki van 2 gyermeke az előző kapcsolataiból, nekem 3. Azt már az elején megbeszéltük, hogy egymás gyereknevelési módszereibe nem szólunk bele, tiszteletben tartjuk. Eddig ezt be is tudtam tartani, de most már kezd túlmenni az ingerküszöbömön.

A lánya 16 éves, lassacskán 17. Láthatásra akkor jön, amikor csak akar, de egyre többször csak azért, hogy a környékbeli fiúkkal egyszerűbben találkozgathasson. Ebben sem az apja sem az anyja nem talál kivetnivalót én viszont nem örülök neki, főleg, hogy az sem zavarja, hogy az én gyerekeim és a féltesója is itt vannak esetleg. Ők kisebbek 8-13 év közöttiek, nem hinném, hogy jó, ha azt látják, hogy a tesójuk minden nap mással "néz filmet".

Ez szerintem már egy olyan helyzet, amiben valamiféle beleszólás kellene, de párom mindig arra a megállapításra jut, hogy mikor élvezze az életet, ha nem most.


2023. máj. 3. 05:38
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem konkrétan csak a gyereknevelés kérdése. A közös életetek, a közös otthonotok a kérdés, a kislány ebbe rondít bele. Szerintem de, van közöd. Nem arról van szó, hogy apukája megveszi-e neki a legújabb nike cipőt és te ebbe akarsz beleszólni.
2023. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

Kié a lakás?


Mert ha ti mentetek oda, akkor bocs, csúnya szóval az van, amit a pasid tart jónak, mert az övé.


Ellenkező esetben viszont simán megmondhatod, hogy a lányod nem jön át, ha csak az aktuális pasival akart dgni.

2023. máj. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
94%

Talán érdemesebb lenne a tiltás helyett jobban utánajárni a dolgoknak, hogy miért csinálja ezt.

Mert szinte biztos van valami kiváltó oka annak, hogy mindig más palival van. (Talán a szülei válása, talán valami fiú miatt stb.)


Nem tűntök buta családnak, akiknél ez így szokás, hogy anyu-apu is mindig mással van és nem szégyenlősködve pl. a kanapén dgtok.


Beszélgessetek egyet vele, pl menjetek el 3-asban vagy az apjával 2-esben sütizni vagy bármi és annyit kérdezzetek, hogy hogy van, meséljen valamit. De ne úgy, hogy mi a f4sz bajod van, hogy folyton más pali kurogat. (Ez csak egy példa)


A kiváltó okot keressétek.

2023. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!