Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korától sminkelhet...

Hány éves korától sminkelhet a lányod?

Figyelt kérdés
És mikkel? szájfényt, alapozót, szemceruzát mikortól engedtétek? És azt hogy több fülbevaló legyen fülébe? mondjuk 2-2 (vagy több) cimpába?
2023. máj. 11. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
13 éves a lányom, suliba még nem engedem, de ha hazaér első dolga.
2023. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Amikortól ki tudja magát úgy sminkelni, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy bohóc. Bár erre 15 év előtt nem látok túl sok reális esélyt.


Fülbevalót ahány évesen akarja. Most nem mindegy, hogy 1 lyuk van ott vagy 3, ha már úgyis ki van lövetve? Bár mondjuk én azt se értem, hogy hogy lett a fülbevaló olyan szinten társadalmilag elfogadott, hogy még engem is kilövetett füllel vittek haza már a szülészetról pár évtizeddel ezelőtt (szóval még nem is én döntöttem róla), miközben egy orrpiercing, vagy köldökpiercing még mindig az ördögtől valóként van kezelve, ha valaki akar magának csináltatni.

2023. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Amikor szeretné. Ez csak festék, le lehet mosni. Ne nézzen ki hülyén és akkor oké. Én is hordok itthonra alapozót, szemhéjpúdert, pirosítót, szempillaspirált, szőlőzsírt, de ha nem nézi kifejezetten valaki, akkor nem látszik, hogy smink van rajtam, csak nem úgy nézek ki, mint akit két hete elgázoltak. Lehet viszonylag sok sminket is szolidan, természetesen hordani. De pl. az alap, hogy akkor mossa is le, mert ha nem felelősen sminkel, az már egészségügyi probléma lehet, és nem fogom hagyni, hogy tönkretegye a bőrét. Meg pl. ha pattanásos a bőre, akkor elsősorban ne eltakarni akarja alapozóval, hanem menjünk el kozmetikushoz, egyen egészségesen, ápolja a bőrét, és ezután lehet alapozózni.
2023. máj. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Fülbevaló nem olyan nehéz kérdés. Cimpába, amikortól akarja. Porcba csak azért mondanék minimum egy 13-14 évet, mert az macerásabb már.

Sminkre én tizenkettőt mondanék minimumra arra, hogy napi szinten, szolidan. Én is akkortól sminkeltem. Nem lesz ettől kevésbé okos, vagy ilyesmi. Bár a mindennapos tesi miatt lebeszélném

2023. máj. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

#4 Vagyok, kiegészíteném magam. Szerintem ezek esztétikai dolgok, nulla időt vesznek el kb, semmi köze a tanulmányokhoz, így halál lazán engedném, ha a gyerekem állami iskolába jár (magán, és egyházi szabályozhatja a megjelenését). Amennyiben állami iskolába jár, és ott tennék szóvá, ezt vagy bármi megjelenésre vonatkozót, amit én engedtem, és nem balesetveszélyes, én bemennék reklamálni, hogy nincs igazuk, ugyanis csak balesetvédelmi okokból szólhatnak bele a megjelenésébe. Azt gondolom, hogy ami ezen felül van, az a szülő és a gyerek dolga.

A sminkre, a nem napit, hanem alkalmakra, meg mondjuk én akár 4-5-től engedném, de ebbe beletartozik az arcfestés is. Ugyanaz a kategória a kettő kb. A gyereknek játék. Mondjuk nem kell extrákat elképzelni, csak kis csillogós rúzs, meg valami nude, rózsaszín, stb. halványan csillogó szemhélypúder mehet alkalmakra (fotózás, esküvő, szülinap). Otthon meg kikenheti magát tőlem aztán indiánnak az én cuccaimmal (a nem vízállóakkal) a felügyeletem mellett.

2023. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!