Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves gyereket külön költözt...

18 éves gyereket külön költöztethetek?

Figyelt kérdés
a fiam már nagykorú, de semmit nem csinál nem tanul nem akar dolgozni sem.Kölön szeretnék tőle költözni mert nem bírom már idegileg hogy egész nap fekszik és veszekedik mindenért velem.Azt ne írjátok hogy nem jól neveltem mert van egy tesója és vele semmi gond .Bérelhetek neki egy lakást 18 évesen már nem vagyok köteles eltartani?
2023. aug. 26. 22:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Ultimátum. Vagy tanul vagy dolgozik, de a normális viselkedés alap. Ha egyik se, kezdhet csomagolni.

Nem vagyok annak a híve, hogy a nagykorú gyereket ki kell dobni, nem lenne szép azután hogy én majdnem 30 éves koromig otthon élhettem, DE:

nem mindegy a stílus és a hozzáállás. Volt, hogy munkanélküli voltam és épp nem is tanultam, de normális hangnemben beszéltem otthon, segítettem anyukámat, nem voltam a terhére. Nem kellett rám főzni, mosni, takarítani. Egy nagykorútól ez a minimum ha még otthon él.

Nem a veszekedés, kiszolgáltatás

2023. aug. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
19%

Itt senki nem a peoblémára keres megoldást? Nyilván nem csak magától lett ilyen ez a gyerek. Gondolom a kêrdező már régóta pedzegeti neki, akár iskolás kora óta, hogy jó lesz ha baxik magával valamit. Másképp miért lenne ilyen depresszióba hajló a gyereke, hogy csak az evés kielégíti. Lássatok már a dolgok mögé! Főlegg te, kérdező!

Nézz neki munkát, vagy iskolát, miért a friss tegnap-gyerek-ma-már-felnőttől várod a megoldást, mikor eddig mindig kapott segítséget?

Unod már hogy ott lakik ugye? Akkor segîts neki eligazodni a világban úgy h keresel neki valamit. Ha végképp nem válik be semmi, akkor jó a bérelt lakás, a többit oldja meg.

De ha már régóta baxtatod a költözéssel, ne csodálkozz ha 30 évesen nem lesz kíváncsi rád, csak kötelező köröket fut:(

2023. aug. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12 es egyszer se mondtam még neki ezt,tőlem maradhatna is ha normálisan beszélne velem
2023. aug. 27. 07:21
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Ja, ha fizetsz neki egy lakást, ahol ugyanúgy csak fekszik, ellenben nem kell a kioktatást hallgatnia, azzal borzalmasan kitolsz vele. 😁🤣
2023. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

Ha te fizeted neki, ugyanúgy nem fog semmit csinálni.

Adj neki ultimátumot. Vagy dolgozik, vagy tanul. Szabj meg egy határidőt. Ne vegyél neki kaján kívül semmit.

2023. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Érettségije van? Ha igen, akkor jöjjön az ultimátum, ahogy a 15-ös írta.


Munka, vagy tanulás. Mindkettő hasznos, és értékes dolog.

2023. aug. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%
Mond meg neki, hogy vagy dolgozik vagy tanul vagy csomagol. Az interet hozzáférését nem tudod letiltani?
2023. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

17. Felesleges, elmegy a legközelebbi kávézóba, és lesz is internete órákig. Én is eljátszottam ezt párszor, mikor elment a net valamiért.


Amúgy a tanul/dolgozik/csomagol közül valszeg a dolgozik lesz a nyerő.


De egyébként kérdező, szabad kérdezni, hogy azért nem tanul, mert nem vették fel egyetemre/kihagy egy évet, vagy azért, mert lusta? Nem mindegy.

2023. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Azért nem tanul mert otthagyta a gimnáziumot, lusta be sem járt
2023. aug. 29. 17:15
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
19. Nagyon jó. Akkor mehet szépen sorjázni a gyárba.
2023. aug. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!