Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők,mit szólnátok, ha a 18...

Szülők,mit szólnátok, ha a 18 éves gyereked elmenne nyaralni, úgy hogy nem szól?

Figyelt kérdés

Még gimnazista lány. Barátjával (osztálytársa, 4 hónapja vannak együtt) ment Mallorca-ra. Csütörtök este elmentek randizni és pentek reggel írt, hogy kint vannak Spanyolországban, csütörtök hajnalban érkeznek haza. Én úgy vagyok vele, hogy érezze jól magát, de kicsit zavart, hogy nem szólt, férjem jobban ki volt akadva.

A hétvége meg a március 15 miatt csak 3 napot kell igazolni. Az egész út elmondasa alapján 130 ezer kettőjüknek, amit felesbe fizetnek, ezt a nyárimunkából fizeti.


Kiváncsi vagyok, hogy a többi szülő hogy reagálna, ha ilyeneket csinálna a gyereke


2023. márc. 12. 12:24
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%

Őszintén szólva azt gondolnám valamit nagy elbaxtam vele kapcsolatban.

Minden esetre ha hazajönne elbeszeszélgetnék vele.

2023. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%
Biztos kiakadnék de legfőképpen Magamra,hogy a gyerekem ennyibe se vesz. Attól mert 18 még gyerek, otthon lakik, szóval elég baj ha csak lelép pláne egy 4 honapos friss kapcsolatban.
2023. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
21%
Először megkérdezném magamtól, hogy miért zavar ez ennyire? Nem mindegy, hogy az a bajom, hogy elveszítettem a kontrollt fölötte, vagy konkrétan valami gondot okozott, mert mondjuk már megígérte, hogy pénteken vigyáz a kisöccsére, amikor én orvoshoz megyek, amire 3 hónapja van időpontom. Ha hazajött, mindenképpen beszélek vele, de mondandóm tartalma a fentiek függvénye.
2023. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
1,2 miért gondolnátok, hogy nevelési hiba?
2023. márc. 12. 12:37
 5/44 anonim ***** válasza:
77%

Ha hazajönne, megmondanám, hogy akkor ha ennyire nem méltat, hogy szóljon, össze lehet pakolni a cuccait és menni a kedves baráthoz.

Nincs tiltva semmi nálunk, de adjuk már meg a tiszteletet annyival, hogy szól előre


18 éves. Oké, nagykorú. De még gyerek. Én tartom el, én vagyok felelősseggel érte. Arról nem is beszélek, hogy aggódás vagy stb...


Egy 18éves lány anyukája

2023. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
96%

A gimnazista tök mindegy, hány éves, még gyerek. Plusz együtt élünk, tök mindegy, hogy óvodás-e, vagy a 40 éves férj, vagy a 75 éves nagymami, szóljon előre, ha elutazik, hogy tudjam, mikor és hol kell elkezdenem keresni, ha baj van.

Én nagyon kiakadnék, de azt is hozzáteszem, mivel nálam ez az elvárás, totál nem tudom elképzelni, hogy bármelyik gyerekemnek eszébe jutni így lelépni egy szó nélkül.

2023. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
95%
Megkérdezném, hogy gondolja leigazolni. Mert ha arra nem méltatott, hogy ezt előre közölje, akkor az igazolásomra se számítson.
2023. márc. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
90%

Én nagyon kiakadnék. Végtelenül önző és bunkó viselkedés. Az, hogy nagykorú, nem számít. Otthon lakik, egy család vagyunk. (A férjemnek van egy hobbija, ami utazással jár. Ő sem tűnik csak el úgy 1 hétre, hogy nem beszéljük meg előtte, pedig nyilván nagykorú és saját keresete van és jogilag azt csinál amit akar.)

Mikor visszaér elég szigorú bánásmódban lenne része. Kaja + lakhatás, ennyit vagyok köteles nyújtani. Se net, se zsebpénz, sőt még szobaajtó sem kötelező. Főzhet, moshat magára.

2023. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
91%

4-es


Azért mert egy normális szülő-gyermek kapcsolatban nem fordulhat elő olyan, hogy az iskolás gyerek ne szólna, hogy lelép külföldre.

2023. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
65%
Nem igazolnam le neki és azon is elgondolkodnek, kitegyem e itthonról
2023. márc. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!