Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lehet valamit tenni a magatart...

Lehet valamit tenni a magatartásával?

Figyelt kérdés

Van egy fiam, most jár gimnáziumba.

Alapvetően a jegyeivel nincsenek problémák.Egyedül,irodalom,nyelvtan, történelem 3-as.A többi, matek, fizika, kémia meg 4-es, 5-ös.


Viszont, magatartás téren, akadnak problémák.Alapvetően ő hiperaktív,csurig van energiával mindig.

A szája nagyon nagy, visszaszokott szólni a tanároknak, társainak is.Sőt, a verekedés sem áll tőle távolt.

Volt pár írásbeli figyelmeztető a tanároktól.


A probléma,hogy a férjem, meg az anyósom, még adják alá is a lovat.Kvázi bele ültették, hogyha jók a jegyei, akkor azt csinál, amit akar, sohasem lesz piszkálva.Meg, ők a tanárokat nem igazán kedvelik.

De, ez nem helyes így.


2023. szept. 2. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Valami sport kéne, hogy elmenjen az energis
2023. szept. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy gondolom, hogy elsősorban otthon a neveléssel volt/van a baj.

Az a gyerek amelyik tiszteletlen mással, azzal oda haza nem igazán foglalkoztak, beszélgettek.

2023. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A sport tényleg jó lenne számára ,de az is biztos hogy a kamaszkori dolgokat nem fogod megúszni,sőt lehet egy picit felerősítve.Nevelni sosem késő,csak az a kérdés ,hogyan.Nah az a nem mindegy.Valószínű korábban nem voltak a neveléssel kijelölve határozott határvonalak amik között kellett élnie.most már nagyon nehéz bármi határt szabni.
2023. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát így elég nehéz ha ilyen alapvető kérdésben nem egyezik a véleményed a férjeddel. :( Vele is kellene sűrűn beszélni erről, meg a gyerekkel is. Sport segíthet levezetni az energiákat, de az idióta "nekem mindent is szabad" hozzállást nem fogja megszüntetni. Próbáld meg mindkettőjükkel megértetni, hogy hosszú távon ezt nagyon meg fogja szívni, egyrészt mert lesz olyan tanár, aki nem esik hasra a jó tanuló gyerektől, másrészt hamarosan nagykorú lesz, és ott már nagyon más világ van a visszapofázó, de főleg a fizikai erőszakot alkalmazó emberekre. Az meg van a kis agyában, hogy ha a felsőoktatásban vagy a munkahelyen verekedéssel akar megoldani valamit, akkor előbb-utóbb lecsapja valaki és/vagy feljelentik? Nagyon elcsúszott valami, ha a fizikai erőszak számára megoldás. :(
2023. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
4-es vagyok, még egy gondolat: te vagy férjed alkalmaztatok fizikai erőszakot a nevelése során, akár "csak egy jól elhelyezett atyai pofon" vagy "csak odacsaptam a fenekére" formájában? Mert akkor pláne ne csodálkozz.
2023. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4-5.


Kicsit félreértesz.

Nem verekedik állandóan, de volt már rá precedens.

Itthon sohasem volt fizikailag fenyítve.

2023. szept. 2. 20:44
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
6-os: nem azt mondom, hogy nem lehet olyan szitu, hogy nincs más megoldás, csak a verekedés, akár fiúknál, akár lányoknál, de én fiúknál sem szeretem ezt a hozzállást, hogy boys will be boys, pont azért, mert 2 év múlva nagykorú lesz, és nyilván senki nem gondolja, hogy normális, hogy valaki a munkahelyén vagy az egyetemen verekedéssel old meg bármit, tehát miért lenne elfogadható 16 évesen? De én úgy értettem a leírásodból, hogy ez nála a kötözködős, beszólogatós viselkedéséből fakad, most mindegy, hogy hányszor történt konkrétan, ha jól értem nem egyszeri esetről van szó. Én ott nagyon szigorú vonalat húztam volna és keményebben fogtam volna onnantól, de ha a férjed szerint ez renben van, úgy nehéz lesz.
2023. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Azt írtad hiperaktív. Ezt csak te gondolod, vagy van róla diagnózisa is? Mert ha van diagnózis, akkor téved a sok megmondó ember, nem a nevelésen múlik a dolog.

Nekem hiperaktív a fiam, papíron is az. Én nagyon sokat szoktam vele beszélgetni, hogy mi történik az iskolában. Sajnos manapság a csapból is az folyik, hogy a tanárok milyen lusták, nem dolgoznak semmit, mégis miért akarnak béremelést, stb. Szóval a társadalmi megítélésük igen negatív, és ez a gyerekekhez is eljut. Így aztán elég nehéz a tanároknak megőrizni a tekintélyüket. Én folyton mondom neki:

1. Az iskolában a tanár a főnök, akkor is neki van igaza, ha nem neki van igaza.

2. A tanár értékeli a munkáját, és ha maga ellen hangolja, talál rá módot, hogy lerontsa a jegyeit. Én pedig nem tudok segíteni, az iskolában a tanár a főnök.

3. Próbálja meg beleélni magát a tanár helyzetébe. Kiáll a katedrára, és szeretné elmondani az anyagot, amire előző nap készült. Sok munkája van benne, az osztály meg minden erejével azon van, hogy ezt megakadályozza. Neki hogy esne?

4. Ha nem készül, rossz jegyet kap, nem a tanárral szúr ki, hanem saját magával, mert az ő továbbtanulását teszi lehetetlenné.

A lányom ezeket felfogta, megértette, sokszor még ő szánja a tanárokat, ha az osztály rendetlenkedik. A fiamnak viszont teljesen hiába beszélek, minden lepereg. Ha utál egy tanárt, akkor az óráján rendetlenkedik. Tavaly pl. földrajzból szinte minden órán beírt neki a tanár, én már mondtam, hogy teljesen tehetetlen vagyok. Szívem szerint bementem volna, és mondtam volna a tanárnak, hogy szórja tele a gyereket egyessel, talán az használ. Vagy az sem.

Szerencsére nem beszél tiszteletlenül a tanárokkal, pedig én is hallottam egy-két cifra esetet már a suliban.

Az tény, hogy a férjednek meg kellene érteni, hogy az iskolában nem lesz tekintélye a tanároknak, ha a fiadnak lekicsinylően beszél a tanárokról.

2023. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Az az alapveto problema, hogy a gyerek ellentetesen van nevelve. A ferjed es az anyosod nagyon rossz hatassal vannak ra, rossz iranyba befolyasolva adjak ala a lovat.
2023. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért 0 százalék, hiszen nekem van tapasztalatom hiperaktív gyerek nevelésével. Mások természetesen abban a hitben élnek, hogy a gyerek csak azt mondja vissza, amit otthon hall, hát óriási tévedés! A gyerek sok mindent hall a környezetéből, haverok, média, buszmegálló. Egy magatartászavaros gyerek nem a pozitív példákat fogja követni, ez teljesen egyértelmű.

De akkor leírom én is, amit a tömeg: Szállj magadba, és szégyelld magad, mert rosszul nevelted a gyereked! Most jobb lett neked ettől, kérdező?

2023. szept. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!