Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a lányommal? 13...

Mit csináljak a lányommal? 13 éves. Rosszul tanul! Szorgalma 2-es lett magatartása 3-as.

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem tanul, felesel a tanároknak, elalszik órákon vagy beszélget egész végig a barátnőivel. Emellet szolizik hajat melíroztat és jár kozmetikushot! Egyáltalán nem problémás a bőre. Szemöldököt és bajuszt gyantáztatni jár! Igaz én vagok a szülő én nem is adok neki ilyenekre pénzt. De az apját olyan könnyen az ujja köré tekeri. Egy szavába kerül és ottvan neki az új 20ezer forintos nadrágja. Mit tegyek hogy egy kicsit meg változzon és jobban tanuljon? Hogyan hassak rá?
2010. jan. 7. 19:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Bizony nehéz korszakot élsz át, és még nincs vége. Tini lett a lány!!!!Szerintem ülj le vele beszélgessetek. Próbálj meg az ő agyával gondolkodni, de mivel az anyukája vagy legyen tartásod előtte. Légy határozott ami neked nem tetszik mond ki. És azt is mond meg neki téged nem lehet manipulálni. Szokja meg, hiába a nyavalygás, kérlelés, ami nem, az nem is marad. Na és a kedves apuka is rosszul csinálja, amit te nem engedel meg azt neki sem szabadna.
2010. jan. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

A legfontosabb lenne ha az apjával beszélnél. Neki is biztos fontos hogy a lánya nagyobb korában ne minimálbért kapjon...Bár ha ilyen egyszerűen kiadhattok 20 ezer forintot... Én már négy hónapja nem kaptam nadrágot xD

Aztán meg a leányzóval is jó lenne elbeszélgetni (de tényleg csak elbeszélgetni, semmi kiabálás vagy emelt hangnem).

Ha gyakran lóg a számítógépen, határozd meg neki hogy mettől meddig gépezhet. Ne tiltsd el mert az nem vezet semmi jóra...Szabd meg hogy melyik nap mehet el a barátaival lógni...Szóval fogd vissza, de ne tilts.

A szolizást meg azonnal tiltsd meg neki ha nem akarod hogy bőrrákos legyen...

15/L

2010. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A tiltás alól a szolizás kivétel, meg minden olyan ami árt az egészségére...kozmetikus nem, szóval azzal no problem xD

2010. jan. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Naponta olyan 1-3 órát ül a gép elött. De eztis 10 óra után.

Már beszéltem az apjával, és azt mondta hogy meg szeretne neki adni mindent. Persze én is. Csak én látom hogy nem úgy viselkedik hogy meg is érdemelné ezeket a dolgokat. Szerintem az apja azért kényeszteti el ennyire mert gyermekkorában nagyon szegények voltak. És most szerintem azt szeretné hogy a lányunk ne érezze semminek a hiányát. De az a baj hogy néha tulzásokba esik. Mindent megvesz neki amire csak kinyitja a száját. Két hete kapott egy érintőképernyős telefont. Csak úgy nem is karácsonyra.

Karácsonyra meg 70ezer forintot kapott volna! Ezen vitatkoztunk a férjemmel. Minek neki még annyi? Nem is tud bánni a pénzel! Így 50 lett végül. Nem értem a férjemet. Az másoknak a havi minimálbér. És igen már leültem a lányommal beszélgetni. És amikor mondtam neki hogy mi a helyzet, hogy csak ugy megkap dolgokat amiért nem tett semmit( ezen azt értem hogy egyáltalán semmiben sem segít itthon) akkor azt mondta hogy én sajnálom tőle a jó dolgokat és azt akarom hogy neki rossz legyen! Ez nekem nagyon rosszul esett. Én éreztem rosszul magam hogy tényleg ilyen anya lennék? Csak vigyázni akarok rá. Mert a mi bankszámlánk sem feneketlen!

2010. jan. 7. 21:41
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

20:03-as vagyok.

Beszélj még egyszer a férjeddel. Mond neki, hogy persze hogy ajándékozhat a lányának, de csak akkor ha kap egy ötöst az iskolában. Ezzel még ő sem vitatkozhat mert a lányodnak is jobb lesz ha jól tanul, és felnőtt korában nem lesz szegény mint a férjed.

És ne feledd hogy a lányod tinédzser. Persze hogy így reagált rád, de ne engedj neki. Nem kell mindent a feneke alá adni...Ha majd megérdemli, oké.

Szóval mindenképpen csinálj valamit az ő érdekében.

2010. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

hát majd mikor a felvételi előtt áll akkor ráfog jönni hogy hoppá nem fognak igy felvenni semmi jó suliba...csak akkor már késő lesz(sajnos énis igy voltam ezzel)

és ha még utána se fog elkezdeni tanulni akkor meg elb*ssza az életét mert nem lesz semmi jó munkahelye és akkor majdnem tud 20forintos nadrágokat venni.

szentem csak akkor kapjon pénzt új cuccokat stb ha JÓ jegyeket hozz.és addig ne kapjon semmit.szerintem ezt az apja is megértené azért hogy nem rakhatjátok a s*gge alá majd még 30évesen is a pénzt.

2010. jan. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Hát egyáltalán nem irigyellek!

A férjednek csak mondd és mondd,hogy ez így nem mehet tovább!A lányoddal meg csináld azt,mit ő csinál.Kérd el tőle a pénzt,amit odaadtál előzőnap neki,arra hivatkozva,hogy nincs pénzetek,és nem lesz semmi vacsorára.Persze biztos nem fog adni egy forintot sem,de akkor ne főzzél.Egyen azt amit talál a hűtőben!Ne hogy kiszolgáld!Ha ő ilyen nagy lány,akkor mosogasson el maga után,csinálja meg a kajáját stb.A jegyeit pedig úgy próbáld javítani,hogy mindig kikérdezed pl.bioszból vagy földrajzból.És addig,ameddig nem hajlandó neked tisztességesen felmondani,addig nincs se számítógép se TV!Pénz meg pláne.Nem értem a férjedet,hogy adhat meg neki mindent?!A pénz nem boldogít.A férjem is és természetesen én is szeretem a lányomat,mégsem adunk mindennap a kezébe 20ezret.Nem értem ezeket a lányokat,a lányom osztálya is tele van az ilyenekkel.Már ne is haragudj rám,de ez a viselkedés elfogadhatatlan!Ha a szép szó nem használ,akkor cselekedj úgy,ahogy elmondtam.Viszont maradj higgadt,ne kiabálj,és ne hogy megüsd!Szépen beszélj vele,és ha nem csinálsz meg neki semmit és kitör a hiszti,nehogy akár te,akár a férjed megvigasztalja.Nem,nem!Előbb vagy utóbb úgy is megfog nyugodni!

2010. jan. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Szia!

Off:" azt mondta hogy én sajnálom tőle a jó dolgokat és azt akarom hogy neki rossz legyen!"OFF Magyarázd el neki hogy nem lesz rossz attol még hogy nem kap annyit mindent.

Tanulásban ugy tudsz segíteni hogy: kérd meg próbáljon meg javítani, ha nem teszi te se tegyél meg pár dolgot neki pl. felejts el rá mosni, takarítani. Egy idő után majd jön és mondja:" Anyu lécci mosd ki a ruháimat!". Erre te: én is kértem valamit de te nem csináltad meg.Valamit valamiért.

Pénzköltés/adás: hellyet magyarázd el a párodnak inkább nyissatok egy bankszámlát a lányotoknak és oda rakjatok neki félre.

Érintőképernyős mobil: minek? Minden mobil tud telefonálni, nem?

20ezres naci: most komolyan nem tud elhordani egy 2ezres vagy olcsobb nacit?

Attol még hogy jól éltek nem kell elcseszni a pénzt!

Szolárium:1. A szoláriumtól bőrrákos lehet másrészt ha annyira barna akar lenni használjon őnbarnítot.

Kozmetikumozás: otthon nem tud gyantáztatni( segítesz neki) Másrész kiáll három szál nem kell ezreket költeni, szerintem az ilyenbe nem lehet bele halni.

Ha annyira szeret vásárolni akkor havonta menjetek el 1x vásárolni egy megadott összegig. Tanulásnál magyarázd el neki ti se azért éltek most jobb anyagi helyzetben mert megbuktatok 6.-ikba! Magyarázd el igenis tanultatok hogy igy éljetek. Párodnak pedig figyelje meg mit add a lányotok azért amit annyira szeretne: tanulni nem tanul, szorg.-ról és magatartásrol ne is beszéljünk.

Sok kitartást!

12/L

2010. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Az utolsóval és a 22:02-essel értek egyet. Azt kéne tenni, amit ők javasolnak!
2010. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Húúú...igazi kis plázacica.

Ne haragudj,de az szerintem nem jó ha egy gyerek ennyire anyagias,pénz orientált.Szomorú.

Amikor én ennyi idős voltam,én is nagyon vágytam ilyen dolgokra,de anyukám nem tudta megadni.Utólag nem bánom.Nagyon nem.Teljesen más ember lennék,mint amilyen most vagyok.


Ahogyan ő most viselkedik szerinted mi lesz ennek a vége?Szerintem otthagyja a sulit,vagy kirúgják,vagy megbukik.Rajtatok fog élősködni,minek is dolgozna,hisz eddig is mindene megvolt.Nekiáll pasizni,futó,alkalmi kapcsolatai lesznek,diszkóba jár,Ne adja Isten inni fog,drogozni,idejekorán terhes lesz.

Ez még a szende lelkű lányokkal is előfordulhat,akkor a te lányoddal?Most fogjátok meg valahogy,amíg nem késő.

2010. jan. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!