Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz, gimis gyerekeddel...

Kamasz, gimis gyerekeddel (9,10-es) együtt tanulsz-e néha?

Figyelt kérdés

Igényli, vagy kéri, hogy segíts neki, ülj mellé?


Barátaink gyereke ötödikes kora óta nem kéri a szülei segítségét. Én sem kértem ennyi idősen már rég. Nem is értek erre rá a szüleim.


De a mi lányunk most ment gimnáziumba, és mindig is kérte, szerette, igényelte, hogy együtt tanuljunk vele, utána kérdezzük ki.


Ez mennyire fura? Egyébként szívesen tesszük, mi is tanulunk sok mindent így, csak nem tudom, meddig teszünk ezzel jót neki... Meg aztán remélem egyetemista koráig nem marad így...


2023. szept. 24. 14:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem minden tárgybol egyébként, csak a nyelvek, meg a történelem. A többit egyedül csinálja.
2023. szept. 24. 14:51
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Ha igényli, hát igényli. Nyelveknél pl. pont a legfontosabb, és pár készség fejlesztéséhez kell is 2 ember, ha az aktív nyelvtanulásra gondolunk. Szóval hogy ha ezen múlik, hogy jól menjen...

Törit mondjuk nem értem de OK.

Én nem hogy nem kértem, kifejezett sz*vatásként éltem meg azt az 1-2alkalmat, amikor szüleim még alsóban bepróbálkoztak a közös tanulással.

2023. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nagyon hasznos, ha valaki kikérdezi tőle az anyagot, mert akkor hallja és mondja is, nem csak olvassa, így jobban rögzül rövid és hosszútávra is. Mindenkinek így kellene.
2023. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

"Ez mennyire fura? Egyébként szívesen tesszük, mi is tanulunk sok mindent így, csak nem tudom, meddig teszünk ezzel jót neki..."


Nem tesztek vele jót, mert az lesz, ami már van: nem tud önállóan tanulni. Legkésőbb általános felsőben már önállónak kéne lennie.

Ez egy 15-16 éves esetében nagyon káros. Az egyetemet el is felejtheti, aki ennyire önállótlan

2023. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Két nyelv és a töri. Ezekről van szó. Ezen kívül még van egy csomó tantárgya. Plusz kitűnő tanuló.


Ezért érdekel más szülők tapasztalata.


A te rosszindulatú utolsó mondatoddal egyáltalan nem értek egyet. 😀

2023. szept. 24. 16:36
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Azért a kikérdezés meg ilyenek nem az önálló tanulás teljes hiánya. Kikérdezni egyetemen a barátod, tanulótársad is ki tud. Meg sok egyetemen van az első felevekben gólyáknak tanulás segítő kurzus, szakkör, szóval ha nem is tudna magától tanulni, ilyen lehetősége úgyis lehetne, szóval ez csak felesleges rosszindulat. Lehet a kérdező gyerekének már a tanulás közbeni társaság is elég, az meg egyetemen is menni fog, mi is közösen tanulunk hétvégente a barátnőmmel. (Bár én nem igenyeltem a közös tanulást, nem is szerettem sosem, de tanulni még így sem tudok, tehát nem ennek a függvénye)
2023. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Irodalomból segítek neki... nagyon nem az ő világa.

Amúgy egyedül tanul. Nem is kell kikérdezni. Néha viszont kéri, hogy elmondhassa.

Mindig mondom neki, szóljon ha nem ért valamit.

Vele általános 6-dik osztályig kellett tanulni... aztán szépen, lassan elmaradt, és egyedül kezdett tanulni.

2023. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális és jó. Nálunk egyetemen tanulócsoportok voltak/vannak, együtt tanulnak és ez egyáltalán nem probléma! Hülyeség hogy ezt el kéne hagynia. Arra kell figyelni, hogy ne te oldd meg a feladatokat helyette, hanem tényleg kikérdezés és segítség legyen.
2023. szept. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Anya a gimis eveim alatt nagyon sokat segitett azzal hogy csak ult es vegighallgatta amiket mondok ha megtanultam valamit , bar ezt foleg a nyelveknel csinalta illetve a kiszotatazott szavakat mindig kikerdezte mert igenyeltem es sokkal jobban berogzult igy, hogy 1: hangosan kimondtam, 2: hogy akar tobbszor is megkerdezte ugyanazt a szot igy mar egy ido utan egybol a szamra jott.


Mondjuk ez csak a nyelveknel volt, de mikor allamvizsgaztam is, a zarovizsga teteleket ugyanugy elmondtam neki huszonevesen is egyszer ketszer , bar akkor a csoporttarsaimmal tanultam inkabb 90%ban.



Nem hinnem hogy ciki vagy art az, hogyha az ember leul tanulni a gyerekkel. Nyilvan fugg attol is hogy milyen modon segit neki a szulo. Ha a szajaba ragja a valaszokat, vagy megoldja helyette a dolgokat akkor szerintem elaulhet rosszul is, de ha pl kikerdezi vagy segit elmagyarazni/megerteni valamit az minden korban jol jon :)


Lattam hogy a nyelveket irtad ezert irtam en is foleg inkabb arrol, de volt hogy a tortenelem jegyzeteimeg a kezebe nyomtam hogy hallgassa vegig, de volt hogy gimiben aegitett tanulokartyakat irni az evszamokhoz hogy berogzodjon minden, sot meg az erettsegi elott ugyanugy segitett mar csak azzal is hogy elmondhattam a mondanivalom 😄


Mit ertesz egyebkent azalatt hogy egyutt kell vele tanulni? Igazabol ez eleg szeles skala igy ha kicsit specifikusabban elmondanad lehet hogy egyszerubben tudna az ember velemenyt mondani

2023. szept. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!