Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Feltétlen ördögtől való lenne...

Feltétlen ördögtől való lenne egy tini és egy huszonéves kapcsolata?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, 20 éves korában kapcsolatban volt egy 15 éves lánnyal, rendes kapcsolat volt a családjaik ismerték egymást, 2 évig együtt voltak majd mindketten úgy érezték hogy már nem az igazi és szakítottak közös döntés alapján. Manapság sok embert feketítenek be ezzel. Én 23 vagyok és nekem is simán tetszik egy tini, ésszerű kereteken belül, 14 nagyon gyerek nekem. Egy tini már bőven rendelkezik a másodlagos nemi jellegekkel ezért nem pedofil kategória.. Nyilván sok szülő félti a gyerekét de nem mindenki az a zsarolós, manipulatív típus. Legalábbis én nem mert elszenvedtem már manipulálást ezért nem tenném meg mással.
2023. okt. 6. 02:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez olyan, hogy el tudom képzelni, mint elfogadható dolog, hogy az ilyen végzős gimis meg a kilencedikes, de ha belegontolok a kilencedikes korosztályba, hogy milyenek fejben, akkor bruh, inkább nem.

Ha meg jobban belegondolok, én 12. osztály után töltöttem a huszat, de volt olyan osztálytársam, aki abban az évben lett huszonegy (alapból előkészítős osztály voltunk), akkor én 20-21 évesen nem jártam volna egy 14-15 évessel, hiába ugyanaz az élethelyzet.



Azt meg kiemelném a sok okosnak, hogy testileg fejlett kamaszokhoz vonzódni nem pedofília. A pedofília az az, amikor az a gyerek testileg fejletlen. Ez egy kamaszról nem mondható el. Ettől még bizonyos kor felett eléggé erkölcsileg megkérdőjelezhető, meg egyébként elég weird, de nem pedofília.

2023. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
13%
11, én kilencedikesként komolyabb voltam, mnt a lányom, mikor érettségizett.
2023. okt. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
17%

Egyik osztálytársamat kb 16-17 évesen el is jegyezte a párja aki a húszas évei végén járt akkor. Aztán egy év múlva öngyilkos lett, szegény lány teljesen kikészült, az okokat nem tudom.

De ebből is az jött le nekem hogy az a pasi se volt százas sajnos.

2023. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

A pedofília a másodlagos nemi jellegek kialakulása előtt lévő gyerekekhez való vonzódás. Tehát nem, nem pedofília, nem véletlen hozták le a beleegyezési korhatárt 14 évre.

Viszont, egy bizonyos nárcisztikus viselkedést mutat, miért? Amiért nem lehet tanár-diák, ügyfél-ügyvéd kapcsolat sem. A hatalmi egyensúly megdől. Az idősebb fél több tapasztalattal, autoritással, jóval több pénzzel rendelkezik és nagyon egyszerűen tud amúgy is befolyásolható embereket manipulálni vele. És ezért nem korrekt a nagyon fiatalokkal ilyen kapcsolatba lépni mivel az idősebb csak egy hatalmi játszmát akar és kihasználni a fiatalabbat, aki hosszútávon sérül és meg is bánja. Nyilván kivételek akadnak mindenhol.

Azt mondanám 25-30 éves korra az embernek lesz egy olyan erős önképe, hogy javarészt nem manipulálható már ilyenekkel, ott jóval kevésbé számít már (felfele) a korkülönbség.

2023. okt. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%
17 évesen 23 éves barátom volt.Az egyik barátnőmnek 25,a másiknak 24.Igaz,ez több,mint húsz éve volt.Nem olyan nagy különbség.
2023. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
16%
Brad Pittnek is 15 éves barátnője volt 24 éves korában, mégsem emlegetik pedofilként, de azért belegondolva elég beteges.
2023. okt. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%
Általában, aki lefele nyúl az a saját korosztalályában nem tudott érvényesülni, ilyen embert meg nem kívánok a lányom mellé
2023. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én nem nyúlok, általában ők nyúlnak felém.
2023. okt. 8. 00:08
 19/22 A kérdező kommentje:
Amúgy miért baj ha valaki nem tudott a korosztályában érvényesülni? Én csúnya gyerek és tini voltam, huszonéves korom környékén kezdtem vállalhatóvá válni és akkor tetszettem pár embernek.
2023. okt. 8. 04:33
 20/22 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy nem te kezded, de ha elfogadod ugyanott vagy. Keress a saját korosztályodban
2023. okt. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!