Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Huszonévesek, akik már nem...

Huszonévesek, akik már nem éltek otthon, ti milyen intenzíven tartjátok a kapcsolatot a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Mennyire folynak bele a hétköznapjaitokba?


Mennyire szólnak bele az életetekbe?



2023. júl. 30. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
2-3 naponta beszélünk, nem folynak bele semmibe, nem szólnak bele semmibe. Heti 2-3-szor találkozunk, a vasárnapi ebéd fix, meg hétközben egyszer egy kávé, és kb. ennyi.
2023. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
26N vagyok, 15 km-re élek a szüleimtől. A tesóm 21N, ő 160 km-re lakik tőlük. Van közös családi Messenger csoportunk, ott szinte minden nap beszélünk. De nem folynak bele a hétköznapokba, sem az életünkbe. Általában 2-3 hetente találkozunk, változó.
2023. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

28 vagyok.

5 éve költöztem el otthonról. Saját családom van azóta.

Heti 2-3x beszélünk telefonon anyukámmal.

Mindenbe beleszól, mindenről van véleménye...

Már egy párszor eligazítottam, de nem veszi a lapot, így 2x is meggondolom mit mondok el neki és mit nem.

2023. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Én mindig is teljesen önálló személyiség voltam a szüleimtől, 14 éves koromtól 22 éves koromig kollégista voltam, már ott is elég volt a havi 1 bejelentkezés, majd kiköltöztem külföldre 2 évre. Már Magyarországon élek a férjemmel, kb 90 km-re a szüleimtől. Havi 1x meglátogatjuk őket, meg 2-3 hetente telefonálunk egyszer. Nekem ennyi tökéletesen elég, nem hiányzik a gyakrabbi csevegés. Nyilván ha lesz unoka sűrűsödnek majd a találkozások. Férjem is havonta egyszer ha beszél a szüleivel, meg 2-3 havonta találkozunk velük.

De van olyan ismerősöm aki 35 évesen is naponta beszél a szüleivel és mindent megoszt velük.

2023. júl. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

28 vagyok, 5 éve költöztem el. Naponta akár többször is beszélek anyámmal. Heti kb 2 alkalommal találkozunk.

Nem szól bele az életembe. Ha valami problémám van akkor elmondja a véleményét, de nem erőlteti rám. Csak véleményt mond.


Az élettársam (35 éves) "rosszabb". Ő minden nap találkozik a szüleivel, naponta többször beszél velük és gyakran náluk is alszik. Az anyja kihisztizi hogy ott legyen, sír, stb. Néha az apja is sír. 😂

2023. júl. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5.

Hú bakker!

RUN!!!!

:D:D:D

2023. júl. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Heti szinten
2023. júl. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Max. havi egyszer írok nekik, nagyvonalakban, semmi személyeset, mert nem tartozik rájuk az életem - miért? Mert másnap már a második falu is tudná.


De volt egyév, amikor teljesen megszakítottam velük a kapcsolatot, ugyanis osztották az észt minden nap, meg 15 nem fogadott hívás, 7 üzenet, stb. amikor nem vettem fel nekik azonnal ment a kioktatás, zsarolás.

Telefonszámot cseréltem, amit azóta sem adtam meg nekik.

2023. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok és egyetemista, hétvégén haza szoktam járni anyukámhoz. Ezen kívül telefonon max. 1-szer hívom fel. Amíg nem költöztem el otthonról, nagyon rám volt telepedve, mindenről tudni akart, hova megyek (pedig nem nagyon jártam el sehová mondjuk bulizni). A hétköznapjaimba nem folynak bele, de az életembe beleszólnak
2023. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

29 vagyok

23évesen költöztem el otthonról, azóta nem beszélek velük.

(Pontosabban nem szüleim, anyám és nevelőapámmal)

2023. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!