Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Unokatesóknak mit adjunk...

Unokatesóknak mit adjunk karácsonyra?

Figyelt kérdés
Minden karácsonykor összegyűlik a nagy család, tesók és ezzel együtt sok-sok unokatesó is. Nem az ajándékokon van a hangsúly, de megszokásból mindig adunk 1-1 kis csomag ajándékot családonként. Eddig ezzel nem volt gond, volt, hogy sütöttünk, volt, hogy kávét, teát, esetleg tusfürdőt, illatos szappant, gyertyát, vicces karácsonyi mamuszt/zoknikat adtunk, viszont sajnos kifogytunk az apró, de hasznos ajándékötletekből. Süti vagy édesség nem jó, mert a fiatal (most kamaszkorba lépő) unokatesók vegán és egyéb diétás étrendet követnek, amihez nem tudjuk, hogyan vásároljunk, felesleges tárgyakat meg nem szeretnénk adni. Egyesével nincs időnk ajándékokat venni, 18 embert nem is ismerünk annyira jól, hogy személyes ajándékot tudjunk adni. Minden évben remélem, hogy megbeszéljük, hogy nem ajándékozunk, de sajnos a család többi tagjának ez fontos, mi meg nem szeretnénk üres kézzel odaállni. Ha van tippetek, akkor azt megköszönöm :)

nov. 12. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen árban szeretnél?
nov. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Gyümölcskosár (friss és aszalt gyümik, magvak). Aki meg nem eszik belőle, úgy járt. Biztos elfogy minden családban.
nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Esetleg valamilyen karácsonyi ital pl.: házi forraltbor, gyümölcspuncs.

Apró ajándékötletek még: virág, valami pici pozsgás növény; magbonbon, amit el lehet ültetni később (ebből képeslap forma is létezik karácsonyi mintával).

Zokni jó minden évben szerintem, mindig kell én örülnék ugyanúgy.

Ajakbalzsam, pici kézkrém, gyertya, illatviasz, könyvjelző, tea, kávé, pici szappan, díszpárnahuzat, bögre, toll, kitűző, sütikiszúró (ezekből is mind lehet egyedit már), vászontáska, notesz.

Tudom kicsit elborult, de vitaminok.

nov. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a gyümölcskosár nagyon jó. Egyszer én is kaptam, nagyon örültem neki.

Esetleg lehet beletenni vegán csokit, sütit is.

Mi minden évben adunk egymásnak sorsjegyeket is, hátha egyszer valakinél nagyobb összeg landol - ezt mondjuk nyilván inkább a felnőtteknek címezve.

Házi (vagy kézműves) szörp, lekvár, befőttek, savanyúságok,zakuszka, bőr, pálinka ízléses csomagolásban is működhet.

Szerintem jó lehet valami utalvány is, amit az egész család be tud váltani. Pl annyi ajándék mozijegy, ahányan vannak, családi belépő állatkertbe, aqvaparkba, múzeumba, szabadulószobába stb stb.

nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem bőr, hanem bor :=)
nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Házi baileys, házi sör, finom bor is volt már. Értékben pár ezer forint/csomagra gondoltunk, szóval a gyümölcskosár pl belefér. Szobanövényke nagyon tetszik! Táska, notesz volt már (ráadásul mi hímeztük ki őket). Az élményjegyek, sorsjegyek jó ötletek, megpróbálok olyat keresni, ami nagyobb családoknak is jó és max 5000 forintba kerül. Köszönöm a segítséget!
nov. 13. 13:09
 7/7 anonim válasza:
51%
Nálunk pénzt adunk egymásnak, mivel azzal nem lehet mellé nyúlni. Azt vesz belőle amit akar, főleg ha gyűjti. Ha nem nagyon tartod vele a kapcsolatot akár 5000 is elég.
nov. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!