Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Unokatesóknak ugyanaz a név...

Unokatesóknak ugyanaz a név majdnem?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk ma tesómmal, és kiderült, hogy ő is azt a nevet nézte ki, mint én, csak ő az önállósult becéző alakját. Pl. én Emília, ő Lia.


Gáz lenne? Messze állunk bőven még amúgy ezektől a dolgoktól, csak érdekel kívülállók véleménye :) :D


2013. nov. 8. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam, testvéremnek Dóra lett a babája, én meg Dorottyát szerettem volna. Én gáznak éreztem, így mi lemondtunk róla és mást kerestünk.
2013. nov. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én Mária vagyok, és két unokatestvéremnek is ez a neve. Mindhármunkat máshogyan becézik.

Csak ama akar mindenki külön (és sokszor hülye) nevet adni a gyerekének.

2013. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem hasonló hanem ugyan az,máshogy becézve, semmi gond nincs belőle.
2013. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezen szerintem nem kellene problémázni. Van ahol a gyerekek a szülők nevét kapják és azon sem akad fenn senki. Nm pont ugyanaz a név, szerintem adjátok mind a ketten azt, amit szeretnétek. Főleg hogy nincs is útban a baba és a majdani férjeknek szintén lesz beleszólása.
2013. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jogos!


Köszi a válaszokat!

Ha majd annak idején így csináljuk és bármi megütközik rajta szerintem nem fog érdekelni :)

2013. nov. 8. 19:56
 6/9 A kérdező kommentje:
*bárki
2013. nov. 8. 20:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem a Lia névről még véletlenül sem jut eszembe az Emília, szóval szerintem nem gáz.

Anyukám járt így velem, és uncsitesómmal. Ő egy évvel fiatalabb mint én, és ugyan azt a nevet viseli, amit én is (vezetéknév is ugyan az). Anyukám kicsit ki volt akadva, hogy nem bírtak valami más nevet találni, de az anyukája szerint, neki annyira megtetszett anyu névválasztása (vagyis az enyém), hogy ő is ezt adta a lányának. Uncsitesómmal elég sok problémánk volt emiatt fiatal korunkban, főleg, hogy itt lakott 2 utcányira, ugyan az a suli, stb. Mostmár mindketten férjnél vagyunk, messze lakunk egymástól, mára már más a helyzet.

2013. nov. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az Emília, meg a Lia csak példa volt, akkor mondok olyat, hogy:

Eleonóra és mondjuk a Nóra, vagy a Leonóra. Vagy mondjuk minthogy az Ella önállósult az -ella végződésű nevekből, mint a Gabriella, Petronella mit tudom én. Szóval ennyire hasonlít.


Az Eleonóra - Nóra hasonlat a legjobb talán.

2013. nov. 8. 22:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Így nem olyan nagy gáz mintha teljesen ugyanaz a név lenne. Az én nagymamámnak 2 László és 2 Éva nevű unokája van. Ráadásul a lányoknak még a vezetéknevük is ugyanaz...
2013. nov. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!