Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14-15 éves lányaitoknal...

14-15 éves lányaitoknal szintén megy a "törlés, tiltás hiszti"?

Figyelt kérdés

Lányom hétről hétre beszámol arról, ki törölte ki őt a közösségi oldaláról, volt osztálytarsak, jelenlegi.. Elég hozzá egy apró vita (amit általában nem ő generál, de nem hagyja magát).


Beszéltem kolléganőimmel, ez úgy tűnik, általános dolog.


Tudom hogy ők még gyerekek, de ezzel olyan kis méreg-tűket helyeznek el egymásban. Ezek a kis tüskék rosszul esnek, fájnak nekik. Mégis csináljak.


Ha rajtam múlna, én visszahoznam azt a világot, amikor internet már volt, de ezek a közösségi oldalak nem.


Tudom hogy a mi korunkban is volt összeveszes, egyet nem értés, unszimpatia... De én azt látom, hogy ez lassan már gyűlölködésbe megy át.


Rengeteget beszélek erről a lányommal. Igényli is ezeket a beszélgetéseket, utána mindig megnyugszik.


Nálatok is van ilyen, vagy csak én vagyok ilyen marha"szerencsés" anyuka? 🤔😃


2023. nov. 13. 17:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én már elmúltam harminc, de vannak ismerőseim, akiknél ez a színvonal. Kolléganőm felmondott, azt is törölte, akivel jóban volt, majd két hét múlva jelölt mindenkit vissza... Plusz az exek, mikor törlik egymást nagy dérreldurral aztán kérik a közös ismerősöket, hogy küldjék a screenshotot a másikról...


Ilyen emberek voltak, vannak és lesznek is sajnos.

2023. nov. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Még a Facebook előtt is létezett ez, csak akkor ez még élőben ment.


7.-8.-ban egy héten 2-3 alkalommal valakik mindig összevesztek, s ilyen 1-2 hét múlva kibékültek, hogy majd újra összevesszenek... Még az osztályfőnök is megjegyezte.

2023. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen nem csak a gyerekek között van. Az én ismeretségi körömben is vannak ilyen felnőttek. Őszintén lesz.rom hogy ha valaki ilyet csinál ez csak őt írja le. Alapjáraton csak olyan ismerősöm van aki jó barát nem az xy barkó akit csak 1 percre láttam de jaj muszáj bejelölni meg attól hogy X éve ismerem nem jelenti hogy ismerősöknek kéne lennünk.
2023. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi normál, igaz nekem MSN volt anno 13 évesen, de ott is ment a tiltás 😅


Amúgy a lányod folyamatosan nézi az ismerőseit hogy ki törli? 😅

2023. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam köszönöm. 😂


Valami olyan platformrol törölték őt, ahol kiírja neki. Most hirtelen nem tudom hogy Insta vagy Tiktok vagy miket mondott... Így nem magától vette észre, hanem jelezte neki a rendszer.

2023. nov. 13. 22:19
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy elmondja neked, jó, hogy meg tudod nyugtatni, és nem is kell ennek így nagyobb feneket keríteni, de azért a konkrét kérdéstől függetlenül sajnos a mai, online térbe tolódott sértődések, öriharik annyiból veszélyesebbek, mint a mi gyerekkorunkban történtek, hogy ott könnyebben durvulnak el a dolgok. Egészen más valakinek a szemébe mondani, hogy "egy bxdös rxbanc vagy, kösd föl magad", mint leírni. Felnőtteknél is így van ez - akár itt is, de FB-on meg más fórumokon konkrét halálos fenyegetések elhangzanak, holott ezeknek az embereknek a nagy része egy személyes vita során nem durvulna be ennyire, de itt "büntetlenül" megteheti.
2023. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen, abszolút igazad van. 🙂
2023. nov. 14. 06:38
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen simán volt a mi időnkben is, csak social media nélkül. Az unokatesómmal ha együtt nyaraltunk, naponta háromszor vesztünk össze és békültünk ki, pedig imádtuk egymást... ha a mai világban történne, biztos ott is ment volna a törölgetés. Kinőttük, kinövik :)
2023. nov. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ámen. 👍🙂
2023. nov. 14. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!