Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasz gyerekekkel hogyan...

Kiskamasz gyerekekkel hogyan lehet elfogadtatni, megbeszélni, hogy az alap dolgokon túl nem jut semmire?

Figyelt kérdés

A páromnak 3 kiskamasz gyermeke van az előző kapcsolatából. A párom fizetese nem nő olyan ütemben, mint a kiadásai és mostanra eljutottunk odáig, hogy a nagyon alap dolgokon túl semmire nem jut neki, tehát egy belépőre vagy ajándékokra sem, viszont a gyerekek az anyjukkal együtt abban a házban élnek, ami az apjuké és áttételesen a mai napig azt törleszti a kiadásai javával. A gyerekek anyja nem segít ezt elmagyarázni nekik, sőt, mióta mi megismerkedtünk talán méginkább támadja őt es engem is, mert biztos ránk -rám és a gyerekeimre- költi a pénzt, pedig ez messze nem igy van.

Karácsonyra már most előálltak egy listával, hogy mit szeretnének (új telefon, tv, szamítógép...) és nem akarják elhinni, hogy nem fog menni a felsoroltakból semmi, mert lehet, hogy 1 éve még jutott rá, de már nem jut.


nov. 24. 12:04
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%

"...abban a házban élnek, ami az apjuké és áttételesen a mai napig azt törleszti a kiadásai javával"


Ezt hogy kell erteni?

nov. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 Bogica0616 ***** válasza:
78%
Gondolom az apa vette a házat hitelre és annak a törlesztőjét fizeti. Gyerek tartást fizet? Mivel járul hozzá a gyermek neveléshez?
nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
96%

Bogica!


Az "áttételesen" szó a kérdéses

nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy értelmeztem, hogy az anya törleszti a ház felét azzal, hogy ő állja a gyerekek kiadásait. Vagy nemnígy van?
nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

4!


Milyen felét?


"...abban a házban élnek, ami az apjuké"

nov. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
87%
A fele csak feltételezés volt a részemről, gondoltam házasság alatt szerzett vagyonon osztoztak így. De nem írt erről a kérdező, sem ennek az ellenkezőjéről, így csak a legvalószínűbb forgatókönyvet feltételeztem.
nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
12%
Megmondod ,hogy a te gyerekeidnek se jut ajándékra karácsonykor. Mert gondolom egyenlően kapnak, vagy nem kapnak.
nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
83%
Felnőtt emberek! 😆
nov. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
97%

"Megmondod ,hogy a te gyerekeidnek se jut ajándékra karácsonykor. Mert gondolom egyenlően kapnak, vagy nem kapnak."


Aztán miért kellene egyenlően kapniuk vagy nem kapniuk? A kérdező jövedeleme magánügye, abból nem kell a jelenlegi partner előző kapcsolatából való gyerekeinek részesülnie. Plusz van arról az oldalról egy apa is.

nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
19%
Ha fogják látni, hogy bizony a legkisebb tesó is csak egy apróságot kap, akkor nem fognak belőle ügyet csinálni. Legalábbis abban a pillanatban előjön majd a kiskamasz énjük, de átmegy rajtuk pár nap alatt. Felfogják azért. VISZONT probléma akkor lehet, ha a kistesó megkapja a hiperszuper autósztrádáját (csak hasamra csaptam), ők meg egy-egy pár zoknit, na akkor lesz tüske bennük még évek múlva is. Csak erre figyeljetek oda.
nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!