Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Segítség, mit csináljak?...

Segítség, mit csináljak? Iskolaváltás.

Figyelt kérdés

Gyerek nem szereti az osztályát. (megertem, tényleg nem jó társaság).

Volt három próbanapon egy másik suliban, de ott sem érezte jól magát.

Most mondott egy harmadik sulit, de őszintén szólva én már tök reményvesztett vagyok és ideges.


Azt mondja, egyszerűen rosszul érzi magát a gyerekek között. 15,5 éves.


Mit tegyek? Próbálkozzunk orrverzesig? Vagy a gyerekkel van valami mentális gond?


Lehetne neki kérni egyéni tanrendet (a magántanulo utódja), de akkor meg sose fog szocializalodni.


Mit csinál ilyenkor egy "jó" szülő?


dec. 4. 20:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus első körben.

Vannak barátai?

dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Vidd el szakemberhez, hogy kiderüljön, miért nem érzi jól magát a vele egykorúak között.

Lehet, hogy van valami gond, de az is lehet, hogy "csak" a nem is oly ritka kamaszkori befordulás van épp rajta. Csak úgy, "bemondásra" ne kérj neki egyéni tanrendet (nem is olyan egyszerű azt elintézni), inkább kérj segítséget, utána okosabb leszel.

dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Általános iskolaban voltak barátnői, itt is van kettő három, de nagyon problémás gyerekek. (az osztály periferiajan állnak). Megy az utalkozas a többiek részéről és a kikozosites.


Én pedig letaglozva nézem, ahogy az általánosban még kitűnő gyerekem egyre csúszik lejjebb minden értelemben.

dec. 4. 20:48
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szerintem nincs olyan osztály, ahol ne lenne utálkozás, kiközösítés. Már a mi időnkben is ez ment. Sőt, a munkahelyeken is ugyanúgy ez van.

Úgyhogy az nem megoldás, hogy végigpróbálgatja az összes iskolát.

dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
A pszichológus vagy kamasz pszichodráma mellett: Magániskola, esetleg Waldorf?
dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hát ezzel én is tisztaban vagyok. De nem tudom mi a megoldás. Papolok neki naphosszat, hogy ne foglalkozzon már ezzel, de azt mondja, anya csak ülnél bent egyszer egy ilyen napot végig, megneznem, este mit mesélnel.


Igen, tudom hogy ez van mindenhol, bár még én szerencsés voltam, mert nekem anno nagyon jó osztályom volt, imádtam gimibe járni.

dec. 4. 21:18
 7/26 A kérdező kommentje:
Waldorf mitől más?
dec. 4. 21:19
 8/26 anonim ***** válasza:
37%
A waldorfban mas a tanrend, es a hozzaallas is, ezaltal a gyerekek is.A vegen ugyanazt az erettsegit irjak meg, szoval ugyanannyit er a papir amit kap. A waldorfban a gyerek nem egy jegy a naploban, ott szeretik azt ertekelni mennyit fejlodott. Nem is tudom hogy mondjam, alapvetoen mi tortenik? Juliska agya szivacs tanulas nelkul is 5os. Gergoke nehezen tanul, vert izzad megis 2es. Waldorfban gergoke is kap elismerest mert a beletett energiat is nezik. Masok nagyon a tanarok is, ezaltal a diakok is.
dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen. Utánanézek. 🙂
dec. 4. 21:56
 10/26 anonim ***** válasza:
53%

A waldorfban megismerik a gyermek személyiséget, a temperamentum típusát, szangvinikus, melankólikus, kolerikus vagy flegmatikus, és ezek alapján közelítik meg a gyermeket, az oktatási módszereket ezek alapján válogatják meg, mert másképp közelítenek minden egyes gyerekhez. Nem azt nézik, mit nem tud, hanem azt mivé fejleszthető.

Teljesen más közeg, mint a hagyományos iskolarendszer. Mivel nem államilag támogatott iskola típus ezért tandíjas. De ha megteheted, hogy fizeted a költségeket, nagyon megéri, a Waldorf csodát tesz a gyerekekkel.

dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!