Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt szoktatok...

Mennyi zsebpénzt szoktatok adni a kamasz gyereknek hetente?

Figyelt kérdés

dec. 6. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem kap, mert dolgozik
dec. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha akar venni valamit, akkor adok pénzt és a maradékot visszahozza. Mindig megbeszéljük, hogy mi fér bele, vagy mikor fér bele, van - e szükség erre, stb. és a gyerekkel megbeszélve döntünk, hogy megkaphatja - e. Magától alakult így ki, nem így terveztük, de nem panaszkodott még miatta.
dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Én 90-ben születtem és életkor x 20 Ft volt a heti zsebpénz. Bérletre, ebédbefizetésre ezen felül megkaptuk a pénzt. Tehát ez csak arra volt, ha valami pluszt akartunk. Ha olyasmit, ami a szüleink szerint is hasznos, akkor lehetett úgy, hogy ők fizetik a felét. Pl. sporteszközök esetén, görkorcsolya, ilyesmi.


Azt nem tudom, hogy mai értéken ez mennyi lenne.

dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Az én fiam heti tízezret, nem érdekel mire költi, ennél se több se kevesebb, ossza be, van amikor spórol, és tud venni nagyobb dolgokat is magának, akkor sikerélménye van, hogy "ő kereste meg" :D
dec. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem teljesen értem a pontozás alapján, hogy mi volt a helyes válasz. :D
dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
A kettes válasz valójában hülyeség, ettől nem tanulja meg a gyerek pénzhasználatot, feltételezem a kérdezőnek ez lenne a célja a zsebpénzzel.
dec. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

6os miért kéne a pénzhasználathoz kamaszként zsebpénz? Nekem se volt, mégis megtanultam, sosem költöttem feleslegesen.


Meg mitől tanulja meg jobban az a kamasz, aki kap heti 10 ezret, amit arra költ amire akar, de ha kell valami (gyógyszer, bérlet, stb) és elfogyott, akkor megveszik neki?


Meg attól hogy tanulja meg, ha kap pénzt de minden mást a szülők vesznek?

dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém heti 9 ezret, nem zsebpénz igazából, hanem ebből eszik-iszik egész nap. Reggel fél 7 indul el hazulról és negyed 4 ér haza délután. Az rengeteg idő.

Amikor hazaér, tud enni otthon főtt ételt.

dec. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Én 17 vagyok. Havonta kapok zsebpénzt, 30.000ft-ot. Ebből eszek, iszok a suliban, szórakozok, fodrászhoz járok stb. Eleinte nem jöttem ki ennyiből de 3 hónap alatt rájöttem hogyan osszam be úgy a pénzem, hogy mindenre jusson, sőt még félre is tudjak rakni.

Én kértem szüleimtől, hogy így legyen mert így arra költök amire szeretnék anélkül, hogy folyamatosan pénzért kelljen kuncsorognom és megtanultam beosztani a pénzem.

jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!