Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kiskamasznak mennyi zsebpénzt...

Kiskamasznak mennyi zsebpénzt adtok? Heti vagy havi? Tesók ugyanannyit kapnak?

Figyelt kérdés

Hetedik osztályos lány, jó tanuló, de itthon pl. házimunkában lusti. Amire szüksége van megvesszük neki, ha programra megy arra külön költőpénzt kap.

Húga két évvel fiatalabb, szerintem úgy igazságos,ha egyformán kapnak. Vagy nem?



2022. szept. 17. 19:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
32%
Az attól függ mit kell fizetnie belőle és menni a jövedelmetek. Egy hetedikesnek, heti4-5ezer elég, ha a kajára, ruhára nem kell költenie. Csak gyűjtöget vagy egy-egy fagyit vagy hambit vesz belőle, ha barátnőzik. Nyilván gimibe ez már édes kevés lenne. Ott het egy 10es minimum kell.
2022. szept. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom miért van lepontozva az első, én is hetedikesnek már napi ezret adtam, bár valóban függ attól, hogy mit kell fizetnie belőle. Ő menzán ebédel, de ha olyan van amit nem szeret, akkor a büfében vesz valamit amit ehet pl, illetve a könyvtári olvasójegyét maga intézi, szeret olvasni, néha egy egy fagyizás vagy sütizés is van az órák után,

szóval legyen nála, ne az legyen hogy nincs pénz ezért ő nem ül be a többiekkel. Sok sosincs nála,

péntekenként együtt tesszük be a kis perselybe ami marad, év végén pedig az összegyűjtött pénzből volt nyaralni a barátnőjével és nagyon örült neki, hogy az ő spórolt pénze elég volt :) (illetve a barátnővel es családjával volt)

2022. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Kismama vagyok, de a második kommentet nagyon jó volt olvasni. Hasonlóképp cselekednék!
2022. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
22%

A hetedik osztályos már nem kiskamasz, hanem KAMASZ!

Ha lány, nagy valószínűséggel már menstruál.

Kiskamasz a 8-10 éves.

2022. szept. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%

7. osztályos gyerek 12 éves (legalábbis az én lányom 12, aki történetesen pont 7.-es).

8-10 éves kiskamasz? Hol élsz te? Inkább a 10-12 éves a kiskamasz. A 7.-es nagyon a határán van.

2022. szept. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A 2 évvel fiatalabb húga annyit kapjon, mint a nagy 2 évvel ezelőtt.
2022. szept. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

"Nyilván gimibe ez már édes kevés lenne. Ott het egy 10es minimum kell."


Ez vicc? Min. 40 ezer egy gimis zsebpénze?

Én nem költök el 40-et magamra egy hónap alatt!

Napi ezer is abszurd egy 12-13 évesnek.

Eleve miért kellene napi költésre bíztatni, ha egyébként megkap mindent?

"illetve a könyvtári olvasójegyét maga intézi,"

16 év alatt ingyenes a könyvtár. 🤦 Felette meg 400/év.

2022. szept. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
17%

Nálunk 10 éves kortól 2500 a könyvtár:)) szerencsecsomag vagy te is, tudod nem mindenhol egyeznek ezek a dolgok. 16 éves kortól 4000.


Nálunk a gimnáziumban, ahol nincs menza a következők az árak:

Ásványvíz 350 Ft, Kóla 600 Ft, melegszendvics 800 Ft, pogácsa, az a nagyobb fele 500 Ft, csokik, nácik változó arányban, a legolcsóbb a Mars csoki 300 Ft.


Ha csak egy db pogit meg vizet vesz magának szerencsétlen, az már napi ezres, heti 5 ezer, de ne várjuk el a gyerektől hogy napi egy db pogácsa legyen a bevitel...


Elképesztő árak vannak, de ezért írta fent valaki, hogy baromira számít hogy mire kell költenie a gyereknek. Visz otthonról kaját? Külön kap költőpénzt? Stb stb stb...

Ehhez konkrétumok is kellenek.

2022. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8-as


Ha nálatok ilyen drága, miért nem csomagolsz neki valamit?


Azért az is durva hogy inkább megtömitek a büfés zsebeit minthogy összedobj neki egy szendót meg feltöltsd a kulacsát teával. Tescoban a kisüveges ásványvíz 65 ft

2022. szept. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%

Szoktunk neki csomagolni, ne gondold hogy nem, kulacsa is van, ettől függetlenül adunk neki pénzt, egyébként 1500 ftot kap a nagyobbik.

A kisebbik most 8. osztályos, ő kap 1000et, mióta városba jár iskolába.


A miértet leírtam, hozzáteszem, azért is kapnak ennyit, mert nekünk szülőknek ez nem okoz gondot. Jól bánnak a pénzzel, és mi is nyugodtak vagyunk, hogy van náluk pénz, ha gond van, valami kell, van mihez nyúlniuk.

Hozzáteszem, buszoznak, tehát nem a szomszéd sarki iskolába járnak, mi vidéiek vagyunk, itt a közelben felsőtagozatos ill. középiskola 60 kmrel odébb van. Ha elveszik a bérlet tudnak jegyet venni, ha lekésik a buszt és a következő csak 2 óra múlva indul, be tudnak ülni akárhova. Mi nyugodtak vagyunk így. Ha kevés a kaja amit visz a gyerek, valami délutáni foglalkozás van, vagy csak szimplán megkívánja a büfés felhozatalt, akkor tudjon venni magának.


De ezért is kérdeztük a kérdezőt, hogy mik a körülmények, mit engedhet meg a szülő, mennyi a jövedelem, mit kell a gyereknek fizetni, visz e otthonról kaját vagy sem, ezekre nincs válasz.


Én anno 500 ftot kaptam hetente, de ez bőven elég volt, mert az én időmben 50 Ft volt egy melegszendó, szóval na..

2022. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!