Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 év feletti, de 18 alatti...

14 év feletti, de 18 alatti fiatalok (ill. gyereketeknek) van bankszámlátok, bankkártyátok, mi a tapasztalat, érdemes nyitni?

Figyelt kérdés
Fiatalok és szülök tapasztalata, véleménye egyaránt érdekel!

2022. jún. 24. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van kb 1 éve. Nem nagyon használom, ritkán fizetek vele nagyon, de a szüleim utalnak rá néha pár 10 ezer forintot, úgyhogy gyűlik ott egy kis pénz, ha szükségem lenne rá hirtelen, szóval erre jó. Szerintem érdemes volt megcsináltatni.

17l

2022. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Mindhárom gyerekemnek már 14 éves kora előtt nyitottunk számlát, a legkisebb mindössze 3-4 éves volt akkor. 8-10 éves koruk óta rendszeresen használják a bankkártyájukat. Zsebpénzt a számlára utalom nekik (a két nagyobbnak már nem, mert ők már teljesen felnőttek, egyikük külön is él, családja van). A zsebpémzen felül már a legkisebbnek a havi bérletpénzt is átutalom és magának veszi meg. Soha nem felejtem el, amikor a középső először vásárolt bankkártyával, annyira büszke volt, az eladók meg meglepődtek, mert azt hitték anyuka adta oda az övét, de büszkén mondta, hogy ez az ö kártyája.

Véleményem szerint nagyon is érdemes nyitni, szerencsés dolog, ha mielőbb megtanulja kezelni a pénzt, figyelni a számláját, netbankot használni.

2022. jún. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Mindkét gyerekemnek van bankszámlaszámlája általános iskolás koruktól, arra kapják az ösztöndíjat a suliból, illetve ha gyűlik zsebpénz ünnepekről, akkor befizetjük a számlára. A lányom most 16 éves, neki 14 éves korától van bankkártyája is, néha szokta használni. A fiam még kisebb, neki még nem lehet kártyája.
2022. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
22 vagyok, mikor kilencedikes lettem (15 évesen) kaptam tanulmányi ösztöndíjat az önkormányzattól. Emiatt lett junior számlám, nekem jó volt, hogy nem kpban gyűlt. Le volt korlátozva napi 10.000 forintra, ezt 1* akartam csak túllépni. Apukám látta a pénzügyeimet, de benne maradéktalanul megbízom, nyilván nem is a dohányboltban költöttem a pénzt... Én azt gondolom, ha van oka a dolognak (ösztöndíj, vagy netán kollégista lesz a gyerek) akkor mindenképpen érdemes megcsinálni, sokat lehet belőle tanulni és hasznos tud lenni, hogy nem készpénzzel szórakozik.
2022. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem és a testvéreimnek is 14 évesen lett junior számlánk. Zsebpénz, később ösztöndíj és fizetés érkezett rá. Szerintem nagyon hasznos volt, de otthon soha nem volt tabu a pénz, hamar megtanultuk kezelni. A bankkártyától pedig felnőttebbnek, felelősségteljesebbnek éreztük magunkat. A gyerekemnek is biztos fogok csinálni.
2022. jún. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én gyerek voltam a nyolcvanas években, nem volt még bankkártyám, de nyitottak szüleim egy postabank számlát, betétkönyvvel. Anyukám volt a második kezelője, de alapvetően nem szoltak bele, mikor mire költöm a saját pénzem. Ő mindig csak betett a számlára. ;-) Már kis koromban is szívesen takarékoskodtam, hiszen ezt láttam otthon. Szüleim nem voltak a hitel (részletfizetéses vásárlás) hívei, ők inkább félretettek és akkor vásároltak, amikor összegyűlt. Ezt a példát követve nekem is szépen gyarapodott a zsebpénzem a számlán.

Középiskolásként két helyről ösztöndíjat kaptam, az iskolából (alap ösztöndíj) és leszerződtem a BKV-val, másik havi pénzt jelentett. Természetesen a tanulmányi átlagtól függően, jótanulóként felfelé ment az összeg. Amint lehetőség nyílt akkoriban rá bankszámlát nyitottam bankkártyával. (nem emlékszem, vagy 16 vagy 18 éves lehettem) De nem lett megszüntetve a régi csekk-könyv szerű betétkönyv sem. Az kb. 25 éves koromban szűnt meg. A könyv mai napig megvan emlékbe.

(ilyen volt, mint ezen a blogon az első képen

[link]


Mindenképp jó dolog, én azt mondom! Gyerekeimnek is volt, van bankszámlájuk, kártyájuk. A szülő ennek használatára is meg kell tanítsa a gyerekét, amivel felkészíti őt a felnőtté válásra. Mint ahogy nekünk is a fejünkbe verték, mindig az életkorának megfelelően kell nevelni, terelgetni a gyerekeket, hogy ne felnőtten keljen szembesülniük az alapvető dolgokkal.

50F (négy gyermekes apuka)

2022. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2022. jún. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7# Köszi, ez a válasz hasznos volt. :-)

Írnál a tapasztalatodról? Jó, hogy nincs, miért jó? ;-)

2022. jún. 27. 01:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 éves koromtól van mert kolis voltam és egyszerűbb volt ez mint mindig kézpénzt hordozgatni. Szüleim mindig hónap elején átutalták az azhavi pénzem és onnantól mondhatni abból éltem. Szerintem ez elég hasznos volt ugyanis így megtanultam beosztani a pénzemet havonta, nem költöttem el hetente valami hülyeségre úgy mint a legtöbb kolis társam. Lényegében hasonlóan kezeltem mint egy fizetést. Akkor is és azóta is kb mindenhol ahol lehet bankkártyával fizetek, rengetegszer nincs nálam semmi kp, meg még a fizikai kárytám se csak a telefonom. Ezzel sokkal jobban megkönnyítve a fizetést. Meg igazából elég szétszórt vagyok, nem 1x előfordult hogy a kp kiesett a zsebemből stb (szerencsére csak kis összegek)

Úgyhogy szerintem mindenképp megéri.

19L

2022. jún. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!