Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 18-20 éves "gyereknek"...

Egy 18-20 éves "gyereknek" még megmondják a szülei hogy mikorra érjen haza?

Figyelt kérdés
dec. 8. 13:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
Nekem amúgy megmondták iskolaidőben 🤷‍♀️ nálunk nem az volt a szabály, hogy ha 18 leszel hanem ha leérettségiztél, utána viszont már nem.
dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nem mondták meg, de azt azért tudták, hogy hova megyek meg kikkel. Na nem azért, mert kikérdeztek volna, hanem mert a 18ik életévem betöltése után is kommunikáltam a szüleimmel ugyanúgy.
dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
26%

Jó esetben nem.

Én biztos nem fogom még azt se megkérdezni, mikorra ér haza. Ha netán jobban érzi magát a buliban vagy másként alakul az este egy csinos lánnyal, nehogy az tegye tönkre, hogy a megbeszélt időpontra haza kell érnie.

Nekem is csak annyit mondtak buliba menéskor a szüleim, hogy érezzem jól magam, maradjak, ameddig jólesik.

dec. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
82%

nálam pl 23 éves koromig (tavalyig, utána leléptem) elvárták, hogy mikor, kivel, hova, meddig. Ha pl azt mondtam, hogy a "Marikával" a városba 22óráig, de 22:15re értem haza már kizártak. vagy a város helyett a parkba mentünk, megtudták, akkor ordítottak velem 1 órát, hogy nem oda engedtek el.


pontosabban nevelőapám szabta ezeket, anyámnak meg kuss volt a neve.


Hétköznap 22ig mehettem. Hétvégén pénteken VAGY szombaton maradhattam reggelig. Első buszig.

dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
79%
Normális esetben szerintem nem mondják meg. Viszont jó ha megmondja magától, vagy ha tovább marad ír egy üzenetet. Én ezt pl. öcsémtől is elvártam, amíg együtt laktunk, hogy tudjam mikor hívjam a rendőrséget, el van tünve, baj van, vagy csak bulizik, írt is mindig.
dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
74%
4-es: ez teljesen abnormális.
dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem mondták meg, mikorra érjék haza, de megkérdezték, hogy kb. mikorra tervezek hazaérni és kivel meg hova megyek nagyvonalakban.

Abszolút nem számonkérés formájában, csak érdeklődés szintjén és különösebben nem is zavart, sőt, jó ha valaki tudja, merre jár az ember ha netán történne valami.

Amúgy a mai napig nagyjából tudjuk egymásról, hogy merre járunk (anyukám, a nővérem és én) pedig mindannyian külön élünk, külön családunk is van.

dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
17 eves koromtol kezdve mar sosem mondtak meg.
dec. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
60%
#6 Ez még egy 16 évesnek sem normális, nemhogy egy 23-nak, aki szernt ez oké annak "nagy-agy" baj van a fejben!
dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
29%
Amennyiben a 18 éves "gyerek" önmagát tartja el, akkor nem kell beszámolnia. Amennyiben a mama pénze azért jó, az a minimum ha beszámol.
dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!