Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Helyes a gyereket a sporttól...

Helyes a gyereket a sporttól eltiltani ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Lányom tanulmányi eredményei nagyon leromlottak az utóbbi időben (11.-es, jövőre érettségi), ezért úgy döntöttem, nem járhat falmászás edzésre, amíg nem javít valamit a jegyein.


Amikor az apja (elváltunk, külön él) ezt megtudta, magából kikelve üvöltözni, személyeskedni kezdett, lehordott mindennek engem és a családomat is (szülők, testvérek), nagyjából a lusta dagadt disznók volt a legbarátságosabb kifejezés, amit használt... még a gyámhatósággal is fenyegetett, ha a szerinte "hozzám hasonlóan semmittevő" életmódra kényszeríteném a lányunkat...no comment.


Mit csináljak? Nem nagyon van más dolog, amivel motiválni tudnám a lányomat, nincs mitől eltiltani, nem iszik vagy cigizik, nem folyton a barátokkal lóg.


dec. 22. 08:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

És miért a tiltás az egyetlen módszer, ami eszedbe jutott?


Beszélgettél a lányoddal? Elmondta,hogy mi az oka annak,hogy rosszabbul tanul?


11-ben elég nehéz pl a matek. Fogadj hozzá matektanárt. Pl.

Tanuljatok együtt. Segíts neki. Beszéljétek meg,miből van szüksége korrepetálásra.


Ne rögtön a tiltás jusson eszedbe. Az a lányod problémáját nem oldja meg.

dec. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%

A legnagyobb hülyeség, amit tehetsz, hogy eltiltod a sporttól. Én is ideges lennék az exed helyében.

Az eszedbe jutott, hogy kiderítsd, miért romlott, és az okot kezeld...?

dec. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Tipikusan kelet-európai, mondhatni proli mentalitás ez, már bocsánat.


Abból semmilyen hátránya nem származik a lányodnak az életben, ha négyes helyett hármas lesz biológiából - főleg ha később mondjuk jogász, fodrász vagy könyvelő lesz. Ellenben a mozgás abbahagyása vagy leredukálása már rövid távon is érezteti a negatív hatásait.


Apukának igaza van, még ha nem is valódi angol gentleman módjára fogalmazta meg a mondanivalóját...Ez az út nem járható.

dec. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

én is csatlakozom, ezzel csak olajat öntesz a tűzre.

van egy dolog, amit szeret, te elveszed tőle, szerinted hogy fog utána rád nézni? így kamasz korban, amikor amúgy is át vannak szellemülve.


próbálj segíteni neki. vagy tanulj vele, vagy fogadj tanárt.


mondjuk azt nem írtad, mennyire rossz tanuló most, az sem mindegy. mert ha eddig szín 5ös volt, most meg 3as, azt ki nem szarja le? ha bukásra áll, na akkor venném komolyan ezt.

dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

A volt férjed egy paraszt. A partvonalról könnyű óbégatni, mert nem ő neveli, nem neki hozza a rossz jegyeket, ez a te felelősséged.


Mindemellett, ne tiltsd el a sporttól. Tiltsd el a barátnőzéstől, az internettől, bármi, ami fontos még neki, de a sporttól ne. Egész nap a suliban ülnek, utána ha egyáltalán nem mozog, se testileg, se idegileg nem lesz jó a gyereknek. Ettől nem gondolnám, hogy javulni fognak a jegyei és a falmászás helyett többet foglalkozik majd a matekkal. Nekem kamasz fiam van, nagyon nehéz ügy, tudom.

dec. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%
A sporttól való eltiltásnak egy esetben látnám értelmét, ha tényleg annyi időt tölt edzéssel meg versenyzéssel, hogy nem marad ideje tanulni. De büntetésből... marhaság... megoldást kéne keresni, nem puffogva vagdalkozni.
dec. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Hülyeség ezzel büntetni a gyereket. Inkább örülj, hogy van ami érdekli. A sport fontos dolog. Szerinted mennyire fog jó kapcsolatot ápólni veled, ha elveszed ezt? Gondold át! Ez az ő boldogsága, a jegyei még változhatnak.
dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

valóban, ha nem pontosan olyan a gyerek, amilyennek te képzelted, akkor a legegyszerűbb bezárni a házba és elvenni tőle mindent, ami érdekli vagy örömet okoz neki, hiszen milyen szörnyűséges is az olyan ember, akinek van valami fontosabb az életében, mint idejemúlt szrságokat magolni egész nap. talán ha hallgatnál a kedves papára, és hagynád hogy a gyereked élje az életét, elérhetnéd, hogy majd az érettségi után is szóba álljon még veled.

sose fogom megérteni ezeket a mélyértelmiségi szülőket, a gyerek alapvetően jó, kedves, nem balhézik, de te úgy kezeled mint egy bűnözőt, mert van valami, ami fontosabb számára a buta, öt számjegyű skálánál. amúgy se fognak senkit se érdekelni a jegyei, ha 12. második félévre kitalálja, hogy valami olyan egyetemre akar menni, ahova nagyon sok pont kell, majd felszívja magát az érettségire és viszi a százalékokat. inkább te csücsülj le kicsit az íróasztalhoz és olvasd át a felvit végre, a lányodról meg szállj le.

dec. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
33%

van valami fontosabb az életében, mint idejemúlt szrságokat magolni egész nap.


Az ok, hogy idejétmúlt. Ettől függetlenül még ezeket meg kell tanulják, ha tetszik, ha nem.

dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
erre mondtam, hogy akkor majd bemagolja egy héttel érettségi előtt... amit amúgy meg lehet ismételni, el lehet halasztani, tehát nem értem, minek úgy viselkedni másfél évvel az első lehetséges vizsgaidőpont előtt ,mintha közeledne a világvége. ez ilyen tipik, na majd most én megmutatom hogy én vagyok a gazdád, te meg senki vagy típusú erőfitogtatás, aztán majd csodálkozik kedves anyuci, ha a gyerek otthagyja az első lehetőséggel.
dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!