Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kellene a gyereket...

Miért kellene a gyereket eltiltani a TV-től?

Figyelt kérdés
Több anyuka azzal büszkélkedik, hogy ő nem engedi a kisgyerekét egyáltalán TV-t nézni. Micsoda hülyeség ez? Persze, akármit nálunk sem nézhet a gyerek, de szerintem nagyon sok hasznos műsor van, ami tágítja a gyerek látókörét, bővíti a szókincsét és végül, de nem utolsó sorban szórakoztatja is a gyereket.

2013. ápr. 11. 09:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem teljesen igazad van. Nem eltiltani kell a gyereket a TV-től, hanem megválogatni, hogy milyen műsorokat nézzen. És persze az is fontos, hogy ne egész nap csak ott üljön, hanem mást is csináljon. :)
2013. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Golan Trevize ***** válasza:
82%
Azért, mert sok szülő számára egyszerűbb teljesen eltiltani a gyereket a tv-től, minthogy neki kelljen megválogatni, hogy mikor és mit nézhet a gyerek.
2013. ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert a TV nem kisgyereknek való. Az egy időrabló készülék, és butít.

A gyerek inkább játsszon. De sok szülőnek könnyebb leültetni a gyereket a TV elé, és nem foglalkozni vele.

2013. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Én soha nem láttam értelmét a teljes tiltásnak. Az mindig a visszájára üt.

Meg kell válogatni mit nézhet, és persze ne órákon keresztül bámulja. Ehhez kell a szülő. S tök jó együtt tv-zni. Mint ahogy együtt játszani, sétálni is.


Az a baj, hogy egyesek csak végleteket látnak: akinek néz tv-t a gyereke, azt hiszi csak leülteti oda. De nem mindenki ilyen szerencsére. Én figyelem mit néz, kontrollálom, és mellette vagyok.


Persze én is elítélem, ha valakinek a tv a bébiszitter.

2013. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek. Nálunk is szabad a tévézés, de az igényesebb meséket engedtem és mindig volt időbeli korlát. Most kisiskolások, a Spektrum és a Nat geo adásait imádják. Múltkor a 10 éves tátott szájjal nézett egy egyiptomi piramisokról szóló adást, de mind a kettőnek a kedvence az állati rekordok. Ennek az eredménye az, hogy olyan állatokat ismernek, amit én még csak nem is hallottam, sokkal szélesebbek az ismereteik 9 és 10 évesen, mint nekem 18 évesen volt. Persze én se néztem a nyaló világot, hétköznap a kereskedelmi adókra se kapcsoltam, csak akkor ment a tévé, ha normális műsort adtak.
2013. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
Eltiltani nem kell, és nem is lehet, mert a legtöbb családban a lakás/ház egyik központi darabja a tévé. Inkább minimálisra kell csökkenteni a tévénézés idejét. Kisgyerek korban a tévénézés még elfárasztja, és "ellustítja" a gyerek agyát. Egyáltalán nincs jó hatással a sem a szókincsére, sem a gondolkodására. Az egészséges idegrendszeri és beszédfejlődéshez ugyanis nem "kész" képek kellenek. Sokkal inkább olyan helyzetek, -mesemondás, rajzolás, bábozás, diafilm - amikor a gyerek saját tempójában élhet meg, és gondolhat át egy történetet. Ha akar visszakérdezhet, beleszólhat, elmondhatja a saját véleményét, akárhányszor újra hallgathatja, vagy nézheti ami foglalkoztatja. A szöveges mesékkel felépíthet agyban egy kép világot, elképzelhet szereplőket, helyzeteket. A tévében erre nincs lehetőség, ott készen kap egy rakás ingert, és információt, ami a felnőttek "sebességére" állítva követik egymást, és sokkal hosszabb időn keresztül, mint amit egy kisgyerek képes figyelemmel kísérni úgy, hogy értse is mi történik. Persze ez nem jelenti azt, hogy a korának megfelelő meséket se nézze meg soha. De sajna a gyakorlat az, hogy sokan "villanypásztornak" használják a tévét, és idővel a gyerek is képes órákig bambulni előtte.
2013. ápr. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Mert ez most nagy divat. Sokan verik a mellüket, hogy náluk otthon TV-készülék sincs, ami véleményem szerint ma már, hogy minden fent van a neten, nem egy akkora szám. Az én gyerekeim sem néznek TV-t, de nem elvből, hanem mert a YouTube-ot nézik helyette, az meg ugyanaz pepitában. Csak a neten meg lehet nézni egymás után tízszer ugyanazt a Tűzoltó Sam részt.

Az meg, hogy könnyebb a gyereket leültetni a TV elé, mint foglalkozni vele... Hát én boldog vagyok, hogy amíg a kicsit altatom délután, a nagy addig elfoglalja magát a mesével, és nem engem szólongat percenként. Nem hiszem, hogy ettől olyan szörnyű sora lenne.

2013. ápr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
3: mi butít egy természetfilmen, ami bemutatja, hogy hogyan vadásznak a tigrisek, vagy a pandákat hogyan próbálják megmenteni a rezervátumokban?
2013. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
Azért itt az a legfontosabb szempont, hogy mennyi időt néz, és hány éves az a gyerek. Nem hiszem, hogy a másodpercenkénti 5000 villanás feldolgozható egy 1,5- 2 éves gyereknek, pszichikailag és szemészetileg sem, és azt sem ,hogy a rengeteg infót, ami bemegy fény, kép, hang, mozgás képes feldolgozni. Egy 4-5 éves gyerek azért mér egy- egy rövidebb mesébe nem hal bele, és szüksége is van rá. Egy nagyobb mondjuk alsós gyereknél már én is látok létjogosultságot a természetfilmre vagy egy hosszabb mesére stb. Itt már az is kérdés, ha nem látja az adott napi műsort, "hátrányba kerül-e másnap az iskolába, mert lemaradt." De ami nagyon árthat, az a rengeteg reklám, amiből aztán az az infó is megy, maire semmi szüksége. és bizony ha nem vagy kéznél, ezt nem tudod szűrni.
2013. ápr. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Nemrég a tv-ben nyilatkozott erről egy pszichológus és mondta,hogy nem az a lényeg,hogy néz-e a gyerek tv-t vagy nem, hanem,hogy mit néz!

Szerintem a mai gyerekeket nem lehet eltiltani teljesen az elektronikától! Egy ideig-óráig lehet,de ha be kerül közösségbe, akkor már nem!

Arra kell figyelmet fordítani,hogy mit nézzen!

Nálunk pl. szinte non-stop mennek a magyar népmesék dvd-ről!

Meg igaz még pici, sok természetfilmet nézünk és közben mondogatom neki,hogy melyik milyen állat, milyen hangot ad ki stb.

Mi is néztünk anno tv-t gyerek korunkban, mégsem lett sem a testvéremből, sem belőlem sorozatgyilkos! Sőt én pl. imádok olvasni. Ha lehet választani,hogy egy filmet van időm nézni, vagy könyvet olvasni,akkor a könyvet olvasom!

2013. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!