Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha meghallottam...

Mit tegyek, ha meghallottam tinédzser lányom telefonbeszélgetését és hatalmasat csalódtam benne?

Figyelt kérdés
Nem sokára 18 éves lesz, két napja szakított a barátjával, akivel egy évet voltak együtt. Dühében le is szedte Facebookon, hogy kapcsolatban van és beállította az “egyedülálló” státuszt. Persze egyből elkezdték ostromolni különféle fiú ismerősök, haverok üzenetben, ő meg a szakítás okozta dühből, elkeseredettségtől mindegyikkel szóba áll és nem ismer határt :( Hallottam messengeren beszélni az egyik gyerekkel kihangosítva, hát lesokkolódtam! Mint egy utolsó, legalja ribi :( a srác nyugodt kultúrált hangon beszélt eleinte, bezzeg a lányom! Poénnak szánt “nekem te neee”, “mi van nem bírod a piát??” “inkább jól ellöklek részegen”, “ ne f.szopóskoggyá’ “ és társai. Mindezt visítva, erőltetten picsáskodva, itt ott nyafogva, nyávogva, iszonyat hangerővel! A srác kocsiját is becsmérelte, hogy miért ilyen csajos, fehér színű, méghozzá erőltetetten arrogáns, egyáltalán nem hozzá illő stílusban, hangnemben, amilyennek még sose hallottam. Majd azt részletezte, hogy miket szokott csinálni részegen, hogyan hány és másnap nem emlékszik semmire. A srác egy idő után már beszólt neki valamit, amit nem hallottam, “csak” hogy lekreténezte, erre a lányom leoltotta hogy akkor meg se álljon nálunk a kocsival, inkább hajtson tovább. Sajnos nem csodálkozom azon, hogy a gyerek stílust váltott, ahogy a leány beszélt vele. És persze folyton a “mi vaaaaan?” “Joooo van!” “Állíccsá’ magadon”, “f.szopóóóó”, “g.ci” visítva, miközben az meg teljesen higgadt hangon beszélt, látszott, hogy nem tud mit kezdeni a helyzettel. Hivalkodó képeket is küldött magáról mini ruhában, majd a srác is küldött neki valamilyet. Nem tudom, ki ez a gyerek, nem ismerem, annyit árult el róla, hogy az osztálytársnője társaságához tartozik, 23 éves, Németországban dolgozik és fél évente jár haza. De mindent kiteregett neki.. a címünket, ahova majd jöjjön érte, azt hogy nincs családunk, hogy se testvére nincs, az unokatestvérei pedig külföldön élnek, csak mi vagyunk ketten. Konkrétan nyitott könyv lettünk a számára.. Alpári módon utasította, hogy majd ha haza jön, akkor be kell mennie neki a dohány boltba cigiért és nehezményezte, hogy miért nem követi vissza Instagrammon. A gyerek pedig megmondta, hogy csak! Mert nem.. és nem is akarja visszakövetni. Ekkor a lányom bedurcázott egy percre, majd mintha mi se történt volna átsiklott rajta és nyomatta tovább alpári stílusát. “Csak” ennyit hallottam a beszélgetésből és hogy találkozót beszéltek meg februárra. Még soha, de soha nem láttam, hallottam a gyermekem ilyen közönséges, alpári stílusban és felajálkozóan beszélni, viselkedni :( Tudom, hogy a tinédzserek nem éppen angyalok, de most hatalmasat zuhant a szememben! Mint egy legalja Mónika show-s telepi c…y! Szerintetek mit tegyek? Beszéljek vele arról, hogy ha így viselkedik, a fiúk le fogják nézni, ki fogják használni és kibeszélni? Van értelme ennyi idősen? Vagy majd a saját bőrén kell ki tapasztalnia ezt? Kisebb korában sokat beszélgettünk a fiúkról s hogy legyen óvatos, ne adja magát könnyen és a védekezésről, ezek szerint feleslegesen! A családban soha senki nem viselkedett így, se az apja, se én, teljesen kultúrált emberek vagyunk. Mit tegyek? Nem akarom, hogy a lányom egy (vagy akár több) idegen kocsijában végezze szexuális lábtörlőként és még ki tudja :( mert nagyon úgy fest a helyzet, hogy affelé tart.
jan. 17. 20:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Nekem volt sok proli barátom, meg egy időben én is lementem erre a szintre, de az biztos, hogy nem tudtam, akartam megjátszani magam. Ha ilyen a lányod, ahogy leírtad, akkor veled is ilyen, vagy legalább hasonló. Egyébként meg ne írd le teljesen, pár év múlva lehet teljesen másmilyen lesz.
jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Én beszélnék a sajátommal. Elmondanám ezt így, ahogy leírtad. A legjobb az őszinteség. Mi a legrosszabb, ami történhet? Megsértődik? Utólag sokkal jobban meg tudod bánni, ha nem beszélsz vele, mintha beszélsz. Mást nem tudsz csinálni egy majdnem 18 évessel, csak beszélni vele.
jan. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Most szakított idő kell hogy kiforrja magát majd lecsillapodik
jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Milyen a társaság akikkel jóban van, akikkel nap mint nap lóg? Ismered őket? Mit tudsz róluk?

Illetve hogyan és mikor tud annyira lerészegedni, hogy hány meg másnap nem emlékszik? Ilyenkor ti hol vagytok?

jan. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4: én úgy vettem ki a szavaiból, hogy ezek kitalációk, nagyzolások. Mondjuk ez a stílus tényleg durva, egyszerűen nehéz elhinni, hogy értelmiségi családból olyan gyerek jön ki.


Nem azt mondom, lehet valaki buta, nagyzoló, könnyűvérű, stb..de ez akkor is sok. Milyen iskolába jár, társaságba?

jan. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Aha, véletlenül _meghallottad_, hogy ,,Hivalkodó képeket is küldött magáról mini ruhában".😅

A jó kamu titka a következetesség. Lesz ez jobb is, legközelebb az elküldés gomb megnyomása előtt olvasd el, amit írtál.

jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk értelmiségiek, csak normális, kultúrált család. A középiskola, ahova jár, hát nem a legjobb, finoman szólva, de BTM státusza és ezáltal gyenge jegyei miatt csak ide vették fel. Örültünk ennek is, mert így egyáltalán lehet érettségije. Itt ment félre minden. Megmaradtak az általános iskolai barátnői is, akik rendes, jó lányok, de velük már kevesebbet találkozik. Berúgni csak akkor tudott, ha hazudott nekem, hogy hova megy és kikkel (rendes barátnők) és én elengedtem. Azért kérdeztem, hogy beszéljek-e vele, mert ha megmondom, hogy hallottam a telefonálását, csak be fog rám rágni, hogy hallgatóztam, miközben simán ki hallatszott, olyan hangosan “csevegett”, ráadásul kihangosítva. Ha összeveszik velem, akkor meg nem fog rám hallgatni.
jan. 17. 22:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nyugodtan mondd el neki, hogy a múltkor kihallatszott és nem hallgatóztál. Ki is volt hangosítva. És beszélgess vele.
jan. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha összeveszik velem, akkor meg nem fog rám hallgatni."

Magyarán semmi változás sem történne, hisz a leírtak alapján eddig sem hallgatott rád.

jan. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a falhoz kéne állítani, hogy ezt meg azt hallottam, hanem egyszerűen leülni vele beszélgetni mint nő a nővel, hogy hogyan kell viselkedni. Egyébként szerintem csak vagánynak akart tűnni a srác előtt, hogy ő milyen nagylány.
jan. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!