Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek is az a normális...

Szerintetek is az a normális ha valaki 18 évesen költözik el?

Figyelt kérdés
Rengetegen írták itt GyakoriKérdéseken, hogy 18 évesen nem szabad elköltözni, nem szabad a problémák elől elmenekülni és a szülőkkel kell maradni mert nehéz a felnőtt életbe belekezdeni. Az ilyenek normálisak??? Miért él valaki élete végéig a szüleinél? Miért rossz az önállósodás? Rengetegen élnek Magyarországon a szüleinél 40 éves koruk után is és nekik ez a normális! De én teljesen másképp gondolom! Mindig amikor megemlítem, hogy 18 évesen elköltözöm, megkapom ezeket a kommenteket! Én úgy gondolom, hogy az élet a kockáztatásról és az új élményekről szól és ha valakinek van lehetősége rá akkor bele kellene kezdenie az új, felnőtt életbe. Igen, tudom, hogy a felnőtt élet nehéz de miért jó az ha valaki élete végéig gyerekként él felnőttkorban is??? Tudom, hogy nekik az a megszokott és nehéz a változás de én másképp gondolom! Én merek kockáztatni és egyből elkezdeni a felnőtt életet 18 évesen! Sokan gyerekesnek tartják a gondolkodásmódomat emiatt. De miért? Az önállósodás miért gyerekes? Egyébként nekem vannak életcéljaim és másképpgondolkodó vagyok. Szeretnék gazdaggá és sikeressé válni, vannak ötleteim! Talán tényleg egy kissé gyerekes, hogy túlságosan is könnyűnek gondolom a felnőtt életet. Abban viszont nem gondolkodom gyerekesen, hogy merni kell kockáztatni az életben, meg kell legalább próbálni mert ha nem azt egész életemben bánni fogom! Meg még azt is sokan mondogatni szokták, hogy a problémák elől nem szabad elmenekülni, szembe kell velük nézni, ők így magyarázzák azt, hogy miért kell a szülőkkel maradni. De én ezzel sem értek egyet! Szerintem a problémák elől igenis el kell menekülni biztonságba, hogy lehetőség legyen a normális életre, legalábbis meg kell próbálni! Mondok egy hasonlatot: Egy oroszlán üldöz mondjuk egy zebrát és meglát egy barlangot ahova el tud menekülni biztonságba ahova az oroszlán nem tud bemenni. (Az oroszlán szimbolizálja az összes problémát, gyerekkori életet, szülőket, régi életet, a zebra szimbolizálja a 18 évest és a barlang pedig az albérletet, új életet, felnőtt életet, lehetőséget a biztonságos és boldog élethez.) Mit csinál a buta zebra? Elhatározza, hogy szembenéz a problémáival, megfordul és nekimegy az oroszlánnak, az oroszlán pedig széttépi. Mit csinál az intelligens zebra? Bemenekül a barlangba ahol boldog és biztonságos élet vár rá. Ez konkrétan azt jelenti, hogy a problémáknál senki sem erősebb, ha valaki úgy dönt, hogy kibékül a szüleivel, szembenéz a problémáival, ott marad a szüleivel akkor tönkremegy az egész élete. Ha valaki úgy dönt, hogy elmenekül a régi élete elől akkor boldog és sikeres élet vár rá! Én így gondolkodom. Lehet egyébként sokan azért sem mernek elköltözni mert gyerekkoruk óta megszokták azt a környezetet, félnek a változástól, bele se mernek gondolni milyen a felnőtt élet és úgy gondolják, hogy nekik az a legjobb ha ottmaradnak mert az az egyetlen környezet, élet amit ismernek. Ha egy madarat sokáig kalitkába zárnak akkor az a madár nem érti milyen a külvilág, nem ismeri a kalitkán kívüli világot és fél, ezért amikor kinyitják a kalitkája ajtaját akkor ott marad mert gyáva elrepülni, az az egyetlen környezet amit ismer, azt hiszi ott a legjobb neki és azt hiszi, hogy máshol nem tudna túlélni. Ez egy hasonlat, a legtöbb embernek sajnos olyan a gondolkodásmódja mint a hasonlatban a kalitkába zárt madárnak. Azt gondolják, hogy nem élnék túl a felnőtt életet. Szerintem ez borzalmas! Nektek erről mi a véleményetek? Ti hány évesen költöztetek el? És ha még nem költöztetek el akkor hány évesek vagytok és jó így szerintetek élni unalmasan szülőkkel életcélok nélkül úgy mint egy gyerek?

jan. 22. 01:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem kor hanem anyagi kérdés, ki mikor tud elköltözni otthonról

Ott jópár százezer forintra szükség lesz, hogy kimenj külföldre és ott elkezdj dolgozni meg esetlegesen nyelvet tanulni de 1-2 éven belül egész jól fogsz állni anyagi téren biztos

Ha nincs pénzed akkor menj el itthon dolgozni és kezdj el félrerakni külföldi munkára, hogy legyen pénzed kihúzni pár hónapot amíg meg nem kapod az első pár havi fizetésed odakinn

Ha nem tudsz nyelvet akkor kezdj el tanulni bár egy nyelvtanfolyam is egy vagyon itthon (bár vannak kinti magyarok által betanított munkák is amikhez nem kell nyelvtudás)

B kategóriás jogsi nem baj ha van

Vannak kinn külföldön egész egyszerű munkák is de számítani kell a heti 6 napos napi 10 órás munkavégzésre is lehetségesen néhol viszont jól fogsz keresni

jan. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

"Ez nem kor hanem anyagi kérdés, ki mikor tud elköltözni otthonról"

Anyagi kérdés? Te miről beszélsz? Keresel pár aprópénzt otthon ha van, vonatra meg buszra és elköltözöl egy kaució nélküli albérletbe és elkezdesz dolgozni. Még aprópénz nélkül is megoldható, a vonaton elbújsz a wc-ben, buszozás helyett pedig gyalogolsz és ha a MÁV észreveszi, hogy elbújtál a wc-ben és ingyen utaztál akkor miután ekezdtél dolgozni és pénzt keresni, befizeted a bírságot. A szüleid pénzére ne támaszkodj!

"Ott jópár százezer forintra szükség lesz, hogy kimenj külföldre és ott elkezdj dolgozni meg esetlegesen nyelvet tanulni de 1-2 éven belül egész jól fogsz állni anyagi téren biztos"

Igen, tudom, ki is fogok menni külföldre. Sok pénzt fogok keresni, meg lehet próbálni. Jobb megpróbálni mint teljesen feladni! Lehet sok pénzt keresni, nem lehetetlen. Egyébként meg már tudok angolul.

jan. 22. 02:00
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

Egyemmeg, milyen kis buta és naiv vagy egyszerre :D


Tudod, nem csak ha a két véglet van, hogy 18 évesen elköltözöl vagy 40 évesen is otthon laksz még. Van egy egészséges átmenet, hogy szerzel érettségi után egy normális végzettséget, közben esetleg dolgozol, gyűjtöd a pénzt és némi tőkével a zsebedben költözöl el.


Ha elmész otthonról 18 évesen egy szál érettségivel, szinte esélytelen, jól fizető munkát kapnod, az albérlet kifizetése mellett meg nem marad annyid, hogy abból juss valamire, nemhogy gazdag legyél meg annak érezd magad :D


Dehát látszik, hogy még el sem kezdtél dolgozni, nem ismered az árakat, a költségeket, amik az élettel járnak.

jan. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki 18 évesen pánikfejjel elköltözik, annak nagyon súlyos családon belüli problémái vannak. És NEM, nem arra gondolok, aki elköltözik kollégiumba, mert csak vidékre vették fel egyetemre, az nem igazi elköltözés, és nem teljesen önkéntes.

A jó családokban az éppen 18 éves gyerek még lehet, le sem érettségizett, és teljesen normális, ha az iskolái végeztéig, azaz diplomaszerzésig odahaza lakik, hiszen nincs is állandó keresete.

És nem korlátozzák a szabadságát meg ehhez hasonlók, hanem megadják neki a nyugodt, gondtalan körülményeket, ahol lehet tanulni.

jan. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon naív vagy. Én 30 évesen költöztem el otthonról külföldre jó pár évvel ezelőtt. Az akkori nagyjából 600.000 Ft tartalékommal együtt. Hát nem úgy van, hogy te csak pár forinttal elindulsz. Azért ki kell fizetni a kiutazást, kaját kell venni. Nagyjából sehol nem kapsz lakást ha nincs munkaszerződésed vagy valamilyen jövedelmed...vagy nem tudsz kauciót fizetni. A kinti élet dolgait is fizetned kell addig, ameddig az első fizudat meg nem kapod. Szép elgondolás, hogy fogod a batyud és mondjuk nekivágsz gyalog Németországnak csak sajnos nehezen kivitelezhető. Ha mindenképpen önállósodni szeretnél, akkor egy kicsit dolgozz itthon, keress valamelyik nagyvárosban egy kis kiadó szobát, spórolj egy kicsit és akkor ha van egy kis induló tőkéd, akkor mehet a külföld. De 18 évesen, szakma nélkül ne nagyon számíts vagyonokra.
jan. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érted, hogy a 18. szülinapodon lelépsz? Akkor még érettségid sem lesz, hacsak nem nyáron születtél es 6 évesen mentél suliba, ami elég ritka, hiszen a most érettségizők esetén a nyári születésű gyerekek évvesztesek voltak.

Sok sikert az önállósághoz, de ez a terv tuti bukta.

jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha el szeretnél költözni otthonról, akkor menj, nem egy online fórumon kell validációért veszekedni a világ összes emberétól. Én 18 évesen költöztem el otthonról, még érettségi előtt, de kényszerből, mert apám egy igazi pszichopata szörnyeteg. Egy barátomnál laktam, hónapok volt munkát találni, hiába kezdtem azonnal keresni. Egy csomó váratlan kiadás volt, évek teltek el úgy, hogy volt, hogy éheznünk kellett. Munka mellett csináltam az egyetemet, nem 4, hanem inkább 10 óra mellett, hazafelé a buszon tanultam meg hétvégén. Semmi magánéletem nem volt, folyton le kellett mondanom a túlélés érdekében minden másról. Persze, meg lehet csinálni, de a saját gyerekemnek nem ezt kívánnám. Nekem is éveket pocsékolt el az életemből, és nem voltam olyan végtelenül boldog, amíg dolgoztam, tanultam, nem ettem, nem aludtam éveken át. De végül az a fiú lett a férjem, akihez szülinapom után költöztem, és azóta van 2 szép gyerekünk. :)
jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Hát látszik, hogy még naív és fiatal vagy. A külföldön sincs kolbászból a kerítés. Egyik bátyám már 10 éve dolgozik kinn. Rendszeresen meséli, hogy a hozzád hasonló nagy tervvel érkezők max egy hónapon belül mennek is vissza. Pénz nélkül kinn a hajadra kenheted, ha van egy érettségid. Kell nyelvtudás vagy max mosogatónak vesznek fel. Nyilván nem fognak egy vezérigazgatónak felvenni. Igen lehetnek őtleteid, de csupasz seggel te nem fogod a világot megváltani. Legyenek álmaid céljaid igen, de reális legyél. Tanulj, képezd magad keress munkát tegyél félre és haladj előre. De azt ne hidd, hogy ha 18 évesen elköltözöl milliókat fogsz keresni. Az elköltözés függ igenis az anyagiaktól, mert elköltözhetsz, de miből fizeted a lakást a számlákat az ételt stb. Hollandiában pl olyan lakhatási válság van az egekben a bérleti díjak és évekig tartó várólisták vannak. De nézd Angliát is akár. Az ember nagy része fűteni alig tud úgy elszálltak a rezsi árak. De nézd meg mondjuk a pesti albérlet árakat. 150 ezer egy egyszobás lakás (van ahol még több is) mellette a rezsi kaja stb. Majd azt mondod kérem szépen nincs pénzem de álmaim vannak? Igen az álmokból szépen megélsz majd a hó végén. Nagyon látszik, hogy fiatal vagy és semmi fogalmad nincs erről. Véleményem szerint az sem százas aki 40 évesen otthon él. De az az én véleményem. Ha neki ez megfelel az ő élete.
jan. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%

18 évesen költöztem el de én nem voltam ennyire hülye és naiv. Nem kell hozzá pénz? Hát miből eszel? Miből veszel wcpapírt? Külföldön kaukció nélküli albéret? Ne nevettes már szívem ott jópár hónap munkaviszony után adnak csak ki olyant AHOL MÉG KONYHABÚTOR SINCS, SE TŰZHELY, SEMMI SE SÜTŐ.

Amúgx nem szerencsés suli mellett elköltözni én is beleszakadtam a munkába hogy diákként eltartsam magam és persze magántanulóként is teljesítsek.

jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Te nagyon sötét vagy,és látszik,hogy csak a saját magad véleményét fogadod el,senki másét. Semmi értelme a kérdésednek.
jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!