Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem egy olyan anyát ismerek...

Nem egy olyan anyát ismerek akiknek a gyerekükkel nincs már semmilyen kapcsolata. Rám is ez vár?

Figyelt kérdés

Becsülettel nagynehezen egyedül nevelték fel. Egyiknek lánya másiknak fia van. Aztán az anyák úgy számolnak be, hogy a gyerek lett hálátlan, szülőellenes, mikor ő megadott mindent. És szomorúak hogy szült egy babát nevelte pátyolgatta, az évei, az élete ment erre rá ahogy felnőtt, illetve az életét adta a gyereknek, és most itt van, hogy a gyerekével semmilyen kapcsolata nincs. De nem is beszélnek.

Nekem 10 évesem van, akiben hatalmasat csalódtam. Elvettem a labdáját, mert lakásban nem játszunk. És azt kaptam hogy rugdos, csúnyán beszél, támad es keresi es vissza akarja lopni, azután amiket gondosan vettem neki vitaminokat kiszórta a kukába, és vulgáris szavakat dobál rám.(ilyen soha nem fordult elő a házban a suliból ragad rá, nem családi minta)

Korábban még kisebb volt azt mondta, anya én téged örökké szeretni foglak.

Ma meg leírhatatlan cenzúrás. Szinte elsírnám magam.

Szóval csalódtam egy hatalmasat. Így lehetetlen lenne élni vele, ha nagyobb lesz. Még 10 év kb, és akkor már teljesen minősíthetetlen lesz, élhetetlen lesz, és akkor már nem leszek neki senki és vége minndennek?

Az egész idilli kis "szerelmes" képem a saját gyermekemröl teljesen összetört. Egy csillogó szemű tünderből egy teljes ellenkezö?


És ez mégcsak tinikor, és az is csak lesz. Mert ez csak a kapuja.


febr. 25. 20:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Nevelés kérdése .

Ha a gyereked így viselkedik veled, akkor ott bizony te rontottal el valamit

Az én tíz évesem is feszegeti a határokat, de ilyet soha nem enged meg magának .

febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, azért én meghallgatnám a másik felet is, amikor egy felnőtt gyerek nem keresi az állítólag csodás szüleit…

Másrészt, ha egy tízéves gyerek így viselkedik, akkor vagy van valamilyen problémája, mentális zavara, stb. vagy a szülő szépen elcseszte a nevelését.

Harmadrészt, ezért így leírni a tízéves gyerekedet… sok elviselhetetlen kamaszból lett

ám teljesen normális ember. De te már arra gondolsz, hogy elzüllik…

Nagyon nem ártana segítséget bevonni, mert nagyon nem vagy a helyzet magaslatán.

febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

3, torolteti a válaszokat.

Mert ez nem ő, ő nem kérdez itt soha semmit

febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Csalódtál benne???? Sok fogalmad nem lehet a gyerek fejlődéséről, kamaszkorról, ha ezt ennyire magadra veszed. Még nem késő tájékozódni!
febr. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Becsülettel nagynehezen egyedül nevelték fel."


Meghallgatnám a gyerekeiket, mit jelent ez az ő szemszögükből. Mert gyakran a nárcisztikus, kontrollmániás anyukák szeretnek a külvilág felé az önfeláldozó, mártíranya szerepében tetszelegni, a gyerekük meg nem épp azt az oldalukat ismeri, amit kifelé mutatnak magukról.

febr. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy lehet így írni a 10 évesedről.

Csalódtál benne, meg azt vizionálni ebből a viselkedésből, hogy majd felnőttként nem foglalkozik veled. Ezek a nagy szavak...

Mintha neked azon múlna az önbecsülésed, hogy a saját gyereked hogy néz fel rád, és összeomlasz, ha csúnyán viselkedik. Hát mindenesetre a leírtak alapján ő erre már ráérzett. Így tudja, mivel tud büntetni téged, ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja.

De ez a te nevelésed eredménye.

febr. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%

10 éves. Még gyerek. Azért csalódtál, mert elképzeltél valami ideált, hogy milyen lesz a gyereked és nem olyan. Ez olyan mintha a 2 éves dackorszakos gyerekről lemomdana az anyja, mert ellenszegült. Azt javasolom kérj segítséget talán még lehet változtatni a kapcsolatotokon, de ilyet ne halljon már a gyerek,hogy csalódtál benne es majd felnőttként nem fog keresni.

A másik meg az, hogy a nem keresem a felnőtten a szülőmet 95% ban nevelési probléma. Mármint úgy értem, hogy érzelmileg vagy egyéb módon bántotta a gyermeket. Pl egyik barátnőmnek pénzben gondolkodtak a szülei. Megvettek mindent de érzelmi szinten semmit nem nyújtottak. Már gyerekként is belenevelték nincs ölelés stb. Felnőve nem is keresi a szülei társaságát és a szülei szerint ők marha jó munkát végeztek és hálátlan a gyerek. És kb 5% amikor a gyerek mentalitása természete olyan. Persze ezt az ismerősi, baráti körre alapozom, nem tudományos.

Szóval a lényeg. Ismerd fel, hogy elrontottad akkor van esély javítani. Kérj segítséget szakembertől.

febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A szokásosnál is összefüggestelenebb a hadoválásod. A gyereked azért olyan, amilyen, mert elmebeteg módon viselkedsz vele. Olvasd vissza a többi kérdésedet. Ha nem valtozol, akkor ha van egy kis esze, lelép és vissza se néz.
febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne a gyerekedtől vard az erzelmi kielégülést, meg hogy örökké szerelemmel szeressen. Erre a párkapcsolat való. Szedd össze magad.
febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!