Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Másoknak is feltűnik a kérdése...

Másoknak is feltűnik a kérdések között mennyire bizonytalanok a szülők, és nem tudnak eldönteni semmit a gyerekükkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Olvasom a Kamaszok kategória kérdéseit, és folyamatosan olyan kérdéseket látok: Engedjem hogy befesse haját? Engedjem hogy fesse a körmét? Elengedjem a buliba? Itthon hagyHatom hétvégére?

Hihetetlen hogy ezek a magukat szülőnek nevezett emberek semmit nem tudnak eldönteni a SAJÁT gyermekükkel kapcsolatban. Akkor minek vállalnak gyermeket, ha még nem készek az anyaságra? Ők ismeris a gyermekeiket a születése óte, tényleg azt hiszik hogy a kérdését itt az idegen emberek meg tudják válaszolni? Mindenki egy külön egyéniség, meg amúgy a szülőnek kell eldönteni, ő neveli a gyereket, nem azok az emberek, akik gyakorikérdésen válaszolnak.



2014. nov. 26. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Ez a kérdés tipikusan olyan ,hogy a kérdező elolvas két-három kérdést és úgy gondolja , hogy akkor mindenki ilyen , és mindegy így van. Nem vagyok szülő ,de ez már tényleg általánosítás.


Egyébként lehet érdekli mások véleménye ,hogy mit gondolnak mások , máshol mi a szokások. Egyébként meg azért van a gyakori hogy az ember feltegye a kérdéseit.

2014. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem más szülők tapasztalataira kíváncsiak ilyenkor és nem azokra, amik úgy kezdődnek "Én is pont annyi idős vagyok, mint a fiad/lányod...". Teljesen természetes, hogy néha kikérik más szülők véleményét, ha az interneten, akkor az interneten, ha élőszóban, akkor élőszóban. De ez csak egyéni vélemény. :)
2014. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Azért érthetőek ezek a kérdések.

Változik a világ, már hamarabb kezdik a lányok festeni a hajukat, körmüket, másfajta elfoglaltságaik vannak, mint nekünk. Nehéz megtalálni az egyensúlyt, hogy ne legyél őskövület, de azért nem is engedj meg mindent.

Szerintem jó hallani, olvasni mások véleményét, akiknek hasonló korú gyermekük van.

2014. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Ez az a hely, ahol bárki megkérdezhet bármit.

Nem szülőnek születsz, azzá válsz, és ez járhat bizonytalansággal.

Szerintem amúgy sokkal cikibb az a kérdés, hogy: "14 éves vagyok és ránéztem egy ebihalra, lehetek terhes?"

De minden kategóriában találunk ciki kérdéseket szerintem. Ez van. Ettől még nem kell általánosítani.


Amúgy alap, hogy nem az itteni válaszok alapján fog valaki gyereket nevelni (remélem), de szerintem kérdezni lehet. Erre jött létre ez az oldal.

2014. nov. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

A "mások mit gondolnak jónak?" típusú kérdések mögött mindig érzek egy kicsit túlzott megfelelési kényszert a társadalom felé.


Az illető nem igazán bízik a saját ítélőképességében, túlzottan fontos, hogy mások az adott szerepében hogyan ítélik meg. Szülőként, házastársként, stb.

2014. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves előző, örülök hogy megfogalmaztad helyettem azt, amit én nem tudtam :)

Igen, valóban nem normális hogy fiatal lányok ilyen dolgokat kérdezgetnek itt, de nem a szülőnek a feladata hogy felvilágosítsa a gyerekét? mert szerintem egy fiatal lánynak el kéne mondani a terhességgel kapcsolatos dolgokat. Vagy ez csak nekem ilyen egyértelmű? :D akkor lehet nem a lánnyal van baj ha nem a szülőkkel....

2014. nov. 27. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!