Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem egy olyan anyát ismerek...

Nem egy olyan anyát ismerek akiknek a gyerekükkel nincs már semmilyen kapcsolata. Rám is ez vár?

Figyelt kérdés

Becsülettel nagynehezen egyedül nevelték fel. Egyiknek lánya másiknak fia van. Aztán az anyák úgy számolnak be, hogy a gyerek lett hálátlan, szülőellenes, mikor ő megadott mindent. És szomorúak hogy szült egy babát nevelte pátyolgatta, az évei, az élete ment erre rá ahogy felnőtt, illetve az életét adta a gyereknek, és most itt van, hogy a gyerekével semmilyen kapcsolata nincs. De nem is beszélnek.

Nekem 10 évesem van, akiben hatalmasat csalódtam. Elvettem a labdáját, mert lakásban nem játszunk. És azt kaptam hogy rugdos, csúnyán beszél, támad es keresi es vissza akarja lopni, azután amiket gondosan vettem neki vitaminokat kiszórta a kukába, és vulgáris szavakat dobál rám.(ilyen soha nem fordult elő a házban a suliból ragad rá, nem családi minta)

Korábban még kisebb volt azt mondta, anya én téged örökké szeretni foglak.

Ma meg leírhatatlan cenzúrás. Szinte elsírnám magam.

Szóval csalódtam egy hatalmasat. Így lehetetlen lenne élni vele, ha nagyobb lesz. Még 10 év kb, és akkor már teljesen minősíthetetlen lesz, élhetetlen lesz, és akkor már nem leszek neki senki és vége minndennek?

Az egész idilli kis "szerelmes" képem a saját gyermekemröl teljesen összetört. Egy csillogó szemű tünderből egy teljes ellenkezö?


És ez mégcsak tinikor, és az is csak lesz. Mert ez csak a kapuja.


febr. 25. 20:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmileg totalisan csüggsz a fiadon, tőle varod az örömet és a szeretetkifejezést, ugyanakkor eszetlenül kontrollálod, hisztérikusan kioktatod. Egy 10 eves gyerektől azt varod, hogy legyen az érzelmi támaszod es a boxzsákod egyszerre. Borzalmas lehet ez így neki. Ne csodálkozz, ha hülyeségeket csinál, mert te kezdted.
febr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Múltkor azt írtam neki az egyik kérdése alá, hogy tuti berugva irha ezeket a kérdéseket

Hat most sem gondolom másképp...

Itt a példa, hogy nem való mindenkinek gyerek.

febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

az élete ment erre rá ahogy felnőtt,


A gyerek nem kéredzkedett a világra. Gondolom nem tartozik érte hálával, hogy felnevelted. Arról se ő tehet, hogy egyedül nevelted.


A szerelmetes kisbabád kamaszodik. Ehhez neked is alkalmazkodni kell. Nem a jóillatú kis fürtös babát pelenkázod egy életen át. A kamasz nagyon nem szerelmes az anyukájába, ezt ne várd el tőle.

febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy konfliktus helyzetre kivetítetni, hogy milyen romlott ember lesz a gyerekedből, aki nem lesz hajlandó kapcsolatot tartani veled... hát ne haragudj, de nagy baj lehet a toronyban. :)

Hány vitám volt anyámmal kamaszként, te jó isten... Mégis szeretem és tartjuk a kapcsolatot.

febr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, egy 10 éves gyerekről beszélsz! Ha csalódtál is benne, az a saját sarad, nem befolyásolja még annyira a közösség, mint az otthoni közeg.


A felnőttkorral kapcsolatban, én sem tartom anyámmal a kapcsolatot, aminek komoly okai vannak. Biztos vagyok benne, hogy ő is úgy beszél rólam, mint a hálátlan szarról, akire rááldozta az életét, csak éppen ez nem így volt. Vagy az rááldozásnak számít, hogy soha, semmilyen fellépésemre, ballagásomra, diplomaosztómra, semmire nem jött el? Az esküvőnkre is csak mert ciki lett volna mások előtt, hogy nincs ott. Sosem keresi az unokáit, eszébe se jut megkérdezni, hogy vannak, mi a helyzet velük. 15 évig “nyomultam”, miután elköltöztem 18 évesen, aztán egyszer kipróbáltam, mi van, ha én nem keresem. 2 éve nem beszéltünk. 😄 Nem zárkóztam el semmitől, csak elegem lett, hogy csak akkor van kapcsolat, ha én nyaggatom. Hát ennyit értem/értünk neki. 35 éves 3 gyermekes, 2 diplomás nő vagyok, nem egy kamasz, akiben a hormonok forronganak.

febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
14, beteg ez a nő sajnos. Mindent a vegletekig bonyolít, mimden aprósagból óriasi problémát generál, es örökké drámázik, mindenből tragédia lesz. Totalisan instabil személyiség. Jóhogy a gyerek azt se tudja, mi van.
febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

Ha a gyerekedbe nincs alapból belenevelve, hogy így soha senkivel nem viselkedünk, akkor te hibáztál. Én soha nem mertem így viselkedni ennyi idősen, de előbb sem. Hadd tegyen azt a gyerek amit akar hogy hisztizik, meg káromkodik meg dobál. Előbb utóbb lenyugszik, te meg maradj a büntetésnél de nemcsak a labdáért hanem mindenért, a káromkodásért, a kidobott dolgokért és egyesével mindenért. Hadd vegye már észre, hogy te irányítassz és nem ő! Meg hogy erőszakkal nem ér el semmit.


Más szülők gyerekéhez fűződő kapcsolatához semmi közöd, mert nem érted. Azt hiszed, hogy a szülők szentek és nem hibáznak, a gyerekükkel kapcsolatban. Pedig tévedsz.

febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Aztán az anyák úgy számolnak be, hogy a gyerek lett hálátlan, szülőellenes...


Írjak a gyerek szemszögéből, MIÉRT nem beszélek a szüleimmel, amikor ők "mindent magadtak nekem?"

Tudnék, nem is keveset.

febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy nem kell csodálkozni, hogyha esetleg nem nyitja rád az ajtót, mikor hol ráakaszkodsz, hol pedig ellököd magadtól.


Így nőttem fel, olyan érzelmi bizonytalanságban, mint a rhadt élet.

Nem tudhattam, hogy anyámnak épp ma milyen kedve lesz. Normális, vagy üvölt, esetleg levegőnek néz.


21 éves korom után elköltöztem, azóta évente járok haza, de őt meg sem látogatom. Ha összefutunk, oké, ha nem - pont nem érdekel.

febr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!