Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti merre jártok...

Kamaszok, ti merre jártok ruhákat venni, és a szüleitek mennyire pattogank az árak miatt?

Figyelt kérdés
Kort, és nemet légyszi
2010. okt. 31. 19:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
nyilván pattog mert Ő keresi meg rá az árát nem?
2010. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Hehe! "Pattognak"! Majd, amikor te dolgozol meg azért a pénzért, akkor te is fogsz pattogni, csak addigra el ne felejtsd, hogy most milyen tiszteletlenül írsz a szüleidről.
2010. okt. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Én főleg a Retroban, Amnesiában és ezekhez hasonló helyeken szoktam vásárolni. A szüleim nem mindig örülnek, mert elég drágák a ruhák az üzletekben...

De: igaz, ők keresik a rávalót, viszont manapság már egyre jobban a ruha teszi az embert. Nálunk például az iskolában nem nagyon tartoznak sehova azok, akik kínaiban járnak. Ez szerintem régen rossz, mert nem a ruha alapján kellene megítélni a társainkat, engem sohasem zavart, ha valaki nem a legdrágább és legmárkásabb ruhákat hordja. Attól ők még ugyanolyan emberek. Lehet hogy megengedhetnék a drága holmikat, de ők így érzik jól magukat, nem tudom. Mindenesetre nálunk elég érdekes ez a "szokás" már 9.-ben is így volt. Hugom általános iskolás (7. osztály) náluk is hasonló a helyzet.

18/L

2010. okt. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

C&A, Jeans club.Többet most hirtelen nem tudok.

Nálunk is ugyanez a helyzet, mint az utolsónál.:(

13/L

2010. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
70%

Én általában piacról vagy kínaiból szoktam vásárolni, de csak a jobb minőségűeket. A kínai ruhák is ehetnek ugyanolyan szépek és jók, mint a márkások, csak ki kell fogni. :) Ráadásul ugyanannyi pénzből több ruhára is futja.

Szerencsére nálunk nincs olyan dolog az osztályban, hogyha nem virít rajtad az Adidas vagy bármilyen más márkajelzés, ki vagy közösítve. Vannak akik megengedhetik maguknak, és vannak akik nem. Én nagyon jól megvagyok a márkás cuccok nélkül is.

15/L

2010. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Többnyire New Yorker, H&M féle boltokban szoktam vásárolni, a nagyon márkás üzletekben (Adidas, Nike) csak cipőt szoktam venni. Nem utasítom el a kínai ruhákat sem, egy problémám velük, hogy nem az én stílusomban készültek, nekem túl csiricsárék. Ezek a boltok meg nem túl drágák, mégis minőségi is stílusomhoz illő darabokat tudok venni.

A szüleim nem szoktak "pattogni" az árak miatt.

Egyébként nálunk "nem divat" a suliban kiközösíteni azt, aki nem márkás ruhát hord. Szerencsére.

16/L

2010. okt. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Colosseum, kínai,Deichman, Orsay meg ilyenek és a plázákban meg néhány butikban. Anyuék nem "pattognak" csak ha túl drága akkor nem vesszük meg. De nem is várom el 13/l
2010. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Én több általánosba is meg középsuliba is jártam és bizony mindenhol eléggé erős a divatmajmolás meg az emiatti kiközösítés SAJNOS! Szerencsére azért mindig akadnak jó fejek akiknek nem az a lényeg hogy mi van rajtad, hanem hogy mi van benned...


Amíg apukámmal laktam addig nagyon kevéskéből éltünk és kínaiban meg nagybanin vásároltunk. Persze igyekeztem a magam ízlésének megfelelően válogatni, és lehetőleg minőségit. Főleg azért is kellett a minőségre figyelni mert kevés ruhafélét tudtunk venni és fontos volt hogy jó sokáig hordhassam. Az igényeimet nagyon igyekeztem apu pénztárcájához igazítani és nem "pattogtam" hogy mi kéne még mert tudtam, hogy fontosabb hogy kaja legyen meg fűtsünk, cserébe meg ő sem "pattogott" amikor hajszálnyival drágábbat kértem mert az jobban tetszett. Kompromisszum... azért elárulom hogy bizony nagyon sokszor éreztem kellemetlenül magamat amiért nekem ilyen-olyan semmilyen cuccaim voltak a többségtől eltérően.

Aztán ahogy anyámékhoz kerültem, onnantól minden megváltozott, őnekik nincsenek anyagi gondjaik, mondhatni túlságosan is jól élnek, ami több szempontból tök jó, pl akárhol és akármit is veszek, sose számít az ára. Másfelől meg rossz, mert igazából nem is érdekli őket hogy mit veszek és hol vagyok meg úgy egyáltalán hogy mi van velem, odaadják a pénzt minden hétfőn és azt csinálok vele amit akarok.

Fura, mert most se veszek sok holmit, pedig megengedhetném magamnak. :S Nemtom miért.

ja, amúgy mostanában meg főleg Levis, Marlboro, Martens és Puma cuccokat szoktam venni.

15/L

2010. okt. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Hát én kisvárosban lakom, szóval itt csak néhány butik van, meg egy csomó kínai xD

Úgyhogy itthon mindenhol vásárolgatok, nadrágot csak butikban veszek, pólókat kínaiban is szoktam, semmi bajom a kínai cuccokkal, mert amik itthon a butikokban vannak, azok is méjd in csájnák...

De ha egy nagyobb városba vet a sors, akkor Pimkie, Tally Weijl, Jeans Club, C&A, H&M, stb..., ha cipő akkor Puma, Converse, Adidas, esetleg Nike [kicsit húzósak az árak]

A szüleim nem pattognak, mert nem veszem meg a nagyon drága cuccokat, csak amik normális áron vannak :)


13,5/L

2010. okt. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Én amíg anyám vette a cuccokat akkor CundA (bocs az és karakterre előjön a Asus Catalys Control) és Deichman. Amióta magam keresem a lóvét a helyzet változatlan :)

Asia centerbe csak boxert és zoknit veszek. De ott is néztem a ruhákat vannak olyan drágák mint ha az Árkád CundA-ban a cuccok így inkább megveszem ott.

Volt hogy vettem gatyát a ZARA-ban de csak 2X mind a kétszer vittem is vissza mert elszakadt miközben a garázsban szálltam fel a trolira (ugye ott nincs peron kénytelen vagy az úttestről) úgyhogy ennyit a nagy márkákról.


21F

2010. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!