Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Téynleg baj hogy ennyi mindent...

Téynleg baj hogy ennyi mindent megengedek a lányomnak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel beszélgettem, és elakadt a lélegzete.. szerinte nem vagyok eléggé felelősségteljes és elkényesztetem a lányomat...

A 14 éves lányomat minden hónapban elviszem fodrászhoz és kozmetikushoz. A haját nyár óta hagyom hogy befestesse tartós hajfestékkel (együtt szoktuk kiválasztani a színt) a kozmetikus arctisztítást csinál neki és kiszedi a szemöldökét ...körübellül ez úgy havonta 6000Ft-ba kerül(festés,vágás,kozmetika)

Amúgy a lányom kitünő tanuló, és gyönyörűen rajzol... Úgy gondolom hogy megérdemli azt hogy foglalkozhasson a külsejével hiszen most kamaszodik :)

Az öltözködésébe sem szólok bele, óvodás kora óta sajátmaga dönti el hogy mit akar felvenni.. A ruháit saját maga díszíti... A falára is engedem hogy azt fessen temperával amit akar... Múltkor kapott egy rossz jegyet fizikából szegénykémnek annyira lelkiismeret furdalása volt hogy már sírt... én meg csak mosolyogva ezt mondtam neki: "Neked is lehet rossz jegyed"

Most elég rosszul érzem magam... szigorúbbnak kéne lennem vele?


2010. nov. 1. 17:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

A lányod tehetséges, intelligens. Ebben a korban egy ilyen gyereknek nem probléma a jó tanulmányi eredmény, ezért ezt nem is tekintem a sikeres nevelés fokmérőjének.


Általában az a probléma az engedékenységgel, hogy elkanászodik a gyerek, meg van győződve róla, hogy neki ez meg az meg amaz jár, és/vagy folyamatosan hisztizni fog, hogy megkapjon dolgokat, és ezt a mentalitást viszi magával a felnőtt életbe is. Ebből a szempontból hogy áll a lány?

2010. nov. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát nemtudom. Aggódok érte. Nagyon jó eszű és mégis nagyon fél az iskolától egyfolytába azt mondogatja hogy nem fog neki sikerülni a felvételi.Nem hisz senkinek se pedig már nyert a rajzával pályázatot meg több kiállításon is voltak a rajzai...de nem hiszi el a tanárainak sem azt hogy okos és ügyes..

Elég szorgalmas, de nem kellene szerintem ennyire rástresszelnie a dolgokra. Felelősségteljes is. Ha kap zsebpénzt a rokonoktól (szülinap, karácsony, húsvét stb.) mindig jól beosztja (abból veszi a ruháit, a rajzkellékeit, könyveket).

2010. nov. 1. 17:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak ez később nehogy visszaüssön és elkezdjen követelőzni. Azt fogja hinni, hogy neki minden csak úgy automatikusan jár!
2010. nov. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Nos, akkor amiatt igazán nincs aggódnivalód, hogy esetleg túl sokat engedsz a lányodnak. Sztem az ismerősöd egyszerűen féltékeny, mert látja, hogy a lányod milyen jól teljesít mindenben. Érett, céltudatos kiscsaj benyomását kelti bennem, egyáltalán nincs szüksége szigorúbb nevelésre, a fő problémája inkább a stressz. Valamennyi stressz persze érthető, bár a lányod inkább emlékeztet engem az érettségi előtt állók lelkiállapotára, mint egy nyolcadikoséra. Sportol eleget a lány? A sport remek stresszoldó, nekem főleg az atlétika válik be (úszás, futás, bringázás).
2010. nov. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom elvárod azért tőle a jó jegyeket,a teljesítményt.Én nem látom problémának,hogy ezeket a dolgokat megkaphatja.Legyen igényes,így van.
2010. nov. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Sajnos sportolni nem szeret... testnevelésből is azért kap csak jó jegyet mert igyekszik... régebben járt tollaslabda edzésre heti kétszer az iskolájában, de sajnos megszűnt :(. Már kédreztem hogy szeretne-e valamit sportolni, de ő azt mondta hogy a szabadidejében rajzolni szeretne meg a felvételire készülni.

Amúgy sosem volt büntetve... nem szoktam a tanulás miatt veszekedni vele, inkább csak néha szólok neki hogy tegye már el a tankönyveit, és nézzünk egy filmet vagy süssünk sütit. 2.-as korában egyszer elmagyaráztam neki hogy nem miattunk tanul hanem sajátmagáért, és akkor megértette :)

2010. nov. 1. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nagyon is jol csinalod.Sok szulo nem talalja az egyensulyt a gyereknevelesben.

Van aki mar erofitogtatasbol nevel, hogy marpedig O a fonok es nem a gyerek.

Persze vannak hatarok, de nem kell elnyomni a gyerekeket sem.

Mivel O bizonyitja, hogy igenis "megdolgozok" ezert a kenyeztetesert szerintem jol teszed, hogy megengeded neki.Masreszrol szerintem a havi 1 arckezeles jar minden nonek :)

kozmetikus es anyuka

2010. nov. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Az jó, ha okos, kreatív a gyerek, de az nem, ha tizenévesen 30-nak néz ki.

Akik már ilyenkor sminkelnek, mit fognak 15-20 év után magukra kenni? Tehénsz*rt?! Tönkre fog menni teljesen a haja és a bőre, ki fognak tágulni a pórusai. Bőven ráérne 20-on éves korától kozmetikushoz játni. A pattanásokon, mitesszereken segít az élesztő is (akár magában fogyasztva, akár tablettaként is), és jó minőségű arclemosók. A szemöldökszedés sem nagy feladat, egy ceruzával simán be lehet mérni az arányokat, és utána szépen kiszezedni.

A haját meg, a Jóisten sem fogja tudni rendbehozni, pláne akkor, ha az eredeti hajszínétől nagyon eltérő árnyalatra van festve állandóan.

2010. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Akik biralnak csak irigyek. Vagy ilyen anyara vagynak vagy ilyen gyerekre. Nagyon jol csinalod. A te lanyod nem fog titkolozni elotted, es nem fog a tilosban boklaszni, mert nem kell felnie toled. Remelem en is hasonloan jo anya leszek majd.
2010. nov. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Kedves utolsó előtti :) sminkelni egyáltalán nem szokott a lányom mivel megbeszéltük együtt, hogy ahoz még fiatal :).

A haját meg most majd befestettjük és utánna nyárig hagyjuk (tőlem festethetné, de ő mondta hogy félti a haját meg nem akar felvételire festett hajjal menni)

Szerintem a kozmetikustól nem lesz baja. Múlt hónapban volt elsőzör arctisztítása és szinte az összes pattanása elmúlt.

2010. nov. 2. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!