Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hetedikes vagyok, lány, és annyi tanulni való van :(Jók a jegyeim, eddig még csak 5-eim vannak, kettő jegyet kivéve, úgyhogy még semmi gond nincs.De most is kéne tanulnom angolt, törit, kémiát, bioszt, és annyira nincs kedvem, és fáradt vagyok.Van erre valami módszer?
2010. nov. 3. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Hát figyelj. Rakj rendet tegyél be vmi Mozart vagy ilyen zenét (NEM VICC :D) és esetleg tegyél egy füstőlőt. :D Majd tanult ugy az anyagot h:

Kémia utána töri utána biosz utána angol. Így más más agyféltekedet erőlteted meg.

:D

14/L

2010. nov. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt úgy oldom/oldanám meg a helyedbe hogy utolsó napra halasztok mindent,,előtte punnyadásvan,buli,haverok stb...

És szombaton vagy vasárnap neki állsz tanulni és közben elgondolkozol hogy fontos mert nem tudsz semmit és így jobban koncentrálsz mert tétje is van mm. h ne kapj 1est.

Lehet h most furcsán néznétek rám :D de én ezt szoktam és így kb 7-8 tantárgyat simán megtanulok 2 óra alatt legalább 4esre

Én így csinálom...

2010. nov. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Füstölőt?Ez alatt mit értesz?

A Mozart zene hogy segít a tanulásban ? :D de megpróbálom!

2010. nov. 3. 12:55
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Hm, nem tudom, én meg pont fordítva csinálom XD lehet, hogy ez a baj...Mindent megtanulok, aztán meg csak pihenek.Csak hogy arra a mindent megtanulásra is olyan nehezen veszem rá magam...

2010. nov. 3. 12:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Én azért utána tanulok,mert tudom hogy elfelejteném addig...nekem így egyszerűbb és *lekopogom* eddig bevált :)
2010. nov. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát most szünet van, nem? Akkor ha fáradt vagy, ne tanulj, tedd el és vedd elő egy kicsit később, miután kipihented magad.

Módszerként annyit tudok, hogy kapcsold ki a gépet, tévét, fogd a könyvet/füzete és heveredj el az ágyon úgy hogy semmi más olvasnivaló ne legyen a közeledben. Kezd el olvasni (hangosan, halkan ahogy neked jobb), mondd föl magadnak. Nekem ez nagyon beválik, igaz, én inkább mindent az utolsó pár napra hagyok.

Vagy ha nagyon fáradt vagy, de tanulni akarsz, akkor csak olvasgasd az anyagot. Ne tanuld, de így is megragad majd valami, könnyebb lesz utána.

2010. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

de jó nekeed

nekem ez a 4 kedvenc tantárgyam

amúgy később sokkal többet kell tanulni

az a módszer hogy leülsz és megtanulod vagy írsz puskát de az felelésnél nem jó

2010. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha megtanultál egy tantárgyból mindent jutalmazd meg magad csokival vagy egy jó filmel!:D
2010. nov. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi lesz 8. első félévben..
2010. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi a komikat!

Na, jó, nem ennyire vészes a helyzet, mint ahogy az utolsó írta. :) Mert mindent nagyon pontosan meg szoktam tanulni, és még sosem puskáztam.Csak ma reggel akartam tanulni, és nagyon fáradt voltam, mert tegnap jöttünk haza.És nem jöttem rá, hogy azért nem megy, mert sokat aludtam, csak fáradt voltam, még akkor is, és kétségbeesetten ide írtam ijedségemben.Különben sem szeretek tanulni, csak tudom, hogy muszáj, és ezért tanulok.Csak nehéz rávennem magam...

2010. nov. 3. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!