Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Menyire tabu tema otthon a sex?

Menyire tabu tema otthon a sex?

Figyelt kérdés

Szoktatok errol a szulokkel/ a gyerekkel beszelni?

Fogamzasgatlas es tarsai?

nalunk nem volt ebbol soha gond,mindig nyiltan beszeltunk errol.Apu szerezte be az ovszert,elofordfut az is hogy egyutlet elott vettem eszre hogy nincs,beszaladtam apuhoz kertem es kesz,szoval nalunka sex nem volt kulonos tema.

a parom total az ellentetem,iszonyat prud.

van egy lanyunk akit szeretnek ugy nevelni mint engem neveltek de megis hogy lehet ugy hogy a parom hallani nem akar rola?

masoknak hogy van ez?


2010. nov. 4. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem kicsit idegen ez, amit leírtál. Mármint, hogy beszaladsz apuhoz és kérsz gumit. DE! Még mindig sokkal jobb, mintha a szex teljesen tabutéma lenne. Mindenképpen meg kell beszélni a gyerekekkel ezeket a dolgokat, ezt a párodnak is be kell látni.

Mondom nekem ez kicsit fura így, de ha belegondolok egyáltalán nem rossz megoldás. Észérvekkel lehet csak meggyőzni szerintem a párod. Így legalább mindig nyomon tudnátok követni a gyereket. Nem rossz az, főleg ha ő sem bánja.

2010. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Mindenképp győzd meg a párodat... iylen prűd hozzáállásal csak azt fogja elérni, hogy a lányotok nem fog otthon semmit se elmondani..
2010. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk teljesen tabu.. egy szót sem beszélünk még a testünkről sem! 14 éves vagyok, felvilágosítást csak a suliban kaptam. Elég korán jött meg, 9 éves voltam de akkor se mondtak semmit. Annyit mondott anya, hogy betétet a wcben találom. Ha lesz egy gyerekem, biztos hogy nyíltan fogok vele beszélni az ilyenekről mert ezeket tudnia kell!
2010. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Borzalmas lehet, ha egy lánynak úgy jön meg a menstruációja, hogy semmit nem tud róla. Nagyon kétségbe eshet, hogy miért jön vér a puncijából.
2010. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Koszi,hat a parom majd le lesz szavazva valahogy.

a ketto kozet lenne az idealis,mint emlitettem nagyon nyiltak vagyunk,parom szerint ez mar perverzio.a paromek nagyon prudek,meg kell talani a kozeputat.

vajon sok szulo miert szegyell beszelni errol otthon?

2010. nov. 4. 13:32
 6/14 A kérdező kommentje:

ja igen hat igy azert eleg durva,a sulibol azert gondolom tudtal ezt azt,mert gondolom van ott valami felvilagositas.

mondjuk nekunk 15!evesen volt errol szo,mikor mar minden csj javaban menstrualt.szoval...

2010. nov. 4. 13:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen elmondta anyám hogyha odáig jutok valakivel hogy lefekszünk akkor szóljak neki...Azt hiszem ennyi.

Nem beszélünk ilyenekről,olyanokat feltételeznek rólam hogy kipróbáltam a drogot,cigizek...és hogy amikor házibuliba voltam k.rvára bebasztam(ez az 1 félig meddig igaz,de a többi nem)Szóval ha ők inkább azoknak hisznek akik ilyeneket pletykálnak rólam,,és nem inkább a saját lányuknak akkor engem nem is érdekel...Azt se mondtam el nekik hogy van barátom,nem hogy majd a szexről beszélek velük...

14l

2010. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sosem volt tabu. Anyával, és apával is meg tudom beszélni ezeket a dolgokat. Azt mondták, hogy ha kell, akkor vesznek nekem óvszert, nehogy valami gond legyen.(de ezt csak pár év mulva, mikor kész leszek rá)

Bármilyen kérdésem van, fel merem nekik tenni, válaszolnak rá. Pl. tudom azt is, mikor és kivel vesztették el stb.

És ez tök jó, hogy bármi gondom van, tudok a szüleimhez fordulni. :)


14/L

2010. nov. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mi sem beszélünk ilyenekről...

Én a menstruációt és ezt az egészet aminek az eredménye az,hogy babánk lehet iskolában tudtam meg a felvilágosításon.Amikor 12 évesen megjött a menstruációim pont nyaraltunk.Kicsit megijedtem,hiszen nem számítottam rá és nem tudtam elképzelni,hogy milyen is lesz.Szóltam anyukámnak,szerencsére pont volt nála egy betét,így nem volt baj,amíg elmentünk a boltba venni egy csomaggal:)

Akkor annyit mondott,hogy ez a menstruáció és kész.

A szexről sem volt szó itthon.

Max. olyan szinten,hogy apám azzal szokott poénkodni,hogy a nővérem meséli,hogy melyik barátnőjével találkozott délután vagy melyik lánnyal mentek bulizni stb. és ilyenkor mondja apám,hogy pedig ilyen idős korban az lenne a normális ha pasival lenne...meg ilyenek.

Ezt is azért mondja,mert a nővérem nem szokott arról beszélni,hogy van-e fiúja.Mondjuk meg is értem,amilyen az apám néha...én se szívesen mondanám el neki.


15/L

2010. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Velem még sosem beszéltek a szüleim a szexről.

13/L

2010. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!