Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » S. O. S Nem szeretnék magántan...

S. O. S Nem szeretnék magántanárhoz menni. (? )

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: Nem megy az angol és anya elküldött egy magántanárhoz./iskolában nincs korrepetálás./ Csakhát a tanár nem valami jó, ugyanis semmit sem értek abból amit mondd, pedig pont azért megyek oda, hogy megértsem. Tehát ezért kár kidobni 1500 forintot./ja és amúgysem vagyunk gazdagok/ Mondtam anyunak, h nem akarok menni ehhez a tanárhoz, mert ez nem jó. De azt mondta, hogy majd csak ragad rám valami. Amúgy az idén új tanárunk van és magasra emelte a lécet, mert mindenki lerontotta a jegyeit, mert pl a múltkor is úgy osztályzott, hogy 50% alatt 1-es 75% alatt 2-es, hibátlan 5-ös. És így lettem 5-ös tanulóból 3-as.
2010. nov. 5. 13:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és 13/F
2010. nov. 5. 13:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem jól állsz hozzá a problémához. Ha a magántanárhoz mész, akkor nyisd ki a szádat és mondd meg neki, hogy nem érted, hogy mit hogyan kell, és el fogja magyarázni, gyakorolni fogjátok. Nem ciki vagy valami azt mondani, hogy nem érted, mert ha értenéd, nem járnál hozzá; azért fizetsz, hogy megtanuld - persze a tanár nem tudja beletölteni a fejedbe, ahhoz neked is akarnod kell. Tehát ne azt mondd, hogy "nem értem, akkor inkább ne járjak", hanem magyarázd el a tanárnak, hogy mit nem értesz, stb. Tudom, hogy milyen, amikor rossz a tanár a suliban, mert én is hármast kaptam ilyen idős koromban angolból, a tanár nagyon durván értékelt, nehéz dogákat íratott, ráadásul nem is tanított jól, nem is szerettem, a csoportot sem. Aztán másik tanárom lett a következő évben, aki jófej volt, kezdtem rákapni a dologra. Következő évben pedig már én voltam a legjobb a csoportban, és így van már 3 éve. Nem jártam különórára, csak néhányszor voltam, de az nem váltotta meg a világot(k.b. olyan idős koromban jártam, mint te), mert ne mvettem annyira komolyan a dolgot, stb. Most járok egy gyors felkészítő tanfolyamra, decemberben próbálom meg a nyelvvizsgát.
2010. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Sajnos az értékeléssel nincs hiba. Elégséges az osztályzat 50+1% teljesítménynél.

A magántanárról meg annyit, hogy ne légy nyuszi. Ő szolgáltat neked elég szép pénzért, így bátran mondd el neki, hogy mit nem tudsz. A rossz hír az, hogy az osztályzatodon elsősorban úgy javíthatsz, ha betegre tanulod magad. Az idegen nyelvet csak bemagolni lehet - szerintem.

2010. nov. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

51%-tól kettes azzal mi a baj?


A kisegítőn kívül mindenhol így van....

2010. nov. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
akkor mi kisegítőbe járunk??? NEM. nálunk 50%-tól már 3-as. És ez a város legjobb általános iskolája.
2010. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem, az kisegítő.


Ezért esnek pofára a kölykök, mikor bekerülnek egy normális iskolába, neadjisten később egyetemre, ahol 75%-tól megfelelt(tehát KETTES), amúgy bukó.


50% az röhejes, nemhogy 3-as! Az azt jelenti épphogy a felét tudod a tananyagnak, az hogy a bánatba érne már egy 3-ast?


Ismét egy példa miért ilyen alacsony a színvonal manapság a közoktatásban.

2010. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Várj még néhány órát, és lehet hogy jobb lesz, ha nem akkor próbáld meg mégegyszer panaszolni hogy nem jó! ha ez anyudnál nem válik be: van apuka is a világon! ha ő sem akarja: kérj segítséget attól aki az egyik legjobb/ vagy aki jobb mint Te!
2010. nov. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nálunk is 50%tol volt 2es általánosban :(
2010. nov. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
az angol az nagyon jó nyelv.. azt tudom ajánlani hogy kezdj el sorozatokat nézni. először angol szinkronnal s angol felirattal aztán felirat nélkül csak angolul.. eleinte lehet hogy nem sokat fogsz érteni.. de aztán egyre jobb és jobb lesz..és nagyon jó lesz hogy érted amit mondanak.. Tudom ajánlani ( Friends - jóbarátok, How I met your Mother, esetleg Weeds - br az lehet még nem neked való de nagyon vicces.. vagy akrmi amit szeretsz csak angolul nézd..) 1 év alatt szerintem egy jó közép szintre fel lehet szedni a nyelvtudásod.. h nagyon ráállsz ( naponta 3-4 rsz ) akkor perket lehetsz magántanár nélkül..
2010. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kérdezenék én a tánárnál, de azt mondja, h biztos tudom én csak szivatni akarom. Vagy ha megmondja, akkor is nagyon felhúzza magát, hogy miért nem tudom. Az utolsó kommentelő tanácsát biztos kipróbálom, jól hangzik.
2010. nov. 7. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!